Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 11 hónapos a kisbabám még...

11 hónapos a kisbabám még mindig szoptatom, de nagyon sok foga van már és sebes a mellem már nagyon fájdalmas a szoptatás, hogy szoktassam, válasszam le?

Figyelt kérdés
Illetve ha valahogy le is tudom választani mit adjak neki az anyatej helyett? Sajnos a tápszert nem issza meg :( előre is köszönöm

2020. jan. 6. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Hát pedig kénytelen lesz meginni... Védőnő mit javasol? Ki kell kísérletezni, melyik tápszert eszi meg.


Nekem se akarta eleinte elfogadni, úgy csináltam, hogy ölbe vettem, hagytam, hogy picit cicizzen, aztán a cumisuveget atcsempesztem a szájába, kB 3 4 alkalommal így csináltam, utána elfogadja, azóta meg már kapalozik, mikor meglatja, hogy kap tapit. Sajnos a tejem nem volt elég taplaló már, fogyott vissza, de nem is jött már annyi. Hajrá, ki kell kísérletezni azt is, milyen módon fogadja el.

2020. jan. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
De olyan nincs hogy nemissza meg. Akkor vegyel neki Humana baby fit banános tapszert az altalaba izlik a babaknak. Enyém azt csinalta hogy nemakarta meginni a sima iztelen tapszert egy ido utan es kipróbáltuk ezt ez meg bevalt. Azt mondjak hogy ugy szoktatjak le hogy vagy leragasztjak a mellet es mondanak valami kitalalt dolgot hogy miert nincs cici, meg ugy is csinaljak hogy citrommal bekenik a bimbot es ugy nem lesz kedve szopizni. Bar ez kicsit morbid :D
2020. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a banánosat ki próbálom 😊 a védőnővel még nem beszéltem de pár nap múlva megyünk hozz, remelem valahogy elfogadja mert nagyon fájdalmas már
2020. jan. 6. 10:46
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Az én fiam tápszeres volt, de 10hónaposan öklendezett tőle, 5 fajtát próbáltam. Ha nagyon nem eszi meg, akkor tejpép. Ugyan az lényegében.
2020. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem próbáltad következetesen elvenni tőle, amikor harap? A fiam 10 honaposan 2 hét alatt leszokott erről ilyen módszerrel. Persze, csak akkor ha egyébként nem szeretnéd leszoktatni
2020. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Utolsónak van igaza, egy babàt erdemesebb leszoktatni a harapàsròl, mint a ciciről.
2020. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A tejpepet is megpróbálhatod. De amúgy én a harapásról szoktatnám le. Az én babám 10 hónapos, 8 foga van de kb kéthavonta egyszer harap meg. Amikor harap próbálj rászólni, ne kiabálj vele de határozottan és utána vedd el tőle a cicit. Ilyenkor el lehet mondani hogy ez neked fáj, ha megint harap elveszed stb. Meg fogja érteni az összefüggést. Ha fogzas miatt harap szoptatás előtt foginygéllel kend be az ínyét, nekünk az is segített. Ami meg eszembe jutott, hogy engem akkor harapott mikor elkezdtem tanuló cumisüveggel itatni (nem tudom mi a pontos név, lényeg hogy akkor tud belőle inni, ha osszeharapja a cumi részt) utána a szopizas végén mikor erőlködni kellett volna picit akkor bevetette az összeharapást. Mástól is hallottam ezt, azóta hanyagoljuk, sima cumisüveggel, cumival nincs ilyen gond.
2020. jan. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mostanában én is használtam ilyen poharat úgyhogy akkor lehet az a baj.. Köszönöm a válaszokat :)
2020. jan. 7. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!