Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van értelme folytatni?

Van értelme folytatni?

Figyelt kérdés
Nagyon nehézkesen indult a szoptatás és sajnos nem javult a helyzet. A kicsi első perctől fogva lusta volt szívni a tejet. El aludt, hisztizett ha nem jött úgy ahogy szerette volna, ki köpte, aztán sírt hogy kéri vissza, majd újra. Csak úgy sikerült ciciztetni, hogy 15-20 percet egyik cucin volt és ugyan így a másikon, viszont nem hízott ezért cici után pótlást kapott. Most ott tartunk hogy azt a 15 percet sem bírja ki. Annyira sír szinte mered kifelé, forgassa a fejét, cimbálja a bimbót. Eddig igyekeztem a maradék tejet le fejni, de már nagyon fájnak a melleim, ki vannak pirosodva így aztán két napig alig fejtem, max egyszer - kétszer naponta. Tudom, hogy az anya tejtől nincs jobb, de van rá esély hogy újra szopizzon?

2019. dec. 10. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Én nem követem a mai de minden áron szoptatást. Nekem nem volt elég a tejem, pedig 6hétig null 24ben feküdtem és szoptattam. Mindent kipróbáltam, utána már egyszerűen úgy éreztem elég. A fiam nem lakott jól, nekem se ejjelem se nappalom. Semmi probléma nem volt a tápszerrel, gyönyörűen beindult a hízás, tudtam, hogy végre jól lakik. És tudod mit? Nem ezen múlik a szar anyaság ha valaki azt mondja nem szoptat, akkor nem szoptat. Nem ördögtől való a tápszer. Ha úgy érzed kérd ki egy szoptatási tanácsadó véleményét, próbáld meg. De ha arra jutsz, hogy elég és tápszert adsz a kicsinek abból sem lesz semmi gond.
2019. dec. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Teljesen egyet értek veled. A gyereknek enni kell, ha tápszert akkor tápszert. Csak az orvosom meg a védőnő is folyton szajkozza a szoptatást mivel hogy cukros voltam terhesség alatt így nagyon fontos lenne.
2019. dec. 11. 02:56
 3/5 khniki ***** válasza:
Akkor sem tudja szívni, ha előtte elindítod kézzel a tejet?
2019. dec. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nyelvét nézték? Nincs lenőve? Izomtónus gyengeség is lehet, egy Dévényes szakembert érdemes lehet felkeresni ha van rá lehetőség
2019. dec. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tudja szívni, szívja is csak nagyon hamar feladja. El kezd hisztizni, kiköpi, majd ismét keresi, sír, nyög minden baja van.

A nyelvével minden rendben. A doki ki írt gyogytornaszhoz ami állítólag segít neki hogy nyugodtabb legyen. De csak januárra kaptunk időpontot. Még addig meg maradhat a tej termelés ha fejem? Már most sajnos csak 50-60 ml-t fejek.

2019. dec. 12. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!