Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogyan szoptattok, hogy...

Ti hogyan szoptattok, hogy helyezitek mellre a babát?

Figyelt kérdés

4 hetes a babám, és még mindig fáj a szoptatás első 3-4 másodperce. Nem igazán akarja nagyra nyitni a száját, így nehéz belevarázsolni a mellem.


Ti hogy helyezitek mellre (bármekkora) gyereketeket?

Megvárjátok, míg kinyitja teljesen és akkor odatoljátok a fejét vagy a baba tudja simán?

Fogjátok a mellet közben vagy csak a babát?

Akinek nem járt kellemetlenséggel a szoptatás vajon mit csinál másképp?


2020. márc. 20. 09:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

Fogom a mellet a babát is

Megvárom míg kinyitja

Ha nem nyitja, akkor belegörgetem neki.

3 hetes


A nagynál cumizavar volt. / bimbóvédő, és egyzseri cumisüvegezés miatt/

Nem nyitotta nagyra és beszívta..

Vele küzdöttem egy ideig.

Mindig lenyomtam az állát.. 3-4 nap alatt megtanulta.

De mire megkaptam a tanácsot a szoptatási tanácsadótól, addig megszenvedtem vele..


Most Tandem szoptatok..

A nagy már fejen állva tud kb szopizni.

19 hónapos

2020. márc. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kényelmes fotel, szoptatós párna. Kereszttartásban fogom a babát, a fejét tartom, másik kézzel a cicit fogom. Amikor nagyra nyitja a száját, akkor a babát húzom a cicire és nem a cicit tolom a szájába.

Nem egyenesen kell a szájába adni a cicit, hanem inkább a szájpadlása felé nézzen a bimbó. Úgy kapja be, hogy a fölső ajkánál több bimbóudvar látszódjon, mint alul. Ellenőrizd, hogy az alsó ajka kifele forduljon. Az a jó, amikor az álla belenyomódik a cicibe.


Nézd meg ezt, itt szépen elmagyarázzák és meg is mutatják a jó technikát

https://www.youtube.com/watch?v=y--syZR0u1E&feature=youtu.be..

2020. márc. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

4 hetesen még párnán szoptattam utána áttértem a fekve szoptatásra és azóta is úgy. Megszenvedtem az elején én is..

A bimbódat tedd az orrához és akkor nagyra nyitja a száját

2020. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok

2. Jól mondja

Szájpadlás fele a bimbo!


Fontos hogy ne te hajolj a baba felé, hanem a babát emeld fel/ tartsd párnán/, mert hosszútávon fájni fig a hátad, derekad, kényelmetlen lesz a póz

2020. márc. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Jók ezek a tanácsok, nálam még szoptatási tanácsadó is járt, mégsem tudjuk megcsinálni sajnos. A bimbóvédôtől meg már kivagyok, mostmár le is tépi minden óvatlan mozdulattal... Várok még pár hetet, hadd nőjön, ügyesedjen, vagy nem tudom... nekem is egy hónapos a babám, sose sikerült bekapnia.
2020. márc. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Franciaágyon ülve, 2 lábam felhúzva. Egyik karom a baba alatt, a másik kezem ujjaival benyomtam a mellem, hogy ne tapadjon az orrára.

Mindig megkértem a lányom, hogy nagyra tátsa a száját.

Nekem ez a póz bejött. 2 évig szoptattam.


Idegen helyen csakis állva, karomra fektetve a gyereket- szoptattam eleinte. (plázák baba-mama szobái pl.)

2020. márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Bimbóvédő kicseszés veletek, ne használjátok!

Kisfiam letapadt nyelvvel született és ezt 3 nap után vették észre. Addig sebesre szívta mert ügyetlen volt. Aztán mikor felvágták neki a sebet rágta,akkor már azért vérzett,konkrétan leszakította a fél bimbón. Tanácsadó is járt nálunk 3szor. Egyik mellből szoptattam csak 2 napig,míg a másikat ápoltam aztán fordítva. 6 hetes volt mire kezdett ügyesebb lenni. Azóta imádok szoptatni. Most 8 hónapos

2020. márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nálunk sosem volt semmi baj a szoptatáskor. Se berepedt mellbimbó, se kisebesedés, cumit is csak 7 hónaposan kapott egy műtét miatt. Akkor már nem zavart be.
2020. márc. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az vált be, hogy megfogtam a mellem, megcirógattam vele a baba arcát, amitől (csecsemőkori alapreflex) kinyitotta a száját és akkor egy határozott mozdulattal jó mélyre beledugtam. A lényeg, hogy a mellbimbó udvarát, sőt még annak is a szélénél nyomja össze az ajkaival, a vége pedig valahol hátul, kb. majdnem a torkában kellene legyen. És nem kell félni, nem fullad meg :) A póz mindegy, de hát- és nyakfájás ellen szerintem kényelmesebb, ha fekve szoptatsz, akkor nem kell a babát fogni se. Ha nem a mellbimbód vége fáj, okozhat szúró érzést a mellben, amikor megindul a tej.
2020. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Hát nem tudom, szerintem ha csak az első pár másodperc fáj, az teljesen normális, alig egy hónapja szoptatsz. Nekem is fájt még ilyenkor az első pár szívásnál, de hát nem is csodálom, 26 évig nem volt használva az a papírvékony bőrrel ellátott, ezer idegvéződéssel bíró mellbimbó, tök normális ha az első pár hétben fáj. Ha nem fáj végig a szoptatás alatt, akkor ez szerintem teljesen normális.
2020. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!