Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért jó az igény szerinti...

Miért jó az igény szerinti szoptatás?

Figyelt kérdés
Őszintén, akik ennek a hívei, elmondanák, hogy miért jó igény szerint szoptatni? Egy csecsemő vagy újszülött valójában el tudja dönteni mikor éhes? Nem keveri össze azzal, hogy valójában azért fáj a pocakja, mert dugig van etetve, nem pedig azért, mert éhes.
2018. aug. 13. 11:43
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
51%
Nem arról szól, hogy nem kell betartani a 3 órát, meg arról se, hogy gondolj mindent éhségnek. A lényeg, hogy ha hamarabb éhes, nem éhezteted. Ugyanúgy tudatos lehetsz a "nasira", idővel szükség esetén pár korty vizet bevezethetsz, ha szomjúság is szóba jön... Nem kell túltudományoskodni, de attól még nem tilos kutakodni, hogy tényleg képben lehessen az ember.
2018. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
92%

A babák nem hülyék, tudják, mikor éhesek

Ez csak az én privát véleményem, de szerintem totál természetellenes felébreszteni egy édesen alvó babát azért, mert neki most papírforma szerint ennie kell. Még egy gyerek se halt éhen attól, hogy nem időre kapott cicit, hanem akkor, amikor szól, hogy éhes.

De a másik fele is természetellenes, amikor 1 órán át ringatod meg vigasztalgatod, de enni nem adsz neki, mert még nincs itt az ideje.

Szerintem ez az időre etetés annyira művi és természetellenes.

2018. aug. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
46%

Huuu kérdező, téged most szét fognak szedni... :D


Ez nagyon kényes téma manapság.


Iszsz anyukák kardot rántva érvelnek mellette. Időre szoptató anyukák meg csöndben meghúzzák magukat, mert 5-en esnek neki, hogy milyen szaranya...

2018. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó azért te is nagyarcú vagy csak iszsz-ellenes nagyarcú.
2018. aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
81%
Ja, a kérdésre meg nem válaszoltam: nem tanítja arra, hogy hiába sír (komoly lelki gondok gyökere tud lenni, ráadásul pont a panaszkodásról szoktatja le, márpedig kiszolgáltatott korában ez az egy eszköze van). Plusz a tej is több így, mint túlagyalva.
2018. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
78%

Eltudja donteni, hogy ehes - e ??

Igen, mert nem hulye, csak kicsi !!

2018. aug. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
82%
Nem válik élesen ketté a két irány. A cél isz-nél is a három órányi zavartalan emésztés (nem keverni a frisset a régivel pocakban), de komolyan annyi az iskola, hogy nem vonod meg, nem kényszeríted "rendre", főleg ha pl tudod, hogy csak te kellesz neki, fél perc és alszik... Aki igény szerint szoptat, de épp olyan szerencsés, hogy hamar kialakul a rend, az persze, hogy csendben marad... :)
2018. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első pár napban/héten 3 óránként szopott magától. Utána meg 2 óránként sokáig. 2 éves korában választottam el.


Én nem tudományoskodtam,csak adtam neki,ha kért. Nagyon szépen betartotta a 2-2.5 órát mindig. Volt,hogy 3 percet szopott,volt,hogy 1 órát. Ezt nem kell túlagyalni.


Egy baba az alapvető szüksègleteit jelzi.(éhes,fázik,melege van,magányos,stb) Ha nem jelzi,ott már baj van.

2018. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy a baba minden kis nyikkanására bele kell tömni az emlőt a szájába (van, aki azt hiszi) hanem azt, hogy amikor éhes akkor kap enni.

Nem kell kivárni a 3 órát két evés között. Ha pl 2,5 óra telt el szoptatás óta, nem kell hagyni üvölteni az éhségtől még fél órát, mert "még nem telt le a 3 óra".

Vagy pl ha alszik, és már eltelt 3 óra, nem kell felébreszteni, hogy egyen.

Az éhség egy nagyon alapvető dolog, a kisbaba tudja, hogy mikor éhes, az anyuka az, akinek meg kell tanulnia, hogy a kisbaba mikor miért sír.

2018. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
53%

Vegyünk egy emlős állatot, mondjuk a csimpànzt. Láttál már csimpànzt időre, 3 óránként etetni? Nem. És láttál már tápszeres csimpánz bébit? Nem.

Azt gondold végig, hogy a 3 óránként, időre etetés honnan ered, és mi az oka.

2018. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!