Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azért szoptattok, mert szerett...

Azért szoptattok, mert szerettek szoptatni vagy mert "muszáj"?

Figyelt kérdés
Muszáj alatt azt értem, hogy ez a legjobb a babának, meg ez az elvárás.

2020. jan. 8. 22:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
77%
8-as azt mondjuk nem ertem miért nem vettél tapszert. Vagy kerestél másik gyerekorvost. Biztos nem hagynám magam ilyen módon “zsarolni”. Egyrészt etikátlan másrészt törvénytelen is. Felháborító egyes orvosok és védőnők mit meg nem engednek maguknak. Attól te meg szoptathattal volna hogy melle is taplalsz és mennyivel boldogabb első hónapjaitok lettek volna. Ehelyett ezt elvettek tőled a hülyeségekkel. Ha van tej tok jó, de nem kell belerokkanni bakker ☹️☹️
2020. jan. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ilyenkor annyira kiszolgáltatott egy anyuka, hogy könnyű manipulálni. Másik véglet is van, amikor csak azért akarják tápszerre tenni az amúgy átlagon felül gyarapodó babát, mert gyakran szopizik (és az anyukát ez nem is zavarja).
2020. jan. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
73%
Muszájból. De ha lesz még egy, nem fogok szoptatni.
2020. jan. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
60%
Én szeretem. Mondjuk igaz, hogy neksm könnyen indult. Később mondjuk volt szopi sztrájk, mellgyulladás és fogzás miatti sebes cici is. Mostmár több mint 1 éves a lányom és már csak reggel és este szopizik. Azért jó vissza kapnibezt a fajta szabadságot, hogy ha oda vagyunk nem azon stresszelek, hogy hol tudok szoptatni ha kell.
2020. jan. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
63%
Én utáltam, egy kínszenvedés volt az egész, hamar át is álltunk tápszerre. Az maga volt a megváltás.
2020. jan. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Muszájból. Az elsöt nem tudtam szoptatni, a másodikat igen, de en olyan boldog voltam, hogy elutasította. Megkönnyebbültem. Nekem nem volt felszabadito. Sokaig tartott és fájt, hiaba volt jól mellen, nagyon erős szívókája volt....
2020. jan. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

#8 Azért nem vettem akkoriban tápszert, mert első baba, és annyira 'jól' akartam mindent csinálni. Amúgy is maximalista vagyok, és általában is úgy gondolom, hogy 'nincs lehetetlen, csak tehetetlen'.

Szóval igyekeztem betartani mindent, és azt hittem, hogy én csinálok valamit rosszul (kb. így is állított be a gyerekorvos; mert hát 'szoptatni mindenki tud...'); és ha majd jobban igyekszem, jobban fog menni. Kiartó típus vagyok, így 5 hónapig minden napom az igyekezésről szólt; mert úgy éreztem, hogy különben miattam nem kapja meg a gyerekem 'A legjobbat'. Tényleg egy igazi lelki terror volt. És ez már a kórházban kezdődött azzal, hogy a 'bababarát' kórházban hagyták inkább kiszáradni a kislányomat, mintsem tápszert adjanak Neki. Megvárták, amíg már ébreszthetetlen lett, teljesen besárgult, nem volt vizelete sem, és csak lógott a kezemben, mint egy rongybaba. Ott is, és a gyerekorvos is azt súlykolta belém, hogy ha cumisüvegből kap tápszert, akkor nem fog már szopni, mert 'megszokja a könnyebbik utat'.

Mikor hazamehettünk a kórházból, akkor volt még tápszeres kiegészítés. Én egyfolytában szoptattam, s miután megerősödött a kislányom, egy pár hétig még jól is mentek a dolgok, el tudtam hagyni a tápszert. De megálltunk ezen a szinten: maradt az állandó szoptatás, de több tejem nem lett. A babám egyre nyűgösebb lett, mert Neki kellett volna a több, de nem volt. Vártam a segítséget, a védőnőtől meg a gyerekorvostól. Mindig jeleztem, hogy probléma van, de (így utólag) rossz tanácsokat adtak azzal, hogy ennyire a tápszer ellen voltak. Kialakult egy ördögi kör.

Persze, most így utólag már másképp látom a dolgokat. Ha legközelebb így alakul, simán elmegyek, és veszek tápszert, és lelkiismeret furdalás nélkül rápótolok. Nem teszem ki magunkat még egyszer ilyennek, mert ez rosszabb volt, mint tápszert adni.

Kisvárosban lakunk. Sajnos itt csak egy gyerekorvos és egy védőnő van. Azóta váltottunk már, de újszülöttként nem tudtam 1-1 órát utazgatni (+ az ottani várakozás) Vele, úgy, hogy közben még etessem is folyamatosan.

2020. jan. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
73%
Mert muszáj
2020. jan. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
58%

Én nagyon szeretem a szoptatást. Már a terhesség alatt sokat készültem rá, meg akartam érteni, hogyan működik, és mit hogyan érdemes csinálni, hogy sikeresen tudjak szoptatni. Utólag örülök, hogy előre készültem rá, anélkül nem sikerült volna. De így egész könnyen ment. Igény szerint szoptatok. Sose fejtem, sose kínlódtam vele. Az első hetekben sokat bújtunk össze, állandóan cicizett, én meg így tudtam sokat pihenni.

Később pedig már egyenesen szívmelengető, ahogy mosolyog rám közben, meg ahogy megnyugszik, és elalszik így a cicin. Arról nem is beszélve, mennyire egyszerű. Akárhova, akármikor el tudunk indulni tervezés nélkül, mert a cici mindig kéznél van, mindig pont elég és pont jó meleg. Csak kell egy kendő, meg egy félreeső sarok és kész. Legtöbb helyen van baba-mama szoba, de ha nincs akkor az autóban szoptatok. Sose kapom elő nyilvánosan, ha úgy is kell, akkor szoptatós felsőt húzok, max annyi látszik belőle, hogy kilóg a gyerek lába a póló alól. Nekem iszonyú szabadságot ad, mindenhova tudok menni gyerekkel.

Én nem is tervezem leválasztani, hagyom, hogy ő válassza le magát, amikor kész rá.

Gyertek, gyertek, lehet lepontozni kényszerből szoptatók :P

2020. jan. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
63%
Attól még nyilvános szoptatás hogy nem látszik a melled.
2020. jan. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!