Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az “imadok szoptatni” kijelent...

Az “imadok szoptatni” kijelentést elmagyarázná nekem az, aki szinten így erez?

Figyelt kérdés
Nem vita indító! Nagyon sok esetben hallottam, mar illetve különböző csoportokban is leírják anyukák! Ezek az anyukák mit szeretnek ennyire a szoptatásban? Kisfiam születése után természetesen mellre helyeztem es szoptattam is kb. 3-4 napig, de annyira borzasztó érzés volt es idegen, hogy inkább fel éven at fejtem neki a tejet. Amikor kezdtük a hozza táplálást, elhagytam a fejést és tápszert adtam neki! egyszerűen nem bírtam elviselni a szoptatást! Más anyák mit elveznek rajta, mit imádnak benne? Velem van a baj? Azt sem értem, amikor azt írják, hogy mar nincs teje, de meg mindig szoptat. Azt megis miért? Értem, hogy a szoptatás nem csak etetés,, de hogy a nőnek az üres mellet szívja a gyerek órákon at, ez nekem annyira fura!

2020. febr. 4. 22:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%

Hát az imádok szoptatni erős túlzás...

Inkább csak szeretek... 😀

A miértet nem igen tudnám szavakba önteni.... De nem is igazán magát a szoptatást szeretem, hanem azt az elégedett fejét a kis csajnak, amikor jól lakottan lecuppan a ciciről... Vagy mikor füligérő szájjal sunyin rád mosolyog majd eszik tovább... 😀

Amúgy mielőtt megszületett nagyon fura volt a gondolat, h majd a mellemen fog lógni egy gyerek, vhogy nem tudom elképzelni... Aztán mikor szülés után a mellkasomra rakták egyből a mellemre cuppant a kis csaj .. 😀 és vhogy teljesen természetes érzésnek hatott... 🙂🙂🙂

2020. febr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Az első fiam nagyon szerettem szoptatni. Összebújtunk és valamilyen olyan pluszt adott ami totál megnyugtatott engem is és őt is. Persze 1 hónapos korára csodálatosan elapadt a tejem és kb depis voltam, hogy nem tudok ennyit sem nyújtani a gyerekemnek. Most a második fiamat 4 hete szoptatom még csak. Nem apad a tejem, sőt... De nincs meg az az érzés. Inkább egy ahh még mindig és még mindig cicizne. Persze megetetem ez alap, de baromi nehezen viselem a konfortszopit. Nem tudom mi ez az érzelmi másság.
2020. febr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a fejéstől irtóztam. A szoptatás az elején a hormonális elmebaj idején nekem jó érzés volt, elálmosodtam tőle és úgy ereztem, na most nincs mit tenni, itt kell üljek.

Csomó emberrel cseteltem, olvastam. Aztán amikor már odanézett a képernyőre, ezr nem csináltam.

Most az éjjeli szoptatás maratonokat már nagyon rosszul bírom, a derekam és a csípőm is nagyon fáj és nem is tudok ífy aludni.

2020. febr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Én szerettem szoptatni. Meghitt, nyugodt dolog. Meg őszintén szólva baromi kényelmes. Soha életemben nem sterilizáltam semmit, pedig 3 gyerekem van. Sose volt cumisüveg, vízmelegítés, kutyulás, maradék, mosogatás. Mehettem a babával meg 2 pelussal bárhova, bármennyi időre. Éjjel fel se keltem. Odahúztam, megszoptattam, aludtam. Meg is haltam volna ha egy éjjel 3x a konyhában kavarom a tápszert. Szóval szerintem nagyon praktikus dolog, de jó érzés is volt bújni a manóval.
2020. febr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%

Szeretem, h bármikor meg tudom nyugtatni vele.

Szeretem, hogy ez csak a miénk.

Szeretem, hogy kéznél van.


Persze az eleje kurvsára fáj.

2020. febr. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem sem az érzésre gondolnak ilyenkor, hanem a velejáró előnyökre.


Nem kell tápszerért rohangálni (főleg mikor az 5. tápszer se válik be, aztán mire találsz egyet ami igen, az hiánycikk lesz)


Nem kell a fél lakást bepakolni ha el akarsz menni valahová (meleg víz, hideg víz, termosz, tápszer, cumisüveg, stb)


Nem kell mosogatni, sterilizálni, kevergetni, stb.


Illetve azért jó érzés volt leülni és nyugiban lenni, mikor a gyerek szopott. Tudtam, hogy most ezt kell csinálni, most nem kell pörögni, most nem baj, ha szalad a lakás, mert a gyerek az első.


Szóval az, hogy imád valaki szoptatni, az azért erős túlzás, mert a legtöbbször kellemetlen, fáj, kisebesedik, begyullad. De azért, ha a 2 évet nézzük összeségében, az a pár alkalom ami rossz volt, elenyésző, amellett a sok előny mellett, meghitt együttlét mellett, amit nyújtani tudott.

2020. febr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%
Értem, hogy ez a tápszerezők kérdése, de miért kell lepontozni, aki szeret szoptatni? Egy ilyen kérdésre értelemszerűen csak ilyenek tudnak válaszolni. Nem tehetünk róla, hogy teteket frusztrál, hogy nem tudtatok szoptatni. Menjetek el pszichológushoz, dolgozzátok fel.
2020. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom engem is lepontoztak pedig én egy elég semleges választ adtam (szerettem szoptatni, mert sok előnye volt, de azért az, hogy imádtam, az elég túlzás)
2020. febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ez nem tápszeres kérdés, es en nem pontoztam senki le! Engem csupán érdekelt ez az “imádom” dolog! Direkt írtam is, hogy nem szeretnek vitat! Az pedig végképp nem frusztrált, hogy nem tudok szoptatni, mert tejem bőven volt, mas különben nem is tudtam volna 6 hónapon keresztül csak anyatejezni, fejessel! Nekem egyébként így sokkal kényelmesebb volt, mert sokszor nem is keltett kelnem éjszaka, hanem a lefejt tejjel apuka is meg tudta etetni a babát! 2 hónapos kora óta meg átaludta az éjszakát! Amúgy szerintem a tápszerezés sem annyira macerás, de kinek mi! A babának bizonyara az anyatejes táplálás a legjobb engem visszont ez a fajta közelség kifejezetten irritált!
2020. febr. 5. 13:14
 10/23 khniki ***** válasza:
69%
Egyszerűen csodás érzés, hogy a saját testedből tudod táplálni a gyermekedet. És ezt úgy mondom, hogy a 7. hétig sebes volt a mellbimbóm, 5x volt mellgyulladásom és kb. A 12. hétig egy melltartót sem bírtam felvenni, annyira erzékeny és fájdalmas volt. De utána ezek a kellemetlenségek eltűntek, én pedig kitartottam. Jó érzés.
2020. febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!