Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptatás...

Igény szerint szoptatás mellett kelteni a babát enni?

Figyelt kérdés
1 hetes a babám. Kórházban és a védőnőtől is kaptam "tanácsot" (inkább utasítás) hogy kéne. Mindenki mást mond. Szoptassam igény szerint, de mellette keltsem 2,5 óránként stb. Sajnos még nincs elég tejem, így kap egy pici pótlást, mert amúgy üvölt amíg nem kap enni. Az éjszakát este 11től reggel 6ig átalussza általában. Nappal is ha nem kelteném, nem lenne meg a minimum 7 étkezés ami kell. De itt nekem elveszik az igény szerintiség. Mert pl van hogy óránként kéri a cicit, van hogy aludna 4 órát(de ugye nem hagyhatom). Ti keltették a babát, vagy szerintetek mit kéne tennem? Köszi előre is.

2018. szept. 23. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem sárgul, akkor hagyd aludni. Ha éhes, fel fog kelni.
2018. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Dehogy kell ébreszteni! Ha a baba éhes, akkor fel fog ébredni. Nyilván, ha nem ébred fel, akkor nem éhes. Amúgy meg nekem speciel a fiam besárgult születését követően, na, őt kelteni kellett, mert nagyon nyomta a sárgaság. Viszont mondták, hogy ráérek akár 4 óránként is etetni, addig nyugodtan hagyhatom aludni.

Egyébként meg nem kell 2,5 óránként etetni egy babát. Egyrészt a baba úgyis jelzi, ha éhes, de átlagosan a babák 3-4 óránként esznek.

2018. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell kelteni, ha nem sárga. 😊
2018. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Az előzőekhez még annyit tennék hozzá, hogy ha kis súlyú koraszülött vagy a súlygyarapodással van gond, akkor kell keltegetni. Egészséges babát nem szokás ébresztgetni.
2018. szept. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Nekem besárgult. Nappal keltegettem, este nem.
2018. szept. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elég pici baba 3040g-al született, de a szobatársam 4 kilós babájával is ez a teendő. Marhán nem értem, de talán összeszokunk hamar. Köszi a válaszokat, kipróbálom hogy nem keltem. (nem sárgult amúgy be)
2018. szept. 23. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Jókat írtak itt is,

De javaslom a szoptatás kérdezz felelek csoportot fb-on


Hozzáértők válaszoknak

2018. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a védőnőnek arról az egy-két óráról vannak emlékei a tanulmányaiból, de ott is valahogy elveszett, hogy miért úgy kell... :) Elvileg ha semmi gond, akkor pont a nem éhes és eszik felállás vezethet hosszabb távon oda, hogy valamivel szívesebben csinál ilyesmit nagyobb korában is, ami nyilván nem előnyös egy egyébként egészséges gyereknek.
2018. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az az igény szerinti, ha akkor és olyan sokáig adsz neki cicit, ahogy kéri. Teljesen természetes, ha egy hetesen egyszer óránként, egyszer meg négyóránként eszik, és ha egyszer hamar végez, máskor egy órát elnyammog. Lehet, amikor óránként kér, utána fog egy nagyot aludni, ezt sok baba csinálja - tartalékol is meg cumizik is. Ha van elég pisis pelus, nem kell keltegetni, inkább örülj neki, hogy alszik. Van baba, aki akár fél éves koráig két óránként cicizne, és van, akinek szinte rögtön beáll 3-4 órára, és hát a felnőttek sem esznek egyforma mennyiséget minden étkezésre. De be fog állni majd egy napirend (klasszikusan 3 hós korára, bár azért sosem lesz tuti fix). Ha sokáig akarod szoptatni, ne ijedj meg attól a napszaktól, amikor gyakrabban kéri, és mindig csak akkor add a pótlást, ha már alaposan, akár több körben is "körbejártátok" és teljesen üres mindkét melled. A tej ugyanis az ingerre termelődik és nincs hatékonyabb és gyorsabb fejőke a babánál.
2018. szept. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

igazából, azért ajánlják a keltegetést az elején,hogy rendesen beinduljon a tejtermelés...mivel úgy lehet növelni a mennyiséget,ha minnél többet cicin van a baba! ha el akarod hagyni a pótlást, akkor keltegesd még.. de ha nem olyan fontos számodra a szoptatás, akkor igényszerint tedd és hagyd aludni

igazából ahogy neked kényelmesebb, úgy csináld 😊

2018. okt. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!