Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan oldjátok meg a baba...

Hogyan oldjátok meg a baba etetését, ha kirándulni mentek?

Figyelt kérdés
Még pici a babám, de amikor jobb idő van, szeretnénk elvinni kirándulni. Még cicizik és nem szeretném mindenki előtt szoptatni, pláne azért ahhoz hűvös van, hogy a szabadtéren szoptassak. Ti hogyan melegítitek fel az anyatejet/tápszert ha mentek valahova?
2019. dec. 16. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Én szoptattam barhol, teli kabátban is, simán. Viszont ha nem szeretnéd, vagy viszel lefejt tejet és ha van ra lehetőség forró vizes csap alatt könnyen megmekegszik. A legtöbb étteremben vízfürdőben mekegitik. Ha van autó a közelben szivargyujtorol működtethető cumisuveg melegitovel.


Anyatejet mikroba nem tennek, tapszert (vagy ahhoz a vizet) már igen. Taoszerhez szetintem a legegyszerűbb tét mustban meleg vizet vinni.

2019. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig lefejtem indulás előtt az anyatejet, de nem szoktam elvinni, mivel tápszeres is volt a babám és inkább azt vittük magunkkal. Termoszban vittünk meleg vizet + tápszert és amikor kellett, kikevertük. Amúgy autóban olyan helyen, ahol nem járnak, meg lehet szoptatni.
2019. dec. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Mi megálltunk az autóval addig, míg szoptattam. Amúgy meg bárhol megszoptattam. Akár egy kórházi mosdóban is. Nekem mindegy volt, csak Ő egyen. Csak elbújtam mindig,hogy ne lássanak.
2019. dec. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Én is mindenhol szoptatok. Ha megéhezik útközben keresek egy helyet ahol megtudom szoptatni. Boltba akár próbafülke, vagy simán leülök valahova és ugy.
2019. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
"Ha van autó a közelben"... akkor akár be is ülhet meleg helyre nyugodtan szoptatni úgy, hogy senki nem látja ;)
2019. dec. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha van autó a közelben... én írtam. Sokakat zavar, hogy az autó körül mászkálnak, erre írtam, mint alternatíva.
2019. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Én nem jártam el annyi időre, amíg nem váltódott ki a tízórai és az ebéd (7 hónapos kor), onnantól reggel 7 és du 4 kózt volt idö.

Ha muszáj volt, saját autót preferáltam, 2 vagy 3 alkalommal szoptattam babamama szobában (pl a hathetes ortopra egy-másfél óra volt az út tömegközlekedéssel, ott beiktattam egy bevásárlóközpontot), de mind rossz élmény, 5 perc után dörömböltek az ajtón, a gyerek ordított utána, hogy korán levettem, és nem is szerettem az érzést, hogy minden arra járó látta, hova állok sorba.

Kirándulás relatíve lazább közeg ott hugyozni is félreállnak az emberek, ugyanúgy Te is szoptathatsz pl hátramaradva a pihenőhelyen ha mások nincsenek a közelben. Vagy vmi vendéglő mosdójában.

Sajnos a tél tényleg nem segít.

2019. dec. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Lefejt anyatejhez amúfy van egy szuper fajta termosz ami totàl hőtartó. Sajnos nem tudom a márkát, én sose tudtam fejni.
2019. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
Én úgy oldom meg, hogy ilyenkor szoptatás kompatibilis felsőt veszek fel, és karikás kendőben simán tudom szoptatni a fiamat. Most már annyira nem kell, mert elmúlt 11 hónapos, tudok mást adni helyette. De amíg csak szopott, vagy nagyrészt szopott, addig kendőben bárhol, bármikor adtam neki, senki nem látta, a lelógó résszel letakartam és kész.
2019. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Coffelia ***** válasza:
Szoptatós felsővel és kendővel, hiszen nem áll meg az élet. Sőt, ha majd több gyereked lesz, esélyed nem lesz az előre elképzelt szoptatási idők szerint nem kimozdulni. Ha igény szerint szoptatsz, es szeretnéd a tejed megtartani hosszabb időre, akkor már nem lesz olyan fontos, hogy csak otthon szoptass, mert menni kell a nagyért, ovi, suli különóra...
2019. dec. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!