Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az “imadok szoptatni” kijelent...

Az “imadok szoptatni” kijelentést elmagyarázná nekem az, aki szinten így erez?

Figyelt kérdés
Nem vita indító! Nagyon sok esetben hallottam, mar illetve különböző csoportokban is leírják anyukák! Ezek az anyukák mit szeretnek ennyire a szoptatásban? Kisfiam születése után természetesen mellre helyeztem es szoptattam is kb. 3-4 napig, de annyira borzasztó érzés volt es idegen, hogy inkább fel éven at fejtem neki a tejet. Amikor kezdtük a hozza táplálást, elhagytam a fejést és tápszert adtam neki! egyszerűen nem bírtam elviselni a szoptatást! Más anyák mit elveznek rajta, mit imádnak benne? Velem van a baj? Azt sem értem, amikor azt írják, hogy mar nincs teje, de meg mindig szoptat. Azt megis miért? Értem, hogy a szoptatás nem csak etetés,, de hogy a nőnek az üres mellet szívja a gyerek órákon at, ez nekem annyira fura!

2020. febr. 4. 22:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%
Az, hogy neked rossz érzés volt akár amiatt is lehet, hogy a baba nem jól cuppant rá. Én nem mondanám, hogy imádom, de szeretem. Békésen cuppog, utána láthatóan nyugodt és nekem közben semmilyen fizikailag kellemetlen érzésem nincs. Amúgy az üres mellre csak annyit tudok mondani, hogy a cumis babák is órákig cuppognak a cumin, mert nekil ez a mozdulat nyugtató, ez os egy hormonális dolog, hogy közben/utána elégedettek lesznek. :) Más babáknak ez pl a bújás, anya birizgálása.
2020. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
33%
"De nem is igazán magát a szoptatást szeretem, hanem azt az elégedett fejét a kis csajnak, amikor jól lakottan lecuppan a ciciről... Vagy mikor füligérő szájjal sunyin rád mosolyog majd eszik tovább" Ez valamiért nagyon beteg...a többi válasz nem, sőt.
2020. febr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%
Sajnálom, hogy egyesek a saját frusztrációjukat úgy élik ki, hogy lepontozzák azokat akik teljesen korrekt válaszokat adnak. Miért baj ha valakinek nem borzasztó érzés? Jobban örülnétek ha mindenkinek az lenne? Persze, hogy vannak amikor még mi sem szeretjük. Az elején fáj, a mellgyulladás fáj, amikor fogzáskor harap fáj. De ezek időszakok. Nem lehet mindenkinek rossz. Tök szomorú, hogy olyan világban élünk ahol az a természetes, hogy egy szoptató/szoptatni szerető nőt leszólunk. A szoptatás is az anyai szeretet egyik formája, semmivel sem jobb vagy rosszabb mint a többi.
2020. febr. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
48%

Én nagyon szeretek szoptatni. Egyrészt az összebújás, a meghittség, ami köztünk van a fiammal. Ezt senki mástól nem kaphatja meg, csak tőlem. És a szoptatás nem csak etetés és itatás, hanem megnyugvás, fájdalomcsillapítás, altatás is.

Imádom, amikor rám mosolyog közben cicivel a szájában. Vagy most már simogat is közben.

Nem mellesleg annyival egyszerűbb és könnyebb. Ha éjjel felébred, csak cicire teszem, és hamarosan alszunk is tovább. Nem kell kimenni a konyhába, villanyt kapcsolni, matatni, melegíteni, mosogatni, sterilizálni, miközben üvölt a gyerek.

Mindig kéznél van, mindig pont jó.

El lehet indulni bármikor egész napra különös tervezés meg még egy táskányi holmi nélkül.

Nekem még csak különösebb nehézséget sem okozott, kb csak az első 3-4 napban fájt, amíg megtanultuk mindketten a helyes technikát. De sose volt sebes, vérző mellbimbóm, sose volt mellgyulladásom. Persze, szerencsések vagyunk, és megértem, akinek nehezebben megy, meg küzdelmes, annak semmi kedve hozzá.

A szülőszobán, amikor szopizott, nem is volt semmi gond. Majd amikor már a szobánkban voltunk, és először cicire tettem, rögtön csinált rá egy hólyagot. Na, akkor az volt a gondolatom, hogy kell ez nekem??? De szerencsére hamar megtanultuk, hogyan kell, így nem romlott tovább a helyzet, hanem hamar meg is gyógyult.

2020. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
68%
Hát ne haragudjatok, de némelyik válaszoló tényleg úgy fogalmaz beszél róla, mintha valami cinkos, szeretői viszony lenne. A hideg kirázott, ahogy olvastam itt némelyik választ, pedig szoptattam. Nem csoda, hogy jó pár bizonytalanabb nőt megijesztetek ezzel.
2020. febr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
11%
Miért válaszol az aki nem tudja milyen érzés? 🤦🏻‍♀️ A válaszok fele ilyen... Nem nekrek szól a kérdés.
2020. febr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nekem még csak 3 hetes volt a kislányom. Az elején rüheltem főleg mert ő is sírva utasította el és lökte ki a szájából. Mivel azonban sok tejem van és ő is ügyes sajnáltam volna feladni így küzdöttem. Nem mondom, hogy élvezem de egyre több olyan szopi van egy nap, ami már nekem is kényelmes és kezdek hinni azoknak akiknek ez egyfajta relaxáció is lehet.
2020. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! En eddig a 15# hölggyel tudok nagyon egyetérteni! Minden bántás nélkül, számomra is fura, ahogyan néhányan nyilatkoznak! Amikor terhes lettem eldöntöttem, hogy en is szeretnek szoptatni, hisz ez egy természetes folyamat es a legjobb a babának! Hogy megfelelően felkészülhessek ra, tobb csoportba is beleptem a közösségi oldalon, ahol egy csoportot kifejezetten szakértők irányítanak! Es valoszinuleg ezzel volt a gond. Számomra annyira vissza taszító dolgokat láttam, olvastam, hogy teljesen elvette a kedvemet az egésztől! Sok no olyanról számolt be pl. hogy a gyerek csak ugy alszik éjszaka, ha az anyja melle egesz vegig a szajaba log! Ez csak egy példa, de folyamatosan ilyen dolgokkal, videokkal talalkoztam! Sok esetben 2 gyereket szoptattak egyszerre ugy hogy kozben a nagy mar minden evo volt, es errol kulonbozo kepeket, videokat toltottek fel! Belolem ez olyan szintű undort valtott ki, hogy mire oda kerult a sor, hogy megszultem teljesen ki voltam meg a gondolatatol is! Egyebkent mutattam anyunak is ezeket a bejegyzeseket is, aki elmondta, hogy ő is szoptatott minket kb egy eves korunkig, de azert mindennek van hatara es ez mar nem normalis dolog, amit itt a nok eloadnak! Nem akarok senkit megbantani, de en szemely szerint egyaltalan nem tartom normalis dolognak azt, ha egy anyuka egesz ejjel a mellet logatja a gyerek szajaba, hogy az ne sirjon, meg akkor sem ha allitolag ma mar a szoptatas nem csak az evesrol szol! Ram is mosolyog a gyerekem “huncut” vigyorral es sok meghitt pillanatunk is van, ehhez nem gondolnám, hogy szükséges maga a szoptatás ténye, főleg nem ebben a formában! Es ne feledjetek meg mindig csak beszélgetünk!
2020. febr. 6. 19:27
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki úgy csinálhatja ahogy nekik a legjobb. Ha kellemetlen, fáj, kikészíti akkor sehogy, ha akarja igény szerint, ha akarja akkor meg valamennyire határokat szabva. A lányom első naptól a saját ágyába alszik, fél évesen külön szobába került. Éjjel ha kelt egy gyors 10-15 perces szoptatás és vissza az ágyába. A 13 hónap alatt 3x szoptattam publikus helyen (elvonulva, eltakarva), de azok is az első 6 hónapban voltak amikor még nem evett mást. 11 hónaposan levalálasztottam éjszakára, 12 hónaposan nappalra. Most már csak reggel és este szoptatok. Van ez az új trend, a teljesen igény szerinti szoptatás. Ez az ami sok anyukának ijesztő, it láttál a csoportban is. Nem csak úgy lehet csinálni. 8 hónapos korától tényleg csak eszik és nem cumizik rajta, max edte amikor elalszik. Akárkivel el van, ha akarok egy csajos estét akkor nélkülem is le lehet fektetni. Nekem is sok volt amikor láttam, hogy mi az igény szerinti szoptatás. Én nem szeretném 1.5-2 éven túl szopttani, nekem az sok amikor egy totyogó tépi le az anyja blúzát. Nálunk nem lesz olyan. :) Mert én így alakítottam, nekünk ez a jó.
2020. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Abba a csoportba én is beléptem anno, de a harmadik véres mellbimbó fotója után tiltottam őket.


Ha végignézed, minden tematikus gyerekes csoportban fanatikus anyukák vannak. Normálisakat nem érdekel ennyire egy-egy téma, nem fontos nekik. Ezekben mindenki a frusztrációját éli ki vagy kezeli. És ez pont ugyanúgy igaz a kötődő nevelős csoportra, ahol az a szülő maga a sátán, aki nemet mond a gyerekének. A BLWs csopprtban az, aki bolti pürét ad vagy 6 hó előtt kezd hozzátáplálni. A szoptatós csoportban az, aki feladja és tápszerezik. A VBACsben, aki faros babával nem rizikózik a hüvelyi szüléssel, hanem beletörődik a császárba.


Minden nagyobb csoportba beléptem, és mindet le is tiltottam pár hét után. Egyiknek sincs értelme. Csak egymást hergelik az amúgy is nyúzott, depressziós, komplexusos anyukák.

2020. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!