Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le? Nem...

Hogyan szoktassam le? Nem lesz mégrosszabb neki cici nélkül?

Figyelt kérdés
15 hónapos. Éjjel kb 10-szer ébred és csak cicivel tud visszaaludni, próbáltam mindent már. Köztünk alszik már egy ideje ezmiatt, így mindenre felébred ő is, meg fogzik, és órákig nyammog a cicin. Már nem bírom, szeretnék legalább 1 órát aludni egyhuzamba. Próbáltunk a 15 hónap alatt többször is tápszert, tejitalt, nem fogad el semmit. Itatópohárból csak a vizet issza meg. Hajnalba bepróbálkoztam a vízzel is, de nem kellett neki. Én úgy gondolom hogy a cici már nem az evés/ivas miatt kell neki, hanem a közelsegem es a fogzas miatt. Így félek is, ha leszoktatnám valahogy, lehet ugyanúgy 10szer kelne. Próbáltam helyette csak ölelgetni stb de csak sírt. Nemtudom mitevő legyek, most szoptassak még ezmiatt 2 évig? Másképp nappal sem alszik el, csak cicin. Van valami ötletetek? Orvos nem ír fel tejapasztót, ha megkérem? Vagy akkor mit csinálna a gyerek ha egyszercsak nem lenne tejem? Bocsi a sok kérdésért de nagyon tanácstalan vagyok, a környezetemben senkinél sincs ilyen rossz helyzet :(
2019. nov. 30. 13:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam hogy rendesen eszik minden egyéb ételt, nem válogatos, és direkt kap bőséges vacsit is, mégis egész éjjel cicizik, még fordulni sem tudok, ha kiveszem a szájából egyből felkel es sír.

Játszócumit se fogadta el soha.

2019. nov. 30. 13:20
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Nem lóghat a melleden örökké. Ha sír akkor sír, majd megszokja. Adj neki rendes ételt ha éhes.
2019. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hajnalban adjak neki rendes ételt 10szer?
2019. nov. 30. 13:31
 4/7 A kérdező kommentje:

Leírtam mar hogy nem éhes!

Jó lenne ha csak olyan válaszolna aki végigolvassa

2019. nov. 30. 13:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos erre nincs kíméletes megoldás. El kell venni, ha neked már ez nyűg, sírni fog pár napig, aztán elfelejti.


Akinek elapad a teje az sem tud ám mást tenni, minthogy hallgatja ahogy sír a babája (persze ha más nyugtató eszköz nem válik be). De aztán pár nap és alkalmazkodik az új élethelyzethez. Nézd, így sem úgy sem alszol éjjel. Akkor lényegében mindegy hogy még pár napig a sírástól nem alszol, vagy azért mert cicizik.

Egy dolog fontos, ha elhatároztad akkor légy következetes és többet ne add neki. Mert úgy nem lesz sikeres ha néha erősebb az akaratod máskor meg gyengébb.

2019. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez ment nálunk is, csak a fiam már 2 éves. Egy hét éjjeli szenvedés, sírás, dühében csapkodás után kicsit jobb lett a helyzet. Ugyanúgy èbredt, csak vissza tudott aludni, mert a "cicike alszik". 2 hét múlva költözött saját szobába. Jó éjszakánk akkor van, ha csak 2x ébred. Még mindig kéri, de "alszik", úgyhogy nem kap, csak hajnalban. Ez a kompromisszum, mert akkor még visszaalszik, és nem kel fel hatkor. Szívesen elhagynám az elalváshoz is a szopit, de még nem megy, képes fél 12-ig nem aludni. Fokozatosan próbálom csökkenteni, kitartónak és következetesnek lenni, nem mindig sikerül, ha az ember hulla fáradt. Az biztos, hogy a 2. gyereknél nem fogok 2 évig szoptatni. :D
2019. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szinten nalunk is, csak en tovabb huztam, mert azt ajanlottak, hogy fokozatosan csokkentsem, alkalmankent egyet elveve, mindig azt, ami a legkevesbe fontos a meglevo szopis alkalmak kozul, utoljara hagyva a neki legfontosabbat, igy en a nappaliakkal kezdtem, idohuzassal es kinti programmal elterelve a figyelmet, 1-2 hetet vartam 1-1 szopi elvetele kozott, mikor mar stabilan kimaradt, johetett a kovetkezo. Probaltam elotte hirtelen is, de az nem jott be. Vegul jottek az ejszakai szopik, akkor ferjem segitett altatni, 3 hetig ment, hogy hajnali 5-ig kihuztuk, majd ujrakezdte a sirast a cicikert, akkor azt mondtam, eleg volt, megorobaltam kimeletesen, nem birom ujra vegigcsinalni ezt, es bekentem a cicit mentolos fogkremmel (de ez lehet ecet vagy mustar is). O akkor mar megertette, hogy az mi, es igy nem kerte, parszor meg bekentem, 3 hetig neha emlitette, de nem volt siras, ejjel ferjem altatta.
2019. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!