Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ilyen ördögtől való a...

Miért ilyen ördögtől való a tápszer?

Figyelt kérdés

Sokan úgy állítják be, mintha komolyan méreg volna. Az anyatej istenítése az megy de a tápszert komolyan mintha valami ördögtől való lenne úgy állítják be.

Elhiszem hogy az anyatej a legideálisabb a baba számára de azért miért kell túlzásokba esni? Ha a száraz tényeket nézzük akkor a tápszerben is megvan az összes vitamin ami a baba fejlődéséhez szükséges.



2020. jan. 1. 17:31
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
88%

Nem méreg a tápszer. De inkább megküzdöttem az első napokban a tejtermelés beindulásáért, mert a tápszerezés iszonyú macera, én meg baromi lusta vagyok.


Mindenki más meg azt csinál, amit akar.

2020. jan. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
28%

#19: Ki kell ábrándítsalak. A mell ugyanis nem nemiszerv, hanem MÁSODLAGOS nemi jelleg.

Az ember emlős (mell alias emlő). Az emlősállatok emlői az utódok táplálására szolgálnak.

Ez nem vitatéma, hanem biológiai tény.


#20: Én pl. nem szoptattam sokáig, ennek ellenére gyűlölöm a tápszereket. Egész egyszerűen műanyagnak tartom, természetellenesnek. Aki szerint jobb, mintha tehéntejet kapna, annak megsúgom, hogy a tápszer is tehéntejből készül, csak mesterségesen átalakítják és telenyomják mű dolgokkal. Kösz, nem! 3 gyereket felneveltem tápszer nélkül így is. Már felnőttek.


Egyetlen esetben tudom elfogadni a használatát: ha bármilyen oknál fogva az anyukának egyáltalán nincs teje, mert képtelen annak termelésére. Ez pedig nagyon ritka, bár tény, hogy előfordul.

2020. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
69%

Nem az ördög eledele, de nem is lehet a legjobbnak nevezni. A legjobb egyértelműen az anyatej, aminek összetétele naponta(!) változik a baba igényeihez igazodva. Pl tudtad, hogy egy koraszülő anyuka teje teljesen más összetételű, mint egy időre született anyuka teje? A test tudja, tudja hogy annak a babának ott kéne lennie, de már nincs, így az anyatej útján próbálja meg megadni mindazt amire nem volt lehetőség köldökzsinóron keresztül.


Magam is koraszülő vagyok, ezért tudom. Kaptam egy kinyomtatott kutatást a PIC-en erről, mint érdekesség.


Vért izzadtam hogy ne tápszeres legyen a gyerekem. De sajnos fejéssel én nem tudtam se szaporítani, aztán már fentartani se a mennyiséget.


Számos oka lehet annak ha valaki a tápszer mellett dönt, de szerintem az esetek többségében kényszer és nem kényeskedés. Kényszer az is ha valaki unodorodik a gondolattól, csak az pszichés probléma. Mondjuk ezt akár lehetett volna kezelni is, de az sem kizárt, hogy a szülés hatására ez teljesen átfordul.


A lényeg, hogy senki ne akarja elhitetni magával hogy ez a legjobb. Nagyon jó! Nagyon jó, hogy létezik. Sokkal jobbak mint 30 éve, de közelébe sem ér az anyatejnek.

2020. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
71%

23 vagyok

Azt elfelejtettem leírni, hogy soha egyetlen negatív megjegyzést sem kaptam még egy szoptató anyukától sem.

2020. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
35%

Hát szerintem meg az, aki azért nem szoptat mert undordoik tőle, vagy mert az apának kell, vagy mert meg ne nyúljon, az ne bizonygassa hogy ő van legalább olyan jó anya mint az, aki egy kis kellemetlenséget elbír viselni a gyerekért, hogy megadja neki azt ami a legjobb, és szoptatja a gyerekét.

Ja, nem a szoptatástól lesz valaki jó anya, nem is a pelenkázástól, nem is attól, hogy neveli, nem is attól hogy egyáltalán ránéz a gyerekre, tudjuk, tudjuk.

Attól lesz valaki jó anya, ha magasról szarik a gyerekre és csak saját magának él, mert hát ugye csak az a baba lehet boldog akinek az anyja is az.

Én sem értem, hogy az ilyen minek szül gyereket egyáltalán, a szoptatás full alap dolog, aki ezt nem bírja ki annak nem való gyerek.

2020. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
42%

Nem tartom ördögtől valónak a tápszert. 2 nagyon jó barátnőm babája is tápszeres. Mind a ketten ameddig csak tudtak szoptattak. Azokról viszont a saját kényelmüket a gyermekük szükségletei elé helyezik, megvan a véleményem.

És nem, nem olyan jó a tápszer mint az anyatej. Ha pl az anya megbetegszik, a baba a tejen keresztül kapja az ellenanyagot. Az anyatej mindig a baba igényeihez igazodik. Ilyet hol tud egy tápszer?

Az meg hogy mit lehet enni mit nem egyén függő. Én pl a babám 3 hós kora óta bármit ehetek. Előtte is csak a puffasztó ételeket kellett kerülnöm.

2020. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
52%
Én nem tartom olyan hű de nagyon jó dolognak az anyatejet. Lányom 2 éves koráig szopott 6 hós koráig kizárólag anyatejes volt. Mégis mindent elkap, a mandulája minden hónapban tüszős, ami csak van az óvodában betegség azt mind elkapja. Kicsinek is nagyon beteges volt míg szopott. Nem tudom szerintem nem egy nagy was ist das az anyatej. Barátnőm kisfia egy csepp anyatejet nem kapott mégis sokkal kevesebbet beteg mint a lányom. Sőt ő még jóval kisebb súllyal is született mint az én babám. 🤷‍♀️
2020. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
60%
Az hogy védelmet nyújt nem azt jelenti hogy soha nem fog semmit elkapni életében. Úgy nyújt védelmet ahogy leírtam. Ha az anya megbetegszik a tejen keresztül kap a baba ellenanyagot. Azért nem kell azt hinni hogy egy mágikus csodaszer. 🤦 Meg aztán nyilván az immunrendszer erőssége is egyeni
2020. jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
28%
Tehát csak akkor van értelme ha az anya beteg. Értem. Lassan az lesz hogy milyen r*hadékok az anyák akik nem voltak betegek szoptatás alatt.
2020. jan. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
62%

Számomra felfoghatatlan, hogy felnőtt nők, anyák hogy jönnek ahhoz, hogy kérdőre vonják a másikat, hogy ugyan minek az ilyennek gyerek, az ilyen ne szüljön, meg se érdemli, fúj-fúj. Eszem megáll, de tényleg. Kinek mi a franc köze van ahhoz, hogy ki hogy eteti a SAJÁT gyerekét?!

Lehet itt arról prédikálni, hogy a mellnek az az elsődleges és már-már kizárólagos szerepe egy nő életében, hogy szoptatni tudjon vele, de baromi sok nő ezt még csak véletlen sem gondolja így. Még azok sem mind tekintik magukat két lábon járó tejcsárdának, akik szoptatnak. Nem is értem miért kell egy ilyen kérdésnél papolni az állatokról meg emlőről stb stb . Könyörgöm, nem vagyunk állatok hálistennek.

Mi értelme magunkat hozzájuk hasonlítgatni?! A zsiráfok pl úgy szaporodnak, hogy a hím megkóstolja a nőstény vizeletét, hogy megállapítsa érdemes-e párzani vele, majd ha úgy véli igen, akkor koslat utána, mint egy pincsi. Most akkor ez is egyfajta követendő példa, csak mert néhány emlős így csinálja? Szerencsére azért mi tudunk (már aki) gondolkodni is emellé, nem csak az ösztöneink vezérelnek.

Én speciel a büdös életben nem tekintettem a mellemre „kajaként”. Számomra abszolút intim testrész, épp úgy, mint az alfelem!

Lehet az egekig magasztalni az anyatejet, végeredményben ugyanazt kapod, a gyerek pontosan ugyanúgy felnő tápszerrel is. Nem egy tanulmány íródott már arról, hogy az anyatejnek ugyan vannak kedvező hatásai hosszútávra nézve, de ezek elenyészőek, már-már elhanyagolhatóan alacsonyak. Ahogy azt is nem egyszer bizonyították már, hogy egyáltalán semmi garancia nincs arra, hogy egy szoptatott gyerek kevesebbet lesz beteg és erősebb lesz az immunrendszere. Ez sem igaz. Egy rakás szoptatott baba volt körülöttem, akik már sulisak, kb kivétel nélkül mindegyik beteges, havonta 1x minimum otthon vannak 1 hetet. Ellenben pl az én vagy a legjobb barátnőm lánya, akik tápszeresek voltak meg pont az ellenkezője, egy kezemen meg tudom számolni hogy hányszor volt beteg a 9 év alatt.

Nem azt mondom, hogy a tápszer jobb, ilyet soha nem állítanék, hisz nem jobb, DE nem kell beállítani az anyatejet sem úgy, mintha az valami isteni nedű lenne, amitől a gyerek szuper egészséges, szuper okos meg stb lesz és nem kell a tápszert sem lehordani a sárga földig. Érdekes a tápszeres gyerekek is felnőnek, nem lesznek sem butábbak, sem kevésbé egészségesek szoptatott társaiknál, tehát nem értem miért kell megkövezni azt, aki nem szoptat.

Az meg már csak hab a tortán, hogy itt is megjelentek azok az elvetemült, csőlátású momzillák, akik - azontúl, hogy mindenkit leszólnak, aki kicsit is másképp neveli a gyerekét, mint ők - a szoptatásban mérik a „jó anyaságot”. Szánalmas. Felfoghatatlan, hogy képes valaki összefüggésbe hozni a jó anyaságot a szoptatással.. Mikor fogjátok már fel, hogy NEM attól lesz valaki hú de jó vagy épp rossz anya, hogy szoptat-e vagy sem!!! Baromira semmi köze a 2-nek egymáshoz, de igazatok van, mert barátnőm édesanyja ugyan szoptatta barátnőmet, épp csak lelkileg tette tönkre szerencsétlent, semmi szeretetet, egy kedves szót nem kapott tőle soha. De ő biztos bazi jó anyuka, hisz hát szoptatott, a többi ugye nem is számít. Magyarázzuk már meg, hogy az összes anyuka, aki szoptatott, annak tök életvidám gyereke lett, tökéletes gyerekkorral, aki meg tápszert kapott annak a gyereke lelki vagy egyéb módon sérült lett, hisz ő valójában rossz anya. Ez aztán a konklúzió….

Bár az is érdekelne, honnan tudja itt némelyik okostóni, hogy azoknak a nők, akik nem szoptattak, milyen „okuk” volt rá. Mert olyan könnyen dobálóznak itt páran, hogy „aki egy kis kellemetlenséget sem tud elviselni”.. Kis kellemetlenséget??! Te pontosan honnan is tudod, hogy neki mennyire volt kellemetlen? Kis kellemetlenség az, hogy pl hetekig küzdöttem a szoptatással, annak ellenére, hogy undorodtam a gondolattól is, véres és sebes volt a mellbimbóm, iszonyat fájt az egész mellem, gyomorgörcsöm volt, mikor szoptatni kellett és sírva etettem a lányom…?? Örülök neki, hogy te egy kib**** hős vagy és számodra csak egy kis kellemetlenség, de nehogy már leszólj másokat, mert ők ezt másképp gondolják/érzik. Miért kéne önszántamból direkt kínoznom magam, mikor van más lehetőség is, amivel pont ugyanúgy felnő a gyerek, csak legalább én sem szenvedek és sírok mondjuk a fájdalomtó?!

Van, akinek szó szerint fóbiája van. Másoknak a pókoktól van, neki meg a szoptatástól. Vagy talán jobb lenne, ha depresszióba esne, mert olyasmire van kényszerítve, amitől a világból ki tudna futni? Jéé tényleg ez sokkal jobb… Hogy gyömörgörccsel, sírva állsz neki az etetésnek.

Eljuthatnánk végre oda, hogy tiszteletben tartjuk a másik döntését és nem hordjuk le minden utolsó szaranyának azokat a nőket, akik ilyen vagy olyan okokból nem szoptatnak.

Érdekes külföldön ebből nem csinálnak ekkora patáliát a szoptatásból, csak itthon szokás ez a „szoptatásnácizmus”, bár ott nem is normális dolog mondjuk 3 évig otthon csücsülni, mert szültünk egy gyereket……

2020. jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!