Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is unalmas már az...

Másnak is unalmas már az anyatej istenítése?

Figyelt kérdés
Jó orrcseppnek,fülcseppnek,fürdetőszernek,popsikrémnek,ha beteg a baba nem kell gyógyszer mert az anyatej az stb...Enyém tápszeres, elmúlt 1 éves egyszer sem volt beteg. Anyatejes ismerős már 3szor. Meg h nem alakul ki a kötődés..aha, még n volt egy éves, magától jött bújt,puszit adott, ha többen voltunk jelen a családból akkor is hozzám jött inkább.Azóta is bújós puszis de egyedül is felfedez. És ha olyan jó szoptatáa akkor miért kell hatalmas áldozatnak beállítani,és irigykedni,leszólni azt aki nem csinálja? Mert szerintem azok a beszólogatósok akik nem elégedettek. Vagy nagy hősnek gondolják emiatt magukat és csak hátbaveregetés maguknak,h én erre képes vagyok, és mikor a baba már akkora h elutasítaná akkor is erőltetik mert mit fognak szólni h már nem szoptat..és 2 éves gyerek szól h szomjas és nem vizet hanem mellet kap 😯 Ezek a példák a környezetemben vannak. Biztos azvanyatej összetétele a legjobb,de nem az egyetlen opció,és nem sokkal marad le a tápszer.

2019. dec. 13. 06:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/155 anonim ***** válasza:
59%
Nem unalmas
2019. dec. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/155 anonim ***** válasza:
72%
Tudod mi az a statisztika? Nem csak ròlad szòl a vilàg, statisztikailag nagyobb az esèly, hogy az anyatejes baba egèszègesebb, jobban kötődik stb. Ez rohadtul nem jelenti, hogy miden esetben, csakhogy nagyobb rà az esèly.
2019. dec. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/155 anonim ***** válasza:
96%
Én inkább azt látom problémának és kezd nagyon untatni, hogy emberek úgy gondolják van joguk beleszólni, hogy anyatejjel vagy tápszerrel eteted a gyereked. Biztos én vagyok az ufó de én úgy gondolom minden szülő a legjobbat akarja a gyerekének és ezek szerint dönt, akkor is ha maga kéri a császárt és akkor is ha ragaszkodik a normál szüléshez, akkor is ha együtt alszik akkor is ha külön szobában, ha másfél évesen bölcsibe adja mert fontos a karriere is meg akkor is ha csak 4 évesen megy óvodába. Mindenkinek a saját dolga kéne hogy legyen.
2019. dec. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/155 anonim ***** válasza:
74%

Nekem ez a "tápszer van olyan jó, mint az anyatej" "a tápszer nem sokkal rosszabb, mint az anyatej" stb mondatok unalmasak.


De igen, a tápszer sokkal rosszabb, mint az anyatej. Egy laboratóriumban elóállított mű vacak, amit azért állítanak elő, hogy azok a babák, akiknek az anyukája nem szoptathat, vagy nincs teje, ne halljon éhen.


Mondom ezt úgy, hogy én is tápszeres voltam, a gyerekem is tápszeres volt, mert a családunk női tagjainak nem indul be a tej.


Nem tartom rosszabbnak az én gyerekemet azért, mert tápszeres, de senki nem vitathatja, hogy sokkal jobb lett volna, ha lett volna tejem és nem kellett volna egy műtejporral etetnem.


Te mit ennél meg inkább, a laboratóriumban termesztett paradicsomot, vagy azt amit frissen szedsz le a saját kertedből?


És aztán vannak az álszent anyák, akik a saját kényelmük meg ellenérzésük miatt meg se próbálják szoptatni a gyereket, de a hozzátáplálásnál meg menőznek, hogy ők csak és kizárólag bio cuccokat adnak a gyereknek,és eszük ágába nincs a spárból venni a hormonkezelt csirkét...

2019. dec. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/155 anonim ***** válasza:
75%

Nem


Az a része igen, hogy hősnek gondolja magát valaki bármiért is a gyerekvállalás kapcsán..



Engem jobban zavar a tápszeresek önigazoltatása, hogy nem is annyira jó a szoptatás..

/ azoké, akik nem tettek meg mindent, nyilván épész határain belül a szoptatásért/

2019. dec. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/155 anonim ***** válasza:
96%

Nekem az első babám sok minden tényező miatt, de nem az én elhatározásomból 16 hetes korára tápszeres lett A másodikat 8 hónapig igény szerint szoptattam, akkor leválasztotta magát. Látom mindkét oldalt, látom a tápszerezés kényelmét és hatásait, ahogy anyatejét is. Nekem speciel az anyatejes sokkal negatívabb élmény lett, ugyanakkor mindent megtettem, mert tudom jó a babának.

Nem az anyatejes, nem a tápszeres táplálás ami gond, hanem hogy ilyen a magyar anya ma: ha ezt csinálod szar vagy, ha azt szar vagy.

/ A betegségeknek meg köze sincs hozzà./

2019. dec. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/155 anonim ***** válasza:
73%

Ja és általában azok próbálják a leghangosabban igazolni magukat azzal, hogy a tápszer ugyanolyan jó, mint a szoptatás, akik saját döntésükből nem szoptatnak. (általában az ilyen kérdéseket is ők írják ki)


Azok akik rákényszerülnek a tápszerezésre, nem próbálnak hazudni maguknak, csak elfogadják, hogy ez van, nem tudnak mit csinálni, nem volt választásuk. Az ilyen anyák ezzel nyugtatják magukat, és nem azzal, hogy a tápszer ugyanolyan jó. Tudom,mert énis ilyen anya vagyok, és tisztában vagyok vele, hogy a szoptatás a legjobb a gyereknek, de el kell fogadom, hogy mindent megtettem, és ezen nem tudok változtatni, akármennyire is szeretnék.


Mindenkinek a saját döntése, hogyan neveli, eteti, fürdeti, stb a gyerekét. De akkor tartsa meg magának a döntését és ne a szoptatós vagy a tápszerre kényszerült anyák között keressen önigazolást, mert nem fog kapni.

2019. dec. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/155 anonim ***** válasza:
94%
Az unalmas, hogy az "anyatej hívők" és a "tápszer hívők" egymásnak ugranak. Holott egyiküknek sincs fogalma arról, hogy miért azt választotta a másik. Túl előítéletesek. Lehet, hogy valóban sok mindenre jó az anyatej, de nem kellene ennyire erőltetni a dolgot, mert sajnos nagyon sokan vannak, akik nem tudnak anyatejet biztosítani babájuknak.
2019. dec. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/155 anonim ***** válasza:
60%
De igen nagyon unom. Másodikat várom de már most rosszul vagyok attól, hogy mindenki ezzel traktál. Az összes babás meg anyukás csoportot kerülöm mert "hurcimositejci" ... már rosszul vagyok ettől....
2019. dec. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/155 anonim ***** válasza:
68%

Az az unalmas, hogy ennyien támadják a másikat.

És főleg a tápszereseknél látom ezt az agresszív bizonyítgatást, hogy márpedig ugyan olyan jó és kész. Ahogy látom az anyatejesek inkább csak az ellen háborodnak fel, aki nem akar szoptatni, mert nem. Senki se bántott olyan anyukát, aki muszájból ad tápszert.

2019. dec. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!