Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyák, hogy oldjátok...

Szoptatós anyák, hogy oldjátok ezt meg?

Figyelt kérdés
Akik szoptatnak, ázok ha elmennek valahová hogy oldják meg a komfortszoptatást? Gondolom, nem használtok cumit, a cumizavar miatt de akkor hogy oldjátok meg? Vagy a ti babátok nem igényli?

#szoptatás #Komfortszoptatás
2020. jan. 8. 08:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Egyetlen baba sem igényli a komfort szoptatást, csak ha az anyuka rászoktatja. Rendesen szoktatott baba csak akkor szopizik, ha éhes, de nem cumi helyett kapja be a cicit.
2020. jan. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Olyankor nincs komfortszopizik. De a baba nem buta, jól érti, hogy most nincs itt az ideje.

Mi nem sokat mászkálunk,így nincs is gondunk. De ha megyünk valahová, utána itthon bepótolja rendesen.

2020. jan. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
Kicsapom a mellem az asztalra, oszt hadd szóljon.
2020. jan. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Kint több az inger, nincs idő komfortszopira és az első ritka nagy hülyeséget írt. 🤦‍♀️
2020. jan. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Nekem nappal nem kért soha plusz szopit, éjszaka megy az anyanyúzda
2020. jan. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Az első baromságot ír.

Egyébként ilyenkor tényleg nem kellett. Vagy aludtak, vagy nézelődtek, akkor kellett szopizni, ha tényleg éhesek voltak. Mondjuk a fiam otthon se volt nagy komfortszopis, a lányom annál inkább, de ha nem otthon voltunk, akkor ő se igényelte.

2020. jan. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Ahhoz szokott hozzá mind a két gyerekem (2-2 évig szoptattam), hogy csak otthon van komfort szopi (az is csak altatásnál).

Ha valahol voltunk és én kellettem neki, akkor felemeltem, leguggoltam hozzá, beszéltem hozzá stb. addig, amíg megnyugodott.

Azért nem használtunk cumit, mert kiköpték.

De szerintem az sem jó, ha valami gond van, akkor cumit nyomunk a szájába. Kiscsoportban láttam a szenvedést a gyerek, szülők és óvónők részéről, hogy leszoktassák és megtanítsák másképpen megnyugodni.

2020. jan. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk érdekelne az 1-től, hogy ha egy baba sem igényelné a komfortcicit, akkor a cumit mért találták fel?
2020. jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

#8 olvass utána. A babák megnyugtatására tálalták ki. A komfort szopi és cumizás nem csak megnyugtatásra használják manapság. Unatkozik, cici vagy cumi a szájába. Hangoskodik, cici vagy cumi a szájába. Amikor a játszótéren homokozik a gyerek cumival a szájába, miért kell neki a komfort cumi? Megszokásból.

Nem egy olyan tanácsot kaptam, szóban és fórumokon is, hogy ne cipeljem fogzás alatt, dugjak cumit a szájába. Ha kiköpi, mert kiköpte, nem kellett neki, akkor tartsam ott egy ideig az ujjam,hogy ne tudja kiköpni és egy idő után elfogadja a cumit és elalszik. Vagyis szoktassam rá. Baromira rossz volt éjszakázni, de egyértelmű volt számomra, hogy nem a cumitól szeretne megnyugodni, hanem a közelségemtől (vagy az apukájától, mert volt, hogy ő is sétálgatott vele a szobában).

Nem ördögtől való a cumi, de ésszel kellene azt is használni.

Akinek nem inge....😉

2020. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Amíg sok komfortszopit igényelt, az első 3 hónapban, nem nagyon jártunk el, csak a legszükségesebb dolgokat intéztük.

Azóta csak itthon van komfortszopi, máshol nem is cicizik 10 percnél tovább, mert minden más érdekesebb. Ha meg nagyon kell neki, akkor megoldja magának, és bekapja az ujját

2020. jan. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!