Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S. Hogyan apasszam el a...

S. O. S. Hogyan apasszam el a tejem gyorsan, gyulladás nélkül?

Figyelt kérdés
Jön a kis tesó, így abbahagytam a szoptatást. Hiába borogatom vizesruhával, üvölteni tudok a fájdalomtól. Hiába szívok le egy minimálisat nagyon gyorsan még nagyonbb lesz. Segítsetek! Szörnyű, hogy még magamhoz sem tudom ölelni a gyereket

2020. jan. 9. 04:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Szoptatási Ambulancia mindenképp! Nekem magas prolaktin szintre kellett szednem a terhesség 16. hetéig az apasztó gyógyszert (fogamzásgátlótól indult meg anno a tejtermelés, lombik mellett pedig muszáj volt, mert vetélést is okozhat), semmi probléma nem volt, azóta újra van előtej. Ha nem vagy még kb. a terhesség felénél, akkor fel fogják írni, ha a nem gyógyszeres apasztásra rosszul reagálsz... Kitartást!!
2020. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
16%
Vagy add vissza a gyereknek, és olvass utána a tandem szoptatásnak.
2020. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszi a tippez utolsó! Akkor szoptatom a gimnáziumig. A kis tesó meg kap tápszert ha kiszívja előle a nagy.
2020. jan. 9. 13:52
 14/25 Coffelia ***** válasza:
48%

Kérdező, a nagy nem tudja a kicsi elől elszívni a tejet, ha tisztában vagy a tandem szoptatás mikéntjével. Ez egy létező fogalom, vannak praktikái, senki nem sérül. Ha ezt választod, akkor ezt valasztod, ha nem, akkor ne, csak jelenleg tévesek erről a lehetőségről az információid.

Az elapadás viszont egy folyamat, a mellnek detektálnia kell az ingerek változását, hogy a csökkenő ingerre csökkenő tejtermeléssel reagáljon. Fejj csak annyit le belőle, hogy ne feszüljön, el fog kezdeni apadni, 3-4 nap mulva nem fog feszülni már.

2020. jan. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Te teljesen ostoba vagy.
2020. jan. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
A nagy rengeteget szopott egyszerre 2ből. Erőszakos volt. Sokszor sikerült elterelni a figyelmét, de így is rengeteg volt. Mostanában az éjjel is katasztrófa volt. Szájában a cicivel akart aludni egész éjjel, ha kicsusszant már visított és nem aludt vissza. Ráadásul így, hogy úton a tesó rettentően görcsöltem ha cicizett. Nem arról van szó, hogy napi 2x szívta. Az hogy kevesebbet kapjon nem tudtam kivitelezni, amilyen kis vaddisznócska volt örülök, hogy megértette és 2nap alatt levált és az alvása is teljesen más. Lassan 20hónapos hova kellene húznom? Nem minden gyerek válik le magától azért mert a tiéd igen. Amugy köszönöm a reálisan gondolkodó és segítő kommenteket! A probléma rengeteget javult, úgynéz ki megúszom gyulladás nélkül.
2020. jan. 10. 08:49
 17/25 A kérdező kommentje:

Ja és te aki azt mondtad, hogy fogalmam sincs a tandem szoptatásról, igen van a családban akinek az ikrei 100% anyatejes, de azért rágoogliztam. És nagyot csaptam a homlokomra, hogy milyem jól döntöttem.

[link]

Nézd meg a mikor nem szabad szoptatni terhesség alatt 3. pontját.

A görcsölésnél, ráadásul vérzést is okozhat amire én progeszteront kaptam de ezekszerint ez is a szoptatás okozta görcsöléstől volt, amire aztán abszolúlt nem gondoltam, hogy összefüggésben lehet.

Köszönöm még 1x nektek!

2020. jan. 10. 08:58
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem ártott volna előbb gondolkodni, aztán teherbe esni.
2020. jan. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Ha ennyire bunkó vagy, ki is fejthetnéd az állitásod!
2020. jan. 10. 09:57
 20/25 anonim ***** válasza:
Ha fejsz is, csak megkönnyebbülésig kellene, hogy ne tartsd fent az ingert. Így döntöttél, ezt mindenkinek el kell fogadnia. 19 hónap sem semmi. Az mondjuk tény, hogy nem szivna el a kicsi elől, viszont én is levalasztottam, mert még az üres cicit is szopizta s az már engen is zavart.
2020. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!