Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azért szoptattok, mert szerett...

Azért szoptattok, mert szerettek szoptatni vagy mert "muszáj"?

Figyelt kérdés
Muszáj alatt azt értem, hogy ez a legjobb a babának, meg ez az elvárás.

2020. jan. 8. 22:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%
Mert muszáj. Őszintén. Semmi jó nincs benne.
2020. jan. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
69%
Az első babámnál szerettem, de most már 4 éve szoptatok folyamatosan és már kezdem elégge unni a dolgot, már jó lenne visszakapni a testem, de még a kicsit szeretném egy ideig szoptatni.
2020. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
41%

2

Miért szoptatsz 4 éve??

2020. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
50%
Én pont most szoktatom le a 15hósom :( nagyon rossz érzés. Szeretem, hogy van köztünk ez a plusszkötelék
2020. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%
Csinalom, mert ez a dolgom, de nem szeretek szoptatni. De nem is utalom, semleges. A terhesseg rosszabb volt.
2020. jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
63%
Az elsővel utáltam a szoptatást, csak azért csináltam, mert ez jó a babámnak. Most a másodikkal már semleges.
2020. jan. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
71%
Én az elején a hormongőzben szerettem, aztán 5 hónapos kora körül nagyon elegem lett. Szerencsére a hozzátáplálás nagyon jól haladt, és amióta 1 vagy 2 szopi van, azóta elvagyok vele.
2020. jan. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%

Én 'muszáj'-ból szoptattam. Nekem csak nyűglődés volt az egész, mert nem lövellt be rendesen a tejem. Állandó kétség, és idegeskedés volt, hogy elég-e a babámnak. Volt, hogy fogyott is egyik hónapról a másikra, de a gyerekorvosunk és a védőnő is annyira fanatikusan szoptatás-párti, hogy folyamatosam lebeszéltek a tápszerről, nem akarták felírni. Csak mondogatták, hogy 'Anyuka szoptasson, szoptasson, mert ez a legjobb'. Én meg kikészültem attól, hogy egész nap rajtam lóg a babám, nem lakik jól, és így én se tudok egész nap semmit sem csinálni. Minden napom egy küzdelem volt a 'legjobbért'; nem sok eredménnyel.

Aztán az 5. hónapra már csak 10ml-ket tudott szopizni a kislányom, és már mindenképpen kellett a tápszer. Akkor megkönnyebbültem. A babám jóllakott, lett időm a szoptatáson kívül másra is, nagyokat tudtunk végre sétálni, Ő nagyokat tudott aludni, nekem jutott egy kis 'én idő' is; és mindenki sokkal kiegyensúlyozottabb lett. Jót tett nekem is, és Neki is.

Úgyhogy nekem nincsenek jó emlékeim a szoptatásról, ettől függetlenül még mindig azt mondom, hogy a legjobb a babának, de látom a határait is, és nem tartom ördögtől valónak a tápszert sem.

Kislányom 1,5 éves, és még egyszer sem volt beteg. De a mai napig megkapom a gyerekorvostól, hogy 'Legalább egy éves koráig kellett volna szoptatni!'

2020. jan. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
50%
Imádtam mind a három anyatejes babámat szoptatni. 😊
2020. jan. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
33%

Milyen gyerekorvosok vannak... az egyik azt is szoptattatná, akit nem kellene, a másik annak is elapasztja a tejét, aki akar szoptatni...

A mi orvosunk még sosem kérdezte meg, hogy szoptatom-e a gyereket. Beadja az oltást, a végén mindig kérdezi, hogy kérek-e vmilyen receptet, gondolom, akkor lehetne mondani, aztán adná is az asszisztens.

2020. jan. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!