Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tud működni az, hogy a baba...

Tud működni az, hogy a baba az elejétől fogva cumisüvegből kapja az anyatejet?

Figyelt kérdés
Hallottatok olyan babáról, aki így nem akarta elfogadni? A kórházban megengedik, hogy az anya az első pillanattól kezdve így szoptasson?

2020. ápr. 7. 15:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%
Szörnyű, hogy ennyire orrba szájba nyomják a szoptatást a 21.században. Mindenki mindenben olyan hihetetlen elfogadó meg liberális lett, de azt még mindig nem lehet elfogadni és megérteni, hogy vannak nők akik rosszul vannak a gondolattól is, hogy szoptassanak. Kérdező, igen, működhet, hogy már a kezdetektől lefejve adsz neki tejet, nem lesz semmi hátránya, tejed is lesz ha igyekszel (egészségesen eszel, nagyon sok vizet iszol, vitamint szedsz, rendszeresen fejsz) és el is fogja fogadni. Kötődni is fog hozzád (mert ez az egyik legnagyobb marhaság, hogy a nem szoptatott babáknak nem alakult ki az egészséges kötődésük) Ne nyomjátok már ezt a ciciztetés hittérítést mindenkinek...
2020. ápr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%
Azért ha valaki szeretne anyatejet adni, (különben tápszer lenne az alternatíva, és nem a fejés), és attól nem "undorodik" valaki hogy egy fejő pumpaval nyomaszolja naponta órákat a melleit, akkor nyugodtan tehet egy próbát a szoptatassal is :) aztán ha nem megy, nagyon rossz érzés stb., akkor még mindig választhat, hogy máshogy etet.
2020. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
45%
Az órákig nyomaszolásra: az első 3 hétben 6-8 alkalommal 15-20 perc egyszerre 2 mellből, kb 6.-7.héttől pedig 5x10-15 perc volt kb. És simán lefejtem egy mellből 200 milit. Legalább nem lógott rajtam órákat és az apja is meg tudta etetni (vagy nagyi, papa)
2020. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

Azért próbáld meg szoptatni, nekem se tetszett a gondolat és eleve a kisbabákért se voltam oda. Aztán lett és jó volt.

Fejni utálok, hülye érzés és jobban igénybe veszi a mellet még a drága Avent cuccom is mint a baba szája, miután belejött a dologba.

Szeretek szoptatni, mellette lehet pihenni, itt lógni ha bealszik. :D

2020. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
16%
Természetesen működhet. Az meg majd kide
2020. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%
Na, okos telefon elküldte. :) szóval elméletileg működhet, gyakorlatilag majd kiderül akkor és ott, amikor aktuális lesz a kérdés. :)
2020. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
41%

A kérdező nem árra volt kíváncsi, hogy szerintetek szoptasson vagy fejjen!!! Ne nyomjátok már ezt a szoptatás náci szöveget állandóan. Nem akar, nem fog pont. Ennyi. Attól még ugyan olyan jó anyja lesz, mint aki szoptat.

Kérdező! Én sem szoptattam, nem is akartam és ez nem változott mikor megszületett a lányom. Nekem undorító és kész. Fejtem amíg volt, nem volt sok bár nem is erőltettem a dolgot csak ha nagyon feszült. Tápszert kapott még anyatejet amíg el nem apadt. A fejés sem egy leány alom de sokkal jobb, mint a szoptatás. Úgyhogy igen,ha gyakran fejsz és hosszú ideig akkor működhet.

2020. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk egy ideig elfogadta a lefejt tejet. Aztán egyszer csak gondolt egyet, és többé nem volt hajlandó elfogadni.

Szaporítás céljából fejtem, de így maradt a csak szoptatás. Nagyon nem is bántam. Úgy éreztem magam, mint egy fejős tehén. A szoptatással nem volt ilyen gondom

2020. ápr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
80%

Az aki meg sem próbált szoptatni, honnan tudja melyik a jobb? Csak kérdem. Mert nekem mindig azt mondták, hogy olyan dologról amit nem ismerek ne nyilatkozzak.

Én szoptatás mellett fejtem az elején, mert 2 cicizés között feszült mint a fene. Hát gusztustalannak nem gondolotam. De pl van aki egyből a tehénfejésre asszociál. Na mind1. Bajom nem volt vele, de egy percig sem bánom hogy már nem kell csinálni. Macera

2020. ápr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
15%

Azt, hogy fura vagy idegen vagy nem tudja valaki elképzelni megértem. A kérdezőt is. Azt is aki nem akar vagy nem szeret vagy nem szeretne szoptatni.

De aki azt írta, hogy undorító... Örülök, hogy az nem undorító neki amikor az ondó, a hugyvezeték mellől beérkezik a vaginájába, a saját hugycsöve mellé.

Csak, hogy ne érjen meglepetés: a gyerekeknek sok és változatos színű és szagú széklete van, bizonyos periódusokban ömlik a nyáluk, néha át ázik a pelenkájuk és az első időszakomban naponta több textilpelus és póló fogy a büfijeik miatt.

2020. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!