Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás tényleg fogyaszt?

A szoptatás tényleg fogyaszt?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy 500-600 kalóriát is felhasználó a szervezet a tejhez.

Szóval ha valaki nem zabál egész nap, hanem csak a szükséges átlagos mennyiséget (~2000kcal) eszi meg, az fogyni fog?

Én 8 hete szültem, de már 5 kiló mínuszban vagyok, de nekem nem nagyon van alkalmam enni sokat, csak napi 2x 3x ha tudok. De fogalmam sincs mennyit.

Viszont én nem látom magamon az eredményt, arra is gondoltam hogy m~g a terhesség alatt kialakult víz ment le, ugyanis vizesedtem. 1 héten a szülés után 89 kg voltam. 100kiloval mentem szülni. (tusom, tudom... Sok 😥😭)


2020. márc. 27. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem átlag életvitelnél csak attól függ, hogy a hormonjaid hogyan reagálnak rá. Én az elsővel 72 kiló voltam,a másodikkal 42 kiló. Mindkettőnél kb. ugyanúgy ettem és mozogtam, aztán szoptatás végén mindig visszaállt a kettő közé.
2020. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A csavar ott van, hogy ha túl keveset eszel, tejed se lesz, hogy fogyaszthasson a szoptatás...

Legalábbis nagyon sokaknak konkrétan zabálniuk kell, hogy legyen elég tejük.

Én az a típus vagyok aki hízik vagy max. stagnál szoptatás alatt.

Ha kevesebbet ettem (magas folyadékbevitel mellett), akkor csökkent a tejem

2020. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért anyukák ne felejtsétek el hogy tápanyag és folyadékbeviteltől is függ a tejtermelés. Ha nem esztek, isztok eleget nem jut a bébinek sem tej.
2020. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én rengeteget ettem, mégis fogytam a 2 év szoptatás alatt. Más annyi kajától hízott volna 30kg-t,én meg fogytam 13-at. Pedig volt kalács, csoki, limonádé, minden.


De folyt is a tejem... Volt annyi, hogy még egy gyereket tudtam volna szoptatni.

2020. márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én borzasztóan sokat ettem az elején, amikor még sokat szopott a fiam. Állandóan éhes és szomjas voltam. És még így is szülés után 3 hónappal kevesebb volt a súlyom, mint amikor teherbe estem. 61 kilóval lettem terhes, 1 évre rá 58 voltam.
2020. márc. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Rólam egy dekát sem szedett le a szoptatás 8 hónap alatt, mondjuk én az egész terhesség alatt híztam 7 kg-t és amikor hazajöttünk a kórházból már normál versenysúlyomnál voltam úgyhogy nem nagyon volt miből fogyni. Szerintem ez javarészt alkati kérdés de mondjuk tény, hogy súlyfeleslegnél könnyebb az első pár kg-t leadni illetve a nem evés is segít.
2020. márc. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az evésen múlik. Én rengeteget ettem. Minden szoptatás után nagyon éhes voltam. Éjjel is kimentem enni! Nem figyeltem mit eszem, hiszen olvastam, hogy a megfelelő tejtermeléshez elengedhetetlen a normális étkezés és a sok-sok folyadék, de mondom, kívántam is nagyon mindent.

De én így is csak fogytam.

2020. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja és a kórházból már úgy jöttem haza, hogy csak 4 kg plusz volt rajtam, ami kb csak víz volt. Így szoptatás alatt sokkal vékonyabb lettem, mint terhesség előtt, pedig soha nem volt plusz súlyom. (7-es voltam)
2020. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bizony!


Sportos éeltmódú vagyok alapból, tehát túlsúly nélkül lettem terhes. 24 kg plusszal zártam (94 kg 174 cm), amiből 4 volt a baba mindennel együtt és 15 kg víz, ami pár nap alatt le is ment. 2 hónap után olyan voltam, mint előtte. Viszont onnatól csak fogytam :). Életem legjobb formájában voltam a szoptatás alatt.


Igaz, én nem hogy extrában nem ettem, hanem kb étvágytalan voltam. Az első hétben nem is ettem, csak ittam, napi 4-5 liter citromos vizet. Emellett napi 3 óra gyors séta a babakocsival és Rékatorna.

2020. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fogyni nem fogytam, de stagnál a súlyom. Mindezt úgy, hogy félelmetesen sokat tudok enni. Viszont ha picit kevesebbet eszek, már a tej is kevesebb.
2020. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!