Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S. Hogyan apasszam el a...

S. O. S. Hogyan apasszam el a tejem gyorsan, gyulladás nélkül?

Figyelt kérdés
Jön a kis tesó, így abbahagytam a szoptatást. Hiába borogatom vizesruhával, üvölteni tudok a fájdalomtól. Hiába szívok le egy minimálisat nagyon gyorsan még nagyonbb lesz. Segítsetek! Szörnyű, hogy még magamhoz sem tudom ölelni a gyereket

2020. jan. 9. 04:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
48%

3. Vagyok

Félreértsz

És azonnal támadsz


A

Lényeg, hogy nem kell ripsz-ropsz


A saját egészségednek és a gyereked lelkiállapotábak is ártasz.

És a gyulladás, ami a melledben keletkezik a babának is káros.


A babaszoba.hu nem

Túl szakértői oldal.

Jómagam a szülészeten, majd szoptatási tanácsdóval, védőnővel és a nőgyógyászommal is konzultáltam.


A lényeg, hogy nem baj, hogy abba szeretnéd hagyni, az sem,hogy nem szeretnéd tandem szoptatni.

/ bár nem szívja el a kicsi elől!/


Annyi a baj, hogy nem átgondoltan teszed.

Ennek is megvan a menete.

1,5 évesen szép lassan le lehet állítani.

Én nem pihenés miatt, hanem kezd terhes lenni a dolog, pont a baba érkezés miatti vehemenciája miatt. Egyik pillanatban tandemeznék, a másikban pedig a pokolba kívánom már, pedig "szerettem" szoptatni

Sok küzdelem van mögöttünk.


Tegnap már csak 2-szer 2 percet kapott.


A mellem is csak picit feszül fel, nem jobban, mint első terhesség alatt.


Tehát szép lassan pár hét alatt mindkettőtöknek nyugodtabb tempóban sérülések nélkül lenne érdemes.


Most orvos, mert nagy baj lehet belőle.



Sajnos nem vállalhatom a többi bunkó válaszadó után a felelősséget ;(

2020. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Felháborodásom a 15-ösnek szólt!

A segítségeteket, tanácsokat pedig szívből köszönöm! ❤️

2020. jan. 10. 11:57
 23/25 Coffelia ***** válasza:
0%
Ja én nem azt mondtam, hogy nincs fogalmad a tandemről, hanem hogy ha jól utánanézel akkor lehetséges mindkét gyereket szoptatni. De lehet, hogy nem is nekem írtad, rémes, hogy itt a gyakorin nincs válasz gomb, mint egy fórumon...
2020. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, némelyik válaszoló..a kérdező nem azt kérdezte, hogy leválassza e vagy se basszus, hanem hogy hogyan apassza el.

Mit értetlenkedtek? Ha el akarja apasztani meg le akarja választani az ő dolga, senkinek semmi köze hozzá. Ő tudja nem ti, hogy mi és meddig jó neki. Nem kell rábeszéli semmire. Hova szoptasson már egy ekkora gyereket. Pihenni akar, nincs ezzel semmi gond. Sőt...

És a tandemes ajánlónak üzenem, olvassa el a kérdező kommentjét, ugyanis pihenni akar közben így pont nem jó ötlet a tandem.


Hogy válaszoljak is:

Fejd addig, ameddig megkönnyebbülsz. Érzed, hogy nem fáj annyira. Ezt csináld minden nap egyre kevesebbszer. Így viszonylag gyorsan sikerülni fog. Én így apasztoztam el. A végén már csak 10 ml jött a kettőből egyszerre, aztán ráhagytam. Sok szerencsét!

2020. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Aki ugyanebben a cipôben jár, mint én mikor ezt olvassa! 3nap vizes borogatás után lement a feszülés. Csak annyira fejtem, hogy ne feszüljön. 1hétig még érzékeny volt, mára már teljesen elapadt gyulladás nélkül. A gyereket semmi lelki sérülés nem érte. Ha véletlen megüti magát vagy felsír álmából kéri önnyugtatásra, de esze ágában sincs bekapni, csak hozzábújik és bőven elég neki
2020. febr. 3. 09:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!