Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladásra mi vállt be...

Mellgyulladásra mi vállt be nektek?

Figyelt kérdés

7 hónapos múlt a kislányom és ma reggelre elkezdett fájni, nyilal bele.

Belázasodtam, hívtam a védőnőt hideg borogatást és a csomó elmasszírozását javasolta de még mindig ugyanúgy fàj.

:(



2020. máj. 15. 20:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Este a bal oldaliból cicilt, a jobb oldaliból nem. Így reggelre lett egy csomó és azóta nyilal bele nagyon :( *
2020. máj. 15. 21:01
 2/11 anonim válasza:
Fűzfakéreg tea...
2020. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem többször volt. Meleg zuhany alatt a csomó masszírozása, és a zuhany után szoptattam abból a mellből (könnyebben jön a tej a meleg zuhany után). Minél gyakoribb szoptatas, es szoptatas közben is massziroztam a csomot. Melltartót levettem ne nyomja az is. Nekem igy 1-2 nap alatt elmúlt.


Fejest is mondják, de nekem úgy sose nagyon jött semmi, ezért azt nem próbáltam, de hatásos lehet.

2020. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Dalacint kaptam rá, amikor odáig jutott, de sérülés miatt, megrúgott fél éves korában


Amúgy melegvíz szoptatás előtt, vagy melegítőpárna / palack, meggymagpárna/

Baba álla a csomóirányába legyen / totnászmutatvány megengedett 😉/


Utána borogatás..

Nem tudod elborogatni a tejed


Javasolják a káposztaleveles dunsztot is, erről személyes tapasztalatom nincs

2020. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem semmi külső segítség nem vált be, csak a szoptatás. Ha becsomósodtam, begyulladtam, étkezéstől függetlenül mellre tettem a babám. Szerencsére neki sem zavart be a napirendjébe és már nagyon szenvedtem.
2020. máj. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Lehet kicsit fura lesz, de a masszázs és meleg mellett kérd meg a férjed, hogy szívja meg jó erősen. 1-2 szívással megoldja, amit a baba 1 napos szopással. Persze, ha idegengedik ettől vagy akár te, megértem, csak egy javaslat.
2020. máj. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 khniki ***** válasza:
A száraz borogatás jobb, mert a vizes apasztja a tejet. Meg rakhatsz rá káposztalevelet. Szoptass úgy, hogy a baba álla a gyulladt rész fele nézzen. Közben jó, ha masszírozod is ott. Jobbulást! Tudom, hogy nagyon fájdalmas, nekem 5x volt 7 hét alatt.
2020. máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Csajok! Bízom benne hogy enyhülne minél hamarabb a fájdalom. Próbálkozok nagyon!

És Nektek amint helyrejött visszaállt a tej mennyisége?

2020. máj. 16. 22:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam a fájdalmas csomó es a láz volt "csak", a tej mennyiséget nem befolyásolta, gyulladás alatt is ugyanannyi volt, és utána is.
2020. máj. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem befolyásolta a mennyiséget
2020. máj. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!