Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hozzátáplálásnál kiegészítés?

Hozzátáplálásnál kiegészítés?

Figyelt kérdés

6 hónapos kisbabám eddig anyatejes volt, most kezdem kóstoltatni vele az almát, nagyon ízlik neki, de úgy látom kevés a menniység. Mivel még ne váltottunk ki étkezést ezzel,és sokat nem szeretnék neki adni tennék bele max.1-2 kiskanál SINLACOT. Első kislányomnál bevált, de neki orvosi javallatra adtam,ő itta, úgy tűnt nála kevés már a tejci 9 hónapos kora körül,ezért kapott pluszban a szopi mellé egy keveset cumisüvegből.


Van itt esetleg más anyuka is aki Sinlaccal dúsítja a kicsi ételét?? (nem nagy mennyiségről beszélünk max.1-2 kiskanál...)Mindeig minden megváltozik,mást ajánlanak az rovosok ezért kérdezem. (megkérdeztem a mienket is de most véleményekre vagyok kíváncsi)


Köszönöm szépen!


2010. júl. 25. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
dúsíthatod gabonapéppel is, nem kell feltétlenül ilyen tápszeres dologgal, főleg, ha még van tejed!!
2010. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:

Ha még csak gyümölcsöt esztek, akkor arra azért figyelj oda, hogy első néhány alkalomkor inkább gluténmentes gabonafélével sűríts, főleg, ha (ilyen) allergiás is van a családban! Később nyugodtan kipróbálhatod a gluténos gabonákat is, remélhetőleg nem fog neki gondot okozni.

Egyébként szerintem jól csinálod. :)

2010. júl. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nincs allergiás a családban, az első kislányom sem volt az semmire, csak nem akartam a hagyományos tápszert adni neki,mert volt azért tejem csak egy picit szerettem volna, ha este a hasikája jól lakik. (kb. 9 hónaposan már ne laktató annyira az anyetej szerintem, mert sok minden hiányzik már belőle)Így kis kiegészítésnként kapta a cici mellé este.Szóval akkor mehet neki is bele a gyümibe egy pici... Az első válaszolótól kérdezném mi az a gabonféleséga,mit ő már ehet (amibe nincs semmi mogyoró, glutén, tojás stb).Tudnál ajánlani egyet? Esetleg azzal is dúsíthatnám a tízóraira adott gyümölcsöt. Köszönöm nektek! Szép napot
2010. júl. 25. 12:45
 4/7 anonim ***** válasza:

ha feltétlenül gluténmenteset szeretnél: babylove (dm) kölespép.

de 6 hónapos kortól érdemes bevezetni a glutént az allergia elkerülése végett, hacsak nálatok a családban nincs allergiás.

2010. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

De, mindig "laktató" a tejed, bármilyen régóta is szoptass. Nyilván most már más összetételű, mint a szülés után, de ez nem jelent minőségbeli romlást! Egyszerűen csak a változó szükséglethez igazodik az is.

Ha a babád esetleg kelegetne éjszaka (és ezért szeretnéd megrakni a pocakját), azt azért tudd, hogy ez ebben a korban nemcsak az éhség miatt lehet, illetve nem azért, mert a táplálék minőségével és/vagy mennyiségével lenne gond - hanem azért, mert napközben egyszerűen nem ér rá enni. ;)

2010. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként a Sinlac gluténmentes még ha ez nincs is így ráírva nagy betűkkel. Rizs és szentjánoskenyér kivonatot tartalmaz, ezek egyike sem tartalmaz glutént. Elvileg a rizsnyákot ajánlják hozzátápláláskor kezdésnek, a másik összetevő pedig már a születéskor is adható Nutritonban is van. Add nyugodtan, főleg egy-két kiskanállal.


diet anyuka

2010. júl. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nem kel éjszaka egyáltalán a kicsi, alszik este fél 7-től reggel 7-ig egy mukk nélkül lekopogom, csak azért gonoltam hogy nem elég neki az alma, meg barack simán, mert napközben csak úgy tömi a kanalat a szájába, és bevág egy másfél almát utána még szopi,és éhesnek látom. Reggel nem adok neki mást csak cicit, megeszik úgy 2,5-3 decit két ciciből,onnan tudom, mert mérem.Viszont a délutánjaink nagyon rázósak,délben még ok,bár már akkor is kicsit nyügi de elvan,utána fél 7-ig viszont enne óránként.Azért szeretném neki ezzel dúsítani a gyümölcsöket,hogy táplálóbb legyen neki, a nap 2. felében éhesnek látom, pedig cicizik. Mióta elkezdtük kóstolni az almát, csak úgy nyomja befele úgy ízlik neki.De mégsem ehet meg vagy 3-at:):)

Köszönöm nektek a hasznos válaszokat!

2010. júl. 25. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!