Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan ébresszem fel a babámat...

Hogyan ébresszem fel a babámat amikor elalszik a cicin?

Figyelt kérdés
Sajnos 3-4 perc cicizés után el is alszik, és sehogy nem tudom felébreszteni(hiába csipkodom a pofiját nem ébred fel)
2010. júl. 24. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne keltsd fel!Had aludjon! Vagy mikor látod cicizés közbe hogy már Csukódik le a szeme, vedd fel a válladra büfizni, beszélj hozzá, aztán pár perc múlva ismét cici!
2010. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek csak az használt, hogyha a talpát vakargattam. De ez sem mindig. Ő besárgult szülés után és ezért nagyon aluszékony volt. A nővérkék mondták, hogyha csak simizem, az arcát paskolom, attól még nem fog felébredni. Ő is néhány perc alatt szinte elájult cicizés közben. :) Azt mondták, hogy esetleg próbáljam meg olyankor levetkőztetni, de annak nem sok értelmét láttam, de a talpa birizgálása bejött. Amikor már kezdett bealudni, már akkor elkezdtem a talpát piszkálgatni.
2010. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én is birizgáltam, erőteljesen simogattam mindenhol, mert egy idő után hiába bizergáltam a talpát, nyugodtan durmolt. és a cicimet is szoktam picit mozgatni a szájában, amikor belassult.
2010. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne ébresztgesd, hadd aludjon.

A cicit úgy tudod kivenni, hogy a kisujjadat bedugod a szája sarkánál, akkor elengedi és alszik tovább.

Neked milyen rossz lenne, ha első álmodból felkeltenének. Ugyanolyan rossz neki is.

2010. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok

Jó, hogy nem kell alapból felkelteni a babát, de van, amikor muszáj! Nekem a csecsemősök és az adjunktus néni is mondták, hogy ébresztgessem, mivel nagyon besárgult (éppen határértékű volt) a babám. A sárgaság a szoptatással ürül a szervezetből, így ha nem tudtam volna eleget szoptatni, akkor fény alá rakják amit nem szerettem volna. Ráadásul a súlya is nagyon visszaesett, ezért mondták, hogy etessem amikor csak tudom és próbáljam ébren tartani szopi közben. Tejlázam volt, a melleim majd' szétdurrantak, fejni nem lehetett, ezért nekem muszáj volt a babám macerálni. Szerencsére 1 hét alatt sikerült elmulasztani a sárgaságot, így haza tudtunk jönni, megúsztuk a lámpázást is! Mikor már múlt a sárgasága és kellő ideig szopizott, akkor már én sem keltettem, de az első héten nem nagyon volt más választásom.

2010. júl. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem benn a kórházban azt mondták, hogy a tarkóját kell piszkálni. Lányomat is így ébresztették, mikor elaludt a cicin.


Remélem tudtam segíteni.

2010. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm
2010. júl. 25. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!