Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák, ti mit...

Szoptatós anyukák, ti mit viseltetek szülés utáni időkben?

Figyelt kérdés

Jelenleg 36 hetes várandós vagyok. A kismama ruháimon kívül főleg irodai holmiaim vannak. Ti mit viseltetek szülés utáni hónapokban?

Otthonra ugyan abban voltatok, mint amiben sétálni mentetek? Használtok külön szoptatós felsőket, vagy felhúzzátok a simát? Mi az a viselet, ami kényelmes? Hol érdemes beszerezni ruhákat?

Köszönöm!


2020. febr. 20. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leggings+ruha. Ebben kényelmes itthon is csúszni-mászni a gyerekekkel a földön, de sétához/bolthoz/postához/védőnőhöz sem kell átöltözni. A legtöbb ruhám pántos, felülről ki tudok bújni, de ha tudom, hogy elmegyünk hosszabb időre, akkor inkább szoptatósakat hordok.
2020. febr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Én is leggings hordtam, szoptatós melltartóval vagy kényelmes toppal és a férjem pólójával. Ha mentünk valahova, akkor a persze a pólót átvettem valami sajátra: ha olyan helyre, ahol szoptatás volt várható, akkor inget.


Viszont láttam már olyan anyukát, aki olyan diszkréten tudott szoptatni szoptatós melltartóban és sima felsőben (azt felhúzta a melle fölé), hogy csoda :)


A testvérem otthoni viseletnek a szoptatós melltartót + szoptatós spagetti pántos topot választott. Leginkább azért, mert nyári a babája és egyszerűen melege lett volna máshogy.


Én sok kismama, szoptatós dolgot szereztem be a H&M-ből és néhányat a C&A-ból. (Üzletekben nincs, csak rendelni lehet kismama és szoptatós cuccokat - mármint vidéken biztosan.) Illetve sokan a Bonprix termékeket szeretik.

2020. febr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Leggins és top, ami spagettipantos, alatta szoptatós melltartó, baba miatt úgyis 23 fok van bent.


Csak lehuzom a pantot azon az oldalon, amelyiken szopizik és kikaocsolom a melltartót.


Ha megyünk valahova, akkor erre veszek fel hosszú ujjút/pulcsit/ruhát


Máshol ritkán szoptatok, de van 2 szoptatós ruhám a H&m-ből. Ha tudom, h fél napot ott vagyunk, ezt veszem fel, csini és könnyű is felrehúzni a mell résznél

2020. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itthon leggings+póló+szopis melltartó. Ha elmentem, farmer, felül gombos, vagy bő nyakú póló, hogy esetleg ha szoptatni kell, ne kelljen vetkőzni (hordozókendő alapból van nálam mindig, szóval szükség esetén azzal takarni is lehet) , leggings helyett farmer.

Mondjuk nekem alapból ilyenek a ruháim, nem irodában dolgozom, hanem itthon. H&M-ben szoktam ruhát venni, tök jó szopis pólók is vannak.

2020. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szoptatos melltarto, farmernadrag, meg egy akarmilyen felso. Nem vettem kulon semmi szoptatosat. Kicsit felemelem a felsot, ugy szoptatok, ugyis elottem van a baba, nem latszik semmi. De nem is szoktam forgalmas helyen szoptatni. Szoptato szoba vagy az autoban szoptatok, vagy magunkra teritek egy negyszogletu kendot, amit amugy salkent vagy vallra teritve viselek telen, ha meleg van, akkor meg a taska fulere kotom.

Masodik gyereknel mar rajottem, hogy a sima melltartoim nagyreszet is le tudom hajtani a szoptatashoz, ugyhogy azokat is hordom.

Amugy, kinek mi a kenyelmes... Gyerekkoromban anyam ragaszkodott hozza, hogy mikor hazaerunk azonnal oltozzunk at melegitobe, merthogy az kenyelmes. En viszont utaltam azt a puha bo anyagot, hogy semmi tartasa csak log az emberen, es minden szosz es hajszal raragad. Miota a magam ura vagyok, otthonra is farmert hordok, szamomra kenyelmesebb. Egy melegitom van, harom eve nem volt rajtam.

2020. febr. 21. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 khniki ***** válasza:
Egyetlen vékony kínai ruhát bírtam elviselni magamon, amit terhesség végén is.
2020. febr. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kényelmes hálóinget, meg pólóruhát, nem nyomta a sebet...császárral szültem, és nagyon kényelmes szoptatós melltartót, woman secretben vettem, nekem az nagyon bevált :)
2020. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!