Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak a két véglet létezik...

Csak a két véglet létezik (állandóan mellen van a baba vagy tápszeres)?

Figyelt kérdés

Nem vitaindítónak szánom a kérdést, de elég csalódott vagyok. 2,5 hónapos a kislányom, a születése előtt elhatároztam, hogy fontos a szoptatás, viszont nem szeretnék olyan anyuka lenni, akinek állandóan a mellén lóg a gyerek és minden nyikkra cicire teszi (szerintem sokszor azzal ugyanúgy elfedi az anyuka a valódi problémát mint mondjuk a cumival). Ennek alapján a kezdetek után- amikor tudom, hogy fontos hogy minél többet cicin legyen a baba- próbáltam megtalálni az arany középutat. Ha kezdett nyűgös lenni akkor igyekeztem megtalálni a baj forrását (álmos, koszos a pelus stb), illetve a cumival is próbálkoztam, de csak alváshoz és sokszor segített is (mostanában nem fogadja már el). Így kezdett beállni, hogy kb 1,5-3 óránként szopizott. Viszont úgy néz ki, hogy ez így nem volt jó, mert a súlya nem jó ütemben nő, a minimumot hízza csak vagy annyit sem. Ezért a napokban próbálok extrán odafigyelni, hogy már a korai éhségjelekre cicire kerüljön, viszont így meg az lett az eredménye, hogy kb óránként cicizik vagy sűrűbben, és elaludni is most már csak úgy szeretne (vagy max kendőben). Ráadásul neki egy alkalom kb 1 óráig tart. Szóval az egész napom a szoptatásból áll, már sétálni sem tudtam elmenni vele tegnap, mert a kocsiban se tetszik neki (eddig nagyon szerette a sétákat, olyan jókat aludt).

Más tapasztaltabb anyukák, ti hogyan csináljátok?

Én úgy érzem kettészakadok, mert nagyon szeretném szoptatni (nem tartom ördögtől valónak a tápszert sem, csak elhatároztam, hogy legalább féléves koráig csak szoptatom és ezt szeretném megvalósítani), azonban nem érzem úgy jól magam, ha szó szerint egész nap (az éjszakát kivéve) cicizik.



2020. aug. 5. 12:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

Nekem 2 óránként szopott. Nem volt annyira megterhelő, hogy elássam magam miatta. Éjjel 2x.


2 évig szoptattam igény szerint, de nem "minden nyikkra". Én ringatással és énekléssel nyugtattam. Neki ez teljesen megfelelt. Ő maga állt be 2 óránkénti szopira.

2020. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
82%
Szintén újszülöttes anya vagyok. Nagyon sokat van cicin, én is iszsz párti lettem végül. ( Pedig terhesen nagyon nem az voltam...) Próbáltuk nem cicire rakni, sétálni vele, ringatni, dúdolni, momdókázni stb. Ha tényleg nem cicit akar, van, hogy fél-1 órát is elvan így ébren, de kézben vagy szorosan mellettem. Ha cicit akar, addig üvölt, amíg nem kap. Ha komfortszopi van, nem szív nagyokat és erőseket, ha éhes, igen. Szerencsére nem lett sebes egyik bimbóm sem. Szerintem az első pár hónap ilyen. Pont most olvasok a kötődő nevelésről ( hosszú szoptatások előnye, hogy van időm olvasni) és ott azt mondják, nem lehet elkényeztetni, tulajdonképpen idegrendszeri szempontból koraszülötten jönnek a világra ( amit az ember medencéje elbír fejkörfogatot az a 9 hónap méhen belüli léttel a maximum) elvileg 4-5 hónaposan lesznek elég érettek. Több módszer is van, szerintem babafüggő is, én sírni hagyni nem bírom, de nagyon igényel engem egész nap. Lehet azért is nyugtalanabb, mert terhesség alatt 3 közeli családtagomat is elvesztettem, meg ugye a COVID miatti bezártság, ráadásul nekem a férjem olyan beteg volt áprilisban, hogy mi hatósági karanténban is voltunk. Lehet sok stressz érte magzati korban, ezért ennyire anyás. Szerintem hallgass magadra, próbáld nem hibásnak érezni magad, ha pl. cumiztatod, mert te úgy érzed, nem bírsz ennyit szoptatni. Amióta megszületett, nekem is folyton megmondja mindenki, hogy csináljam ( egyedül a férjem támogat) én már legutóbb mondtam, hogy vigyék haza, aztán oldják meg. A mi társadalmunk egyből nevelni akarja a kisbabákat, hogy ne sírjon, 3 óránként egyen max. 20 percig, ne cicizzen, aludjon egyedül, aludjon folyton, hagyjon békén. Régen erre volt a pálinkás kenyér meg a máktea. ( Mondjuk az asszonyoknak menni kellett foglalkozni a földdel meg az állatokkal, és dajka híján így oldották meg.) Természeti népek egymást segítik, magukra kötik a kisdedet, a törzs gondoskodik a frissen szült anyáról. Ma mindenki azonnal a saját életét akarja vissza. Nyilván enni, wc-re menni, tisztálkodni muszáj. Nem fontos persze magadra kötni, szoptatni folyton,lehet ringatószékbe tenni, cumiztatni, adni tápszert, hogy eltelítsd stb. Az lenne a fontos, hogy ne bántsuk egymást, anyák vagyunk, tudjuk mi a jó nekünk és a babának. Amúgy az 1-es válaszolónak nagyon igaza van szerintem. 😊
2020. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%
Rokonokra meg nem kell hallgatni. 2,5 hónapos, nem éves gyerekről van szó, ha meg nem fejlődik jól, akkor az a baj.
2020. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nekem is maga állt be a 1,5-3 órára, sosem hagytam sírni, én is főként a ringatással/kendővel nyugtattam. Csakhogy nem hízik úgy, ahogy kéne (egyébként van sok pisi, kaki és a viselkedése is normális). Beszéltem szoptatási tanácsadóval, szerinte lehet amiatt hogy éjszaka alszik este 9-től kb hajnal 4-ig. Azóta van, hogy napközben is cicin altatom és ha már tátog, cuppog, teszem cicire. Így lett az, hogy óránként cicizett.
2020. aug. 5. 14:18
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, a kötődő nevelésről hallottam, meg tudom hogy az első 3 hónap a negyedik trimeszter, ezért igyekszem türelmes lenni, meg őszintén én szeretek nagyon a babámmal lenni, foglalkozni vele, összebújni. Az frusztrál inkább, hogy mióta megszületett kb semmi házimunkát nem csináltam, max néha mosogatás, mosás és úgy érzem nem látom el a teendőimet.
2020. aug. 5. 14:30
 16/16 Derjaderja ***** válasza:
Ezt Neked kell tudni, mennyire zavar és milyen lehetőségeid vannak. Nekem mindent kellett csinálni egy nagy házban, főzéssel együtt, 5 nappal a császár utàntól, többemberes babával, nagyon nehéz volt, tiszta gyomorgörcs volt az első pár hónap.
2020. aug. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!