Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ilyen ördögtől való a...

Miért ilyen ördögtől való a tápszer?

Figyelt kérdés

Sokan úgy állítják be, mintha komolyan méreg volna. Az anyatej istenítése az megy de a tápszert komolyan mintha valami ördögtől való lenne úgy állítják be.

Elhiszem hogy az anyatej a legideálisabb a baba számára de azért miért kell túlzásokba esni? Ha a száraz tényeket nézzük akkor a tápszerben is megvan az összes vitamin ami a baba fejlődéséhez szükséges.



2020. jan. 1. 17:31
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
57%
Mit foglalkozol a bolondokkal? Azt is sokan irják hogy a kemoterápia is az ördögtől való és szódabikarbónával kell gyógyítani a rákot.
2020. jan. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
88%
Én nem tartom annak. Egy nagyszerű találmány azoknak a babáknak akiket valamilyen okból nem tudnak szoptatni. Egy gyógyászati segédeszköz ami életeket ment meg. Valóban benne van minden amit a tudomány bele tudott tenni és teljesen egészséges felnőttek lesznek azok a babák is akik ezt eszik. Nagyon jó második opció ha a szoptatás nem kivitelezhető.
2020. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
86%

Senki nem mondja hogy ördögtől való, csak arra próbálnak ráébreszteni, hogy az anyatej valóban jobb akármennyire hajtogatják hogy a tápszerben is megvan minden. Nem, nincs. Itt a különbség:


[link]


Egyébként egy szoptatós csoportban Fb-n egy anyuka mutatott egy képet, hogy a növekedési ugrásban az anyatej is teljesen megváltozott, alkalmazkodott a babához. Hihetetlen nem? Ennek a közelébe sem ér a tápszer.

2020. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván ha nem tud szoptatni az anyuka akkor természetesen jó a tápszer. De attól még nem olyan jó, akárhogy próbálják bizonygatni.
2020. jan. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
36%

Ja, sokkal jobb, mire kikísérletezi az ember, hogy mit és mennyit ehet, mitől fáj épp a baba hasa, vajon mennyit evett, jóllakott-e, stb..

Érdekes módon, ikres barátnőmnél mindig az a baba verte ki a cirkuszt éjjel és ébredt fel egyfolytában, amelyik épp az anyatejet kapta (felváltva kapták, tehát nem ő volt a "hisztisebb") Ezután nekem bárki bármit mondhat, láttam a saját szememmel. Plusz az én gyerekem, aki 2 hetes korától teljesen tápszeres volt, csodák-csodájára pont ettől az időszaktól aludta át az éjszakát. Tzdom, persze, véletlen egybeesés... ahogy az is, hogy ő, egy kezemen meg tudom számolni, mennyit volt beteg (5 éves), míg az 1 évvel idősebb unokatesója, akit 3,5 éves koráig szoptatott az anyja, folyamatosan beteg, de nem kicsit...


Szóval nem, nem ördögtől való, sőt...

2020. jan. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
70%

Mutasd már meg ki és mikor hívta méregnek a tápszert. Nem erről van szó, nem ez a lényeg. Nem méreg, és nem ördögtől való.

Én csak akkor szoktam szoptatásnáciként érvelni, amikor az anyukák azért nem adnak anyatejet a babának mert jaj a cici az apáé, és közben teliszájjal ordítják hogy mesterséges tápszer az van olyan jó mint az anyatej. Ne vicceljünk már..

2020. jan. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
62%

Mindenki tudja, hogy jobb az anyatej, mint a tápszer, csak sokan nem képesek felfogni azt, hogy aki tápszert ad, 95%-ban nem önszántából, hanem muszájból teszi, és nem hülye, tisztában van vele, mi a legjobb, de ilyen-olyan oknál fogva nincs rá lehetősége, és nonstop az arcába tolják, hogy az anyatej a legjobb...

3 gyerekem van, ebből 2-t tudtam szoptatni (8 és 7 hónapig), első gyerekem egyáltalán nem. Az ilyen beszólásoknak hála teljesen depressziós voltam, hogy én erre nem vagyok képes, mert "Nem tettem meg mindent" és tápszeres volt... Semmit nem csináltam másképp a másodiknál, ő elfogadta a cicit, hajlandó volt szopni, ellenben a testvérével.

2020. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
38%
Nem rég volt egy cikk, hogy rákkeltő cucc volt az egyik tápszerben. Na mondjuk én ezért szoptatnék.
2020. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
68%

Nem ördögtől való a tápszer.


Jobb, mintha tehéntejjel tömnék az újszülött csecsemőt, de rosszabb, mintha anyatejes lenne. Ez a kőkemény igazság a tápszerrel kapcsolatban.


Az én lányom is tápszeres volt. Sajnos a kórházban ahol szültem, elcseszték és nem indult be a tejem, de ha lett volna választásom, egyértelműen az anyatejet választom.


Sehol nem ért atrocitás amiatt, hogy tápszerre kényszerült a gyerek, viszont bizony énis csúnyákat gondolok azokról akiknek lett volna választásuk, de a saját kényelmük érdekében(undorító a szoptatás, a cicim csak apáé, stb) inkább a laboratóriumban előállított tejport választják, és meg sem próbálják szoptatni azt a szerencsétlen gyereket.


Természetesen ez nem vonatkozik azokra akik megpróbálták, de nem ment(kisebesedett, begyulladt a mellük, nem bírta a baba az anyatejet, depresszióba esett az anyuka a szoptatást ól stb)


De a legnagyobb önzőség szülés után egyből elapasztani a tejet, mellre se tenni a babát, mert hogy inkább egy tápszeres gyerek, mint egy lelkisérült anya. Senki se tudhatja előre, hogy hogyan változtatják meg a hormonok, és lehet, hogy 1-2 hét után meg is szerette volna, vagy legalább elviselte volna a szoptatást, de nem. Ő eldöntötte, hogy nem szoptat, és az úgy lesz, mert ő azt eldöntötte. Az ilyen nem értem minek szül gyereket.

2020. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
35%

Mert sokakban nagy a tudatlanság.


És tapasztalatból tudom és a környezetemben is látom, hogy a tápszeres babák ritkábban betegek.

2020. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!