Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg ennyire rossz a...

Tényleg ennyire rossz a tápszeres etetés?

Figyelt kérdés

2 hónapos a babám, alig van tejem a kezdetektől fogva. 2-3 etetést bírok anyatejjel megoldani a többi tápszer. Az ismerőseim, a gyerekorvos, mindenki azt mondja, hogy nem vagyok elég kitartó és hogy többet kellene mellre tennem, hogy beinduljon. Holott ennél többet már nem bírom. Így is állandóan mellen van, de nem lesz több a tejem. Azt mondják ezzel rosszat teszek neki mert az anyatejben van a legtöbb tápanyag és hogy milyen felelőtlen vagyok :(

Valóban ilyen rosszat teszek a tápszerrel? Abban is rengeteg vitamin van nem? Nem tudok mit csinalni :((((



2019. szept. 30. 15:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy rossz, csak szeretik ezzel ijesztgetni a kismamákat/anyukákat..

Van, akinek első perctől tápszeres a gyereke (nem is kevés ilyen van) és lam-lam ők is felnőnek makkegészségesen. Ne hagyd magad zsarolni, semmivel nem lesz kevesebb a gyermeked csak, mert tápszert kap és nem teszel neki rosszat sem!!

2019. szept. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
41%
Szoptatási tanácsadóval kéne konzultálnod sürgősen! Ha van akaraterőd, SZAKSZERŰ segítséggel a helyzet visszahozható! Természetesen felnőnek a babák tápszerrel is, de nyilván a számukra legideálisabb összetételű táplálék az anyatej.
2019. szept. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, ha nem elég akkor nem tudsz mit csinálni, te megprobaltad. Semmit nem artasz neki a tápszerrel. Az a lényeg hogy gyarapodjon, fejlődjon mindegy hogy tápszertol vagy anyatejtol. Az meg hogy az anyatejes babák kevesebbet beteg is egy hülyeség, a 4 hónapos szoptatott babam remekül elkapta tőlem a náthát, szóval ezen se aggódj. :)
2019. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
Rosszabbat teszel azzal, ha állandóan mellre teszed- Ha 2-3 héten belül nem lett elég tejed, akkor már nem is lesz. A babád nem éhezhet és az sem jó, ha állandóan mellen van és cuminak használja a melledet. Most divat lett a "szoptass állandóan" mantra.
2019. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

Eloszor is nyugodj meg!

Ha erzel magadban eleg erőt akkor egy szoptatasi tanacsadoval megprobalkozhatsz.

Ha viszont ugy erzed sehogy sem megy a tapszer sen az ördög műve ám. Persze az anyatej a legjobb de szerencsére nem ezen múlik milyen anyuka leszel!

És a betegseg resz sem ertek igaz enyém 3 hetes kora óta tapszeres lekopogom de még nem volt beteg! (1 eves most)

2019. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%

Anyukám 9 hetes koromig szoptatott. Köszönöm szépen semmi bajom. Szuper az immunrendszerem és édesanyámmal is nagyon jó kapcsolatom van. Pedig 31 éve még nem is voltak ilyen jó tápszerek, mint most, sőt kommunizmusban volt, hogy venni se lehetett. Ha nincs anyatej akkor a tapszer6a második legjobb dolog amit adhatsz a babának.

Ha sokat van mellen a baba és mégsincs tejcsi, de szeretnél mindent megpróbálni akkor beszélj egy szoptatási tanácsadóval. Lehet, hogy nyelvféke van vagy cumi zavara, amit egyedül nagyon nehéz észre venni és megoldani.

Ja és hidd el, eltelik pár év és már senkit se fog érdekelni és senki se kérdi meg, hogy mit evett mig pici volt. Persze jó az anyatej, de hosszú távon az a legfontosabb, hogy szépen nöjjön és egészséges legyen.

2019. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván az nem kérdés, hogy az anyatej amit a legjobb amit kaphat. De ha nincs akkor nem tudsz mit tenni, és nem leszel tőle rossz anya. Imádom mikor ezzel stresszelik az anyukákat, hogy nem vagy elég kitartó. A szoptatáshoz önmagában kevés a kitartás ha a hormonok egy picit is megborulnak valamilyen irányba máris nehéz lesz, vagy akár el is apad a tej.


Az én fiam is tápszeres, vért izzadtam hogy ne így legyen de bizony nekem sem ment. Viszont engem támogatott a gyerekorvos és a védőnő is, hogy ne aggódjak, már az is tök jó hogy valamennyi anyatejet kapott. Én is nehezen álltam fel ebből... De mára már elengedtem.


Ahogy írta már valaki, ha van még egy pici erőd akkor konzultálj tanácsadóval, de ha nem, vagy úgy sem sikerül, akkor se hidd hogy rosszat teszel a tápszerrel! És nem ez a jó anyaság mércéje.

2019. szept. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%
Azzal, hogy az anyatej az jobb, azzal egyetértek. De van, hogy "hiba csúszik a gépezetbe". Ha te, úgy érzed, hogy megtettél mindent az ügy érdekében, engedd el a rosszakarók véleményét. Ha meg folytatni szeretnéd a szoptatást, nyugodtan konzultálj egy szopitanacsadoval, lehet hogy igazából azért nem lesz több tejcsi, mert rossz a babád szopási technikája. Szóval mérlegelj, hogy mi jobb nektek
2019. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%

Minél jobban görcsölsz rajta, annál rosszabb lesz. A baba is ideges lesz, ami téged mégjobban kikészít.

Semmi rossz nincs a tápszerben. Nem ezen múlik a jó anyaság.

Adj neki tápszert, szeresd, foglalkozz vele, és ne görcsölj butaságokon.

2019. szept. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%
Ugyanmár! Oké, jó az anyatej, de a mai tápszerek is tökéletesek. A nagyfiam 1 csepp anyatejet nem kapott, mert nem indult be, az immunrendszere betonerős, a kapcsolatunk szoros, nem szorong és köszöni szépen, remekül van.
2019. szept. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!