Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » ISzSz-ből idő szerint szoptato...

ISzSz-ből idő szerint szoptatott baba?

Figyelt kérdés

3 hónapos kislányom igény szerint szoptatott baba, ami számomra kezd nehézkes lenni és szeretném ha lassan idő szerint tudnám őt szoptatni.

Egész nap cicin logna, aludna, viszont a nagytesoval szinte semmit nem tudok foglalkozni, háztartás szalad, főzés is több felvonásos. Tehát senkinek nem jó kivéve a kislányomnak. Lassan valami napirend szeruseg sem ártana, én is meg fogok örülni hogy már a sarki kisboltba sem merek lemenni. Kozmetikus stb eszembe sem jut pedig vírus előtt voltam ilyesmi helyen utoljára.

Szóval hogy csináljam? Ha nem kap cicit sír, ha két órára be tudna állni már örülnék neki. Alvasa nagyon rossz napközben mert ölben, cici mellett alszik csak nagyobbakat.


2020. júl. 26. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat ez így nehéz. Mindig eszik is amikor cicin van vagy csak cumizik? Pl cumit megpróbálhatnál. De ha ő ilyen pici mennyiségeket eszik napi 57x akkor azért jóval bonyolultabb. Arról következetesen nemi bogessel le tudod szoktatni, hogy a melled játékszer, cumi stb is legyen. Elvileg ha rendes mennyiséget szopik, akkor 3 honaposan 2-3 órát már ki kell bírnia kaja nélkül.
2020. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, most már nehéz lesz átállni, ha az elejétől ehhez szokott.


De lassan apránként bevezteve az új napirendet, átszoktatható lesz.


Próbáld meg lassan leszoktatni arról is, hogy ölben aludjon.

Amint, mélyebben elalszik, tedd be az ágyába.


Az elején biztos sok lesz a sírás, meg meg fog ébredni, de ha következetes leszel sikerülhet.


2 gyerkőc melett, muszáj valamilyen napirendet, rendszert is alkalmazni, hogy mindenre jusson idő.


Kitartást és sok sikert!


/De ez csak az én meglátásom./

2020. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első gyermekem kapott cumit, nem is volt gond, gondoltam most is kap a lányom. Hát köszöni nem kéri, köpi ki... :(

Van hogy kikopi a cicit és ha felébred már veszi vissza, ha csak cumizgat akkor ki szoktam szedni a kisujjammal.

Próbálgatom őt lerakni van hogy sikerül de amikor másfél órája altatom akkor vagyok úgy vele hogy aludjon a karomban.

2 órát megpróbálom belőni. Alvásnak utána nézek hányszor alszanak Kb ilyen idős korban

2020. júl. 26. 13:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont ilyenkorra be szokott állni egy kb. napirend magától is. Nekem mindkettő igény szerint szoptatott volt. Az egyik nagyon szépen beállította magát napi 5 szopásra és aludt éjszaka is. A másik éjjel-nappal 2 óránként evett, és sosem tudtam lerakni, mert 10 perc múlva üvöltve ébredt. Cumit egyik sem fogadott el, pedig többször volt, hogy bőszen kínálgattam :) A nagyobb most is nagy mennyiségeket eszik egyszerre, meg is látszik rajta, a kicsi meg egy nyurga vékonybélű, aki sosem ér rá enni :)
2020. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En 6 hos koratol alltam at, mikor elkezdett enni szilardat es mindjuk ki volt valtva 1-2 etkezes. Onnantol reggeli, tizorai, ebed, uzsi, vacsi, lefekveshez volt kaja/szopi.
2020. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy picit légy türelmes még, általában ezután kezd alakulni a napirend. Illetve próbáld meg néha cici nélkül megnyugtatni. Most kezd majd ő is rájönni, hogy valójában mikor éhes. Az első hónapokban még nem tudják elkülöníteni az érzéseket.
2020. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen. Max 2 órát bír evés nélkül . Sokszor keveset . Cserébe viszont éjszaka alszik , és a hasa sem fáj. Én egyenlőre ráhagyom , pláne most nyáron hogy meleg van, és szomjas is sokszor . Vizet nem fogadja el. Ami nekem sokat segít az az Adamo hinta. Abban baromi jókat tud aludni nappal , és nem kellek hozzá én. Ha nyekereg lökök rajta kettőt és alszik tovább . Olyan mintha a 3. kezem lenne 😀
2020. júl. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!