Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha a másfél hetes...

Mit tegyek, ha a másfél hetes babám lusta szopizni, és fejni is alig tudok, mert állandóan cicin akar aludni ill. cumizni és máshol sír?

Figyelt kérdés
A kórházban elrontották cukros vízzel, próbál szopizni, de állandóan elalszik cicin. Keltegetem, de akkor is csak cumizik. A tápszert vsz nagy lyukú cumisüvegből adom, megpróbálok kisebb lyukút venni. Szeretnék fejni, hogy tbb tejem legyen, de állandóan a hasamon akar feküdni etetés után, nem képes másnál megnyugodni, így nincs időm fejni és persze aludni sem..... Mit javasoltok?

2019. dec. 8. 07:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Lehet, hogy kevés a tejed. De ha nem szopik, tedd az ágyába, akkor is ha sír. Így csak elrontod.
2019. dec. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Másfél héttel ezelőttig még benned volt, persze, hogy a közelségedre vágyik. Szopizzon csak, amennyit akar, akkor is, ha nem eszik éppen. Pár hét és minden érdekesebb lesz nálad. 😊 És ne adj neki tápszert, azzal is csak az anyatejnek teszel keresztbe.
2019. dec. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Kisbabádnak jelenleg a Te testi közelségedre van szüksége ezért tud nálad megnyugodni. Semmi esetre se hagyd sírni, másfél hetes, ha sír azt azért teszi, mert jelez valamiert. Nem tud másképp kommunikálni. Ha van rá lehetőséged keress fel egy szoptatási tanácsadót(telefonon, interneten, házhoz kihívni) az is lehet, hogy más oka van amiért nem tud rendesen szopizni a pici. Ha tudna rendesen szopizni akkor nem lenne szükség külön fejésre, mert magának megtermeli majd a mennyiséget csak többször kell mellre tenni. Nem fog állandóan rajtad csüngni, nem tudod elrontani.
2019. dec. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Olvass utána a 4.trimeszternek.

A baba alapvető igénye, hogy veled legyen. Ott érzi jól, biztonságban magát.

Hagyd, hogy cumizzon(komfortszopizik hívják), azzal is növeli a tej mennyiséget. Ne aggódj, nem fogod elrontani.

Az én kisfiam is ilyen volt. Igényelt éjjel nappal. Az első hetekben szinte egész nap cicin volt. KB 2,5 hónapos korától már szépen aludt a kiságyban, remekül eljátszik egyedül, a szopi 10 perc alatt lerendezi.

2019. dec. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Én is így jöttem haza a kórházból, hogy ott tápszerezték, mert semmi tejem nem volt. Otthonra is venni kellett. De csak két napig kapta. Vettem szoptatós teát, Karamalzot és MoreMilk kapszulát, és magamba tömtem mindent. Bekuckóztunk az ágyba és semmit nem csináltam, csak szoptattam. Az első két nap akkor kapott 30 ml tápit (összesen a két nap alatt 4szer), amikor már az ájulás határán álltam. Akkor bealudt, én fejtem még kicsit, aztán aludtam én is egyet. Három óra múlva kezdtük elölről.piszok nehéz volt, de megérte. Most már rásegítés sem kell (Karamalz, tea), és a fagyóban is van tejem.


Jah és ne cumisüvegből add a tápit, hanem kanállal, fecskendővel vagy itatópohárból.

2019. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Vagy iszonyuan megkuzdesz azert, hogy szoptass, tippeket lasd fentebb, vagy elengeded a kerdest es adsz neki tapszert. Ez a resze rajtad all. De ettol meg biztos hogy bujni akar majd hozzad, mert nemreg meg benned volt, szoval ez a resze megmarad.
2019. dec. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%

Biztosan a kórházban "rontották el" a cukros vízzel (adták volna infúzióban a folyadékpótlást, ha egyszer még nem volt tejed)? Nem te rontod véletlenül azóta is a nagylyukú cumiból adott tápszerrel?

Senki segítséged nincsen, aki addig babusgatná a kicsit, amig te pl. fejsz? Kevés nő mellbimbója bírja ki, hogy napi 20 órán át a baba szájában legyen, szóval valahogy el kéne érned, hogy ne csak a melleden érezze magát komfortosan a kisbaba.

Talán próbáld meg 10 percig szoptatni, de ha már nem szív, vedd le a melledről, és ringasd csak úgy, vagy ha van segítséged, add át neki. Ha azt gondolod nem evett eleget (régen ezt egyszerűen lemértük, de ez most nem divat), kb. egy óra után tedd megint mellre, persze, csak jelzi, hogy éhes.

De mindenekelőtt nézd meg a nyelvét. Ki tudja nyújtani legalább egy-két cm hosszan a szájából? Vagy esetleg a nyelvfék annyira hosszan tapad végig a nyelve alján, hogy ezt megakadályozza? Utóbbi esetben nem tud jól vákumot képezni a baba a szopáshoz a szájüregben. Ha bizonytalan vagy, kérd meg a védőnőt vagy gyerekorvost, hogy nézzenek rá. Pici beavatkozás a nyevfék bemetszése, és ilyenkor szükség lehet rá.

2019. dec. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Talán próbáld meg 10 percig szoptatni, de ha már nem szív, vedd le a melledről, és ringasd csak úgy, vagy ha van segítséged, add át neki"


Ezt csináld nyugodtan, ha feladtad a szoptatást.

2019. dec. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, minden rendben van. Nem rontottak el semmit. Tényleg nem optimális cukros vizet adni a babának, de a kiszáradásnál határozottan jobb. Egyáltalán semmi sincs veszve. Neked most semmi más dolgod nincs, mint szoptatni. Nem rontod el, nem tart örökké ez az állapot. Pár hét (kb.6-8 hét) és belejön a baba is, te is. Ha bizonytalan vagy, menjetek el szoptatási tanácsadóhoz. (ne védônôhöz, meg gyerekorvoshoz, mert nekik nem biztos, hogy naprakészek a szoptatási ismereteik)
2019. dec. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél szoptatni, akkor kitartás, hagyd csak magadon ameddig igényli. Így pár hét és beáll a kereslet-kínálat és lesz elég tejed.

Tényleg csak néhány hét és minden más érdekesebb lesz neki és lerövidül majd a szoptatási idő. Egy ekkora babát nem lehet elkényeztetni, csak kielégíted az alapvető igényeit. Sok sikert 😊

2019. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!