Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ebben a helyzetben van értelme...

Ebben a helyzetben van értelme fejni tejet?

Figyelt kérdés

Sürgősségi császárom volt, a fiamat elvitték pic részlegre, de hamarosan jöhet ki.


Kérdezték hogy akarom etetni, és mondtam, hogy szoptatni terveztem.

Tanácsukra most szivattyúzom magam, hogy legyen tejem, addig kap tápszert a fiam.


Tejem kb napi 3 ml, de már sebes a bimbóm annyit használtam a gépet. Viszont mikor meglátogattam a fiam, csepegett rögtön. Van értelme fejni, mikor láthatóan a baba közelsége jobban használ?

Tanács is jöhet hogy legyen tejem...


2020. máj. 19. 19:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a választ, már nagyon izgulok. Ebéd után lemehetek megnézni és több infót megtudni.


Elméletileg ma jöhet hozzám es talán holnap már mehetünk is az utolsó adag antibiotikum után.


A növérke szerint az segítene a legtöbbet ha mellre tenném végre csak van egy protokoll amit tartaniuk kell.

Bizonyos egészségi állapot alatt nem adhatják ide nekem. Viszont a vércukorszint valszeg rendeződne az anyatejjel. Csak hoznák már.


Nagy baba, majd 4 kilós a sok kis ici pici kora baba meg beteg baba között olyan idegenül fest.


Az egyébként normális hogy csak néz ki a fejéből sokszor? Bocsi ha buta kérdés de olyan kis lestrapáltnak/leszedáltnak néz ki.


Utána mondjuk elaludt lehet csak álmos volt.


Mikor megemlítettem a csecsemősnek hogy nem tűnik túl boldognak, azt mondta neki boldognak tűnik. Egyébként nagyon jól bánnak velük, nem ridegen, ha sírnak és olyan állapotban vannak, akkor felveszik őket hogy megnyugtassák, nagyon elégedett vagyok velük. Csak nem tudom mi a normális egy újszülöttnél.

2020. máj. 20. 12:45
 12/20 anonim ***** válasza:
Hat szegény. Gondolj bele kanul/branul van a fejeben/kezében nyomtatják bele az antibiotikumot, nincs vele anya. Nyilván nem túl boldog. De az lesz, ne aggódj 😊😊
2020. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Úgy érzem sose megyünk haza, mindig találnak valami új dolgot ami zavarja öket, most az hogy néha beráng a jobb lába, emiatt megnézik hogy minden végtagjába jut-e elég vér. Mondta hogy az antibiotikum mellékhatása is lehet a szapora légzés ami miatt nem engednek minket haza, de kitolták az antibiotikumot még 2 nappal. Nem is értem. Figyelik most a szívverését megint, tegnap dehidratált volt, pedig folyamatosan etetve van.


Úgy érzem annyi baj van, ha hazaviszem nem fogom tudni ellátni mert észre se veszem ha valami nem okés. Ezt a lábrángást se vettem észre, se azt hogy kevés folyadékot juttattam be neki.


Bocs a panaszkodásért... El vagyok keseredve.

2020. máj. 22. 10:54
 14/20 anonim ***** válasza:

Ne izgulj! El fogod tudni látni, mert épp ezért engednek haza csak akkor ha már ők is biztosak benne hogy nincs szüksége akut orvosi segítségre.


Gondold el hány anya megy haza alig 2 kg-s babával, több heti kórház után. Van aki hónapokat tölt bent, mégis el tudják látni otthon a babát.


Nyugi! Tudom hogy nehéz időszak, de pár nap és otthon lesztek.

2020. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Jajjj ne aggódj. Tudom, hogy rossz hogy tologatják a hazaadást. Velünk is ezt csinálták. En mindig pont azzal nyugtattam magam, hogy viszont ha hazaadják, már nem kell aggódnom. Egy átlag csecsemőt 10-ed annyira nem vizsgálnak át, mint a PIC-eseket. Ráadásul nálunk mielőtt hazaadtak volt egy 30 perces konzultáció a kezelőorvossal. Mindent átbeszéltük ami a zárón van. Kaptunk telefonszámot ha bármi van azonnal hívjuk. 1 hónapra rá pedig kontroll volt ha volt bármi panasz ha nem.

Ne aggódj tökéletesen el fogod tudni látni.

2020. máj. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazatok legyen. Próbálok nagyon erősen pozitív maradni. Én hazajöttem mert visszavették a pic osztályra, és napi 1 órám van vele. A gyógyszerektöl sokat alszik, úgy érzem ez jó, pihen, nem veszi észre hogy nem vagyunk ott. Most 2 féle gyógyszert kap, elmúlt emiatt a lábrángás úgy tünik, de azért lesz MRI hogy megnézzék nem sérült-e az agya. Ez a legrosszabb. A szapora légzés nem múlik, igaz az értékei jók. Gondoltam megosztom veletek, hogy alakul.
2020. máj. 23. 09:31
 17/20 anonim ***** válasza:
Pontosan miért került PIC-re? Koraszülött? Mennyire?
2020. máj. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nem, még túl is hordtam. Tudom olyan össze-vissza amit írtam. 3950 grammos vasgyúró, a császár után rögtön felsírt, a zsinór a nyakán volt. Rossz volt a ctg eredménye a vajúdás alatt illetve rossz irányba fordult az utolsó pillanatban, illetve belekakilt a magzatvízbe, illetve nem tágultam rendesen, de már nyomnom kellett.


Szóval rosszak voltak az értékei születés után. Letüdözte a mekóniumot, erre kapott antibiotikumot elöször 5 majd kitolva 7 napra. Alacsony volt az elsö 2 napban a vércukorszint, az oxigén, meg még valami, hirtelen nem jut eszembe, de ezek helyre jöttek, illetve szaporán veszi a levegöt 40-60 helyett olyan 80 percenként. Tegnap elkezdett a jobb lába ütemesen mozogni akaratlanul, ezért elvitték megint pedig már velem volt. Adni kezdtek neki egy vírus elleni gyógyszert, de még várják az eredményt hogy tényleg vírus-e mert ha nem akkor nem folytatják, viszont mióta kapja, nem mozog úgy a lába. A szakorvos viszont a biztonság kedvéért meg akarja csinálni az mri vizsgálatot, hogy kizárja az agysérülést.


Egyébként egy erös, mozgékony teljsen egészségesnek kinézö kisbaba. Kifejezetten kis pufi arca van, nem sovány, nem kékült el, pisil, kakál rendesen, sír ha baja van, jól tartja kezét lábát, már próbálja emelgetni a fejét.


Bocsi a hosszú ö meg ü hiányáért néhány helyen, nem vagyok tanulatlan csak a telefonom nem mindig dobja fel a lehetöséget, hogy úgy írjam.


Szóval összegezve még senki se tudja mi a baja, ezért marad ameddig mindent meg nem néznek.


Az mri miatti eshetöség miatt borultunk ki legjobban, a férjem is sírt nem egyszer velem. Pedig elég kicsi lehet a valószínüsége, mert olyan nincs, hogy egy ennyire életerös baba valami komolyabb bajjal szülessen. Gondolom elövigyázatosak.


Nem nyitottam ki még a baba születési könyvet, mert megszakad a szívem úgy érzem úgyhogy nem tudom mennyi az apgar érték.

2020. máj. 23. 13:17
 19/20 anonim ***** válasza:
Ertem. Nekünk is ugyanez volt. Csak nem császár. 3910 gr 50 cm. Mekoniumos magzatvizet lélegzett és magas volt a légzésszám. Antibiotikumot kapott, inkubátorban volt, kapott infuziot is 3 napig és CPAP légzéstámogatást. Szerencsére nekünk egy adag antibiotikum megoldotta és egy hétig voltunk bent összesen. Megértem, hogy nagyon aggódtok, de gondolj arra, hogy egy MRI, ha negatív olyannyira jó hír, hogy tényleg minimálisan kell bármi miatt aggódnotok onnantól. En azt vettem észre, a PIC-en nagyon durván “felfújnak” mindent annak érdekében, hogy biztosan makk egészséges babát adjanak haza, vagy ha nem makk egészséges, pontosan tudjak, mi a baj. Volt olyan szobatársam aki két hétig volt bent a babával. Csak azért nem zavartak őt haza, mert épp keves szülő nő volt, volt hely. De náluk is már mindent is megnéztek. Drukkolok, hogy minden rendben legyen, kitartás.
2020. máj. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat jelent nekem amit írtál, én is így látom, csak mivel ismételgetem ezeket, hogy biztos csak nagyon elövigyázatosak, csak biztosra mennek, mert nem akarnak pert a nyakukba ha valamit elnéznek és ehhez hasonlók, kicsit úgy érzem csak magamat nyugtatom, mert különben sírnék.


Férjem nagyon-nagyon rosszul viseli, 10 év alatt kevesebbet borult ki mint ezalatt a 6 nap alatt. Nagyon megviseli a stressz. De amennyire tudja, próbálja takarni, hogy tartsa bennem a lelket, csak hát ismerem, nem tudja eltakarni annyira az érzelmeit.


Majd ha kiderült minden, és mind otthon leszünk, írok! Köszönöm a támogatást így ismeretlenül is.

2020. máj. 23. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!