Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha a másfél hetes...

Mit tegyek, ha a másfél hetes babám lusta szopizni, és fejni is alig tudok, mert állandóan cicin akar aludni ill. cumizni és máshol sír?

Figyelt kérdés
A kórházban elrontották cukros vízzel, próbál szopizni, de állandóan elalszik cicin. Keltegetem, de akkor is csak cumizik. A tápszert vsz nagy lyukú cumisüvegből adom, megpróbálok kisebb lyukút venni. Szeretnék fejni, hogy tbb tejem legyen, de állandóan a hasamon akar feküdni etetés után, nem képes másnál megnyugodni, így nincs időm fejni és persze aludni sem..... Mit javasoltok?

2019. dec. 8. 07:43
1 2
 11/16 khniki ***** válasza:
Felesleges fejéssel több tejet csinálnod, ha a babád nem eszi ki, így csak be fog gyulladni. Ha cumizavaros lett a kórházi ellátás miatt, akkor vagy csak nagy kínlódás árán tudod visszaszoktatni cicire, vagy tápszeres lesz. A következő babádnál már tudni fogod, hogy ne engedd a kórházi cumisüvegből itatást.
2019. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az alvás nekem mindkét babámmal nagyon jól ment szopizás közben is, feküdj le mellé.


Valószínűleg a cumisüveg a ludas, eleve a nagy lyuk abszolút nem szoptatásbarát, a mellen dolgozni kell ebből meg ömlik. Akkor már inkább egy Medela, még inkább svéd pohár vagy bármilyen kis pohár, kávéspohár, ami pedig a szoptatás beindításához a legjobb lenne, az a szoptanit.

Fejés helyett a komfortszopi teljesen jó, így annyit csinál magának amennyi kell, hagyd nyugodtan mellen, ha jól csinálja 24 óra után se ázik fel meg rágja szét. Csak hát a cumisüveg miatt nem biztos, hogy most jól csinálja.

2019. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók nagy része leírta, mit tegyél. Tényleg csak rajtad áll (kivéve persze ha esetleg nyelvletapadása van a picinek).

Az első válaszolót meg hadd ne minősítsem. Kritikán aluli a hozzászólása.

2019. dec. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
62%

Uhh nem irigyellek :(


Én a komfortszoptatást nem engedném. A bújás más, de a mellen levés az én értelmezésemben kizárólag az etetést szolgálja, én nem engedném, hogy másra is ezt használja, mert akkor kb. feszt rajtam akar csüngeni, csak én tudom megnyugtatni és onnantól a család, mint létforma csak a mellen lógó babát jelenti.


A helyedben még próbálkoznék és felhívnék egy szoptatási tanácsadót.

2019. dec. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó butaság amit írsz. Kisfiam szeretett nagyon komfortszopizik. De most 4 hónaposan már minden érdekli, csak az nem. Apa is mindig remekül meg tudta nyugtatni, nagyszülők is, pedig velük ritkán találkozik.
2019. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy akkor. Nálunk amelyik komfortszopizott, azzal megszívták. Volt hogy 20 percenként 5 percre fel kellett tenni, mert üvöltött és semmi mástól nem hallgatott el. 1,5 évig ezt csinálta. Volt ugyan amelyik fél év után abbahagyta, de szerintem ilyesmiből az is sok.
2019. dec. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!