Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tud működni az, hogy a baba...

Tud működni az, hogy a baba az elejétől fogva cumisüvegből kapja az anyatejet?

Figyelt kérdés
Hallottatok olyan babáról, aki így nem akarta elfogadni? A kórházban megengedik, hogy az anya az első pillanattól kezdve így szoptasson?

2020. ápr. 7. 15:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Én 7 hónapig rendszeresen fejtem a babámnak. Csak cumisüvegből kapta. Ahol én szültem ott tojtak rá hogyan és mivel táplálom, nem babaéheztető kórházban szültem. Kb 2 hétig kellett napi 1-2 alkalommal tápszer, utána már rengeteget tudtam fejni.
2020. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%

1. Ez nem szoptatás

2. Így hamar elapad a tej, mert a legjobb szívó sem olyan hatékony mint a baba

2020. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt megkérdezhetem, hogy melyik városban szültél? Én Fehérváron fogok.
2020. ápr. 7. 15:22
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Én csak kivancsisagbol kérdezem, hogy ez miért jó, milyen megafontolasbol választja valaki ezt? Ha a szoptatástol való idegenkedes miatt, akkor szerintem a fejes rosszabb, érzés, mint a szoptatás, en pl. csak nyugnek éltem meg, mikor kellett. Ráadásul hamar el is apadhat a tej, mert azért egyáltalán nem olyan hatékony mint a kisbaba. Esetleg akkor tudom elképzelni hogy van értelme, ha valaki nagyon hamar újra munkába áll, hogy azért mégis kapjon anyatejet is a baba, de akkor is az első hetekben, miért ne szophatna?
2020. ápr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én nagyon idegenkedem a szoptatástól. Nekem a mell a szexualitáshoz kapcsolódik, és nem tudom elkepzelni, hogy szoptassak. Szeretem a gyerekeket, a csaladban vannak is kis gyermekek, nagyon jól kijövök velük, szóval remélem, hogy jó anya leszek. Egyedül ez a szoptatás az, ami mumus nekem a gyermekvallalasban.
2020. ápr. 7. 16:02
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ilyen esetben, a mellszivoval nyustolni minden nap, órákon keresztül sem sokkal kellemesebb. A szoptatasnal is ugyanaz történik, mintha mellszivoval szivnad ki a tejet, viszont mégis csak az a természetes útja a kisbaba taplalasanak, és sokat ad neki, ha ilyen módon is közel kerülhet az anyukajahoz, ezért szerintem ha a fejestol nem idegenkedsz annyira, a szoptatast is érdemes lehet megprobalni, és később is bármikor dönthetsz úgy hogy mégse.
2020. ápr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Fejni sokkal, de sokkal rosszabb érzésre. Kellemetlen, mű és sokkal hosszabb idő, mint a szoptatás.

Amikor a baba szopik, jótékony homály fedi az egész folyamatot, míg amikor fejővel nyüstölöd magad, látod ahogy a tejcsatornák megnyílnak és spriccel, csöpög felváltva a tej. Az utóbbi minden csak nem szexi.

2020. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként szerintem sokaknak furcsa, idegen a szoptatás gondolata, de aztán ahogy megszületik a baba, és ott van sir, nyitogatja a száját, valahogy mégis természetesen jön az, hogy magához öleli az anyuka, és megeteti a melléből, valahogy nehéz elképzelni, hogy akkor valaki nyúl a fejogepert, pumpal fél órát, sterilizal stb. közben a baba sirdogal? Csak próbálom érzékeltetni, hogy a lefejt tejjel etetés valahogy sokkal macerasabb, és természetellenesebb helyzet.
2020. ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

Első vagyok. Nekem is rettenetesen szörnyű volt a gondolat is hogy rajtam lógva belőlem eszik, a mellemből. Kipróbáltam a babámmal természetesen, de nem változtatott semmit az érzésemen. Meg neki sem ment jól. Vettem egy drága, 2 oldalú fejőt és sokkal normálisabb érzés volt, én sem stresszeltem tovább, kicsit sem volt kellemetlen érzés. Soha nem sírdogált közben, jó alvó volt, hamar lett napirendünk, kiszámítható volt mikor tudok fejni. Elmosni pedig kb 1 perc volt, aztán bedobtam a sterilizálóba, 6 perc, hűlt egy kicsit és kész. 6 hetes korában pedig már 1 mellből lefejtem másfél adagot, nem kellett utána nonstop ezt csinálni. És másnak is tudtam adni.

Kérdező, Ausztriában szültem, szoptatáspártiak de senkit nem ítélnek el vagy bántanak ha fejve adja a tejet vagy a tápszer mellett dönt. A szobatársam az első alkalommal mondta a nővérnek hogy tápszerezni akarja és minden szó nélkül hozták neki a tápszert etetésekkor.

2020. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
Igen, lehet hogy valakinél sikeres lett a lefejt tejjel etetés, de azért szerintem valószínűbb, hogy az átlagosabb, hogy fejessel nehezen lehet fent tartani a tej termelést, és maga a fejés tovább tart, macerasabb, és kellemetlenebb, mint a szoptatás. Abba is érdemes belegondolni hogy az első szülés előtt, szinte minden nőnek a szexualitashoz kapcsolódott a melle, és furcsa volt a gondolat, hogy mostantól más feladatot is el fog látni , de mégiscsak azt érdemes támogatni, hogy aki tudja, az megprobalja a szoptatást, mert ha sikerül az nagy pluszt ad a babának, és az anyuka sem veszíthet vele semmit.
2020. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!