Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Teljesen bepuhultak a melleim!...

Teljesen bepuhultak a melleim! Kevesebb lett a tejem?

Figyelt kérdés
Eddig totál feszültek a melleim mire eljött a szopi ideje, most viszont teljesen puhák. Az érdekes az, hogy 5 hós a kisfiam már. Még csak most állt be a tejtermelés rendesen? Mert azt hallottam,hogy akkor már puhábbak és mégis ugyannyi bennük a tej.
2010. aug. 4. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"„TÉVES AGGODALMAK”

Sok anya úgy gondolja, teje nem elegendő annak ellenére, hogy nincs problémája a tejképződéssel. Aggódnak azon jelek miatt, melyeknek más az oka, illetve nem ismerik fel azokat a tényezőket, amelyek egy szopós csecsemőre jellemzőek. Semmi gond nem lehet a tejtermeléssel, ha a csecsemő jól fejlődik, sok vizeletes és székletes pelenkája van, sőt még akkor sem, ha Ön a következőket tapasztalja:


Csecsemője nagyon gyakran szopik. Sok csecsemő gyakrabban igényli a szopást és az anya közelségét. Gondoljon arra, hogy a gyakori szoptatás biztosítja az elegendő tejmennyiséget, és nem a tej hiányának a jele.

Csecsemője éhesnek látszik a szoptatások után. Az anyatej gyorsabban emésztődik, mint a tápszer, nem terheli meg a csecsemő éretlen emésztőrendszerét, ily módon gyakrabban kell szoptatni, mint a mesterségesen táplált csecsemőket.

Csecsemője hirtelen gyakrabban, és/vagy hosszabb ideig szopik. Azok a csecsemők, akik újszülöttként aluszékonyak, sokszor hirtelen meggondolják magukat, és gyakrabban kezdenek szopni. A csecsemőkre jellemző, az ún. hirtelen növekedési szakasz (kéthetes, hathetes, három hónapos kor körül). Ezen időszakok alatt általában gyakrabban szopnak, hogy a szükségletnek megfelelően emelkedjen az anyatej mennyisége.

Csecsemője hirtelen kevesebb ideig szopik, akár csak öt-tíz percig mellenként. Sokkal könnyebben és gyorsabban képes kiszívni a tejet a mellből most, hogy már gyakorlottabbá vált a szopásban.

Csecsemője nyűgös. Sok csecsemőnek van minden nap egy nyűgös időszaka, körülbelül a nap ugyanazon időszakában. Néhány csecsemő az idő nagy részében nyűgös. A nyűgösségnek az éhségen túl több oka is lehet, de gyakran ez nem ismerhető fel. Ha úgy tűnik, hogy a szoptatás nem segít, próbálkozzon azzal, hogy bepólyázza egy könnyű takaróba, megváltoztatja a helyzetét, sétál vele vagy ringatja. Ne felejtse el, bármi legyen is a csecsemő nyűgösségének oka leggyakrabban a dajkálás nyújtotta biztonságérzetre vágyik.

A melléből csak kicsit, vagy egyáltalán nem csepeg a tej. A tejcsepegés nincs kapcsolatban a tejképződéssel. Valószínűleg azt fogja tapasztalni, hogy ha a tejképződés beindult, és a csecsemő igényeihez alkalmazkodik, akkor a szoptatások közötti tejcsepegés megszűnik.

A melle hirtelen puhának tűnik. Ez akkor következik be, ha a tejképződés a csecsemő igényéhez alakult, és a kezdeti túltelítődés alábbhagyott.

Soha nem érzi a „let-down” reflexet vagy a tejkilövellési reflex érzése nem olyan erős, mint régebben volt. Ez idővel bekövetkezik. Sok anya egyáltalán nem érzi, de felismerése megtanulható, ha megfigyeli a csecsemő szopását és nyelését. "

2010. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:
Akkor eddig túltermelésed volt valószínűleg. Nem fejtél vagy nem szoptattál eddig "túl" gyakran? Nem mostanában kezdte el a fiad átaludni az éjszakákat? Általában ilyen esetekben szokott kicsit késni a beállás.
2010. aug. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj elég a tejed. Én is pont ilyenen aggódtam, erre ma a védőnő tanácsadáson megmérte a kisfiamat, és 2 hét alatt 400 grammot hízott! Beállt a kereslet-kínálat, és így a jó!

Szoptasd csak nyugodtan a kisfiad tovább!

Üdv: 4 hós kisfiú anyukája :)

2010. aug. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Nem volt egy ideig netem, nem tudtam válaszolni. Elég gyakran szoptattam és szoptatok most is. Van két kislányom, velük sajna nem ment a szopi, akkor mér a tapasztalat hiányában hallgattam azokra, akik a 4 óránkénti szoptatást javasolták és most nem akartam elkövetni ezt a hibát. Éjszaka is szopik még kétszer. Egyébként közben rájöttem, hogy van elég tejem, ccsak már nem olyan kemények a ciciim.
2010. aug. 11. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!