Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért véres a tejem?

Miért véres a tejem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy hetes kisbabámat kizárólag anyatejjel táplálom. Már a kórházi napok alatt kisebesedtek a mellbimbóim, fájnak is nagyon, de mind a védőnő, mind pedig a gyermekorvos azt mondta, hogy nem baj, viseljem el és szoptassak tovább. A helyzet viszont egyre rosszabb, folyamatosan vért fejek le (mellenként 40-6ml-ert), és ezek után vagy tisztul és még ki tudok préselni magamból ehetőt, vagy nem... mindkét mellem ilyen. Először azt gondoltam, hogy a seb vérzik és belemegy a tejbe, de ez biztosan már maga a tej, tehát a ciciben vér van. Természetesen hívom az orvost, csak hátha történt mással is ilyen, és meg tudna nyugtatni! :( nagyon elkeseredtem, borzasztó érzés hogy alig tudom etetni a babámat...

2020. szept. 3. 08:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sebes mellből nekem is ettek vért!!!Akkor ijedtem meg amikor vissza bukták és vér volt nem tej!Mutasd meg orvosnak!Kapsz rá kenőcsöt vagy valamit!Lansinoh krémet kaptam de van olyan ami antibiotikumos....Ha fejsz szerintem csak kíméletesen kézzel(pohár)csináld!Írd már meg mit mondott a doki!!
2020. szept. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel a városodban, megyédben szoptatási tanácsadót! Vagy online/telefonon.

[link]

2020. szept. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Istenem ezek az inkompetens orvosok és vedonok. Kiválóan értenek hozza, hogy vegyek el az anyák kedvet a szoptatastol....(“viseld el, így jártál, ne kenyeskedj”... szégyen) keress egy szoptatasi tanácsadót.
2020. szept. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek is írták, keress egy kompetens embert. Alapszabály: a helyes technikával folytatott szoptatás nem fájhat!! A szétkapott, vérző bimbó azt jelenti, hogy a gyerek nem megfelelően veszi szájába a melledet, azért csípi. Ezt semmilyen krém nem fogja helyretenni, újra és újra előjön a probléma. Sajnos nálam is ez volt, attól féltem leszakad a mellbimbóm egy része...


Mondjuk én nem csináltam belőle lelkiismereti kérdést, fejni kezdtem mint a gép és eszemben sem volt ezt egy percig is eltűrni. Most már három hetes a babám, és nincs seb meg genny és vér. Nálunk szerencsére a védőnő is kompetens volt, sokat segített.

2020. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Na én biztos nem szoptatnam így.
2020. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire tud jól szopizni? Vagy csak úgy tud enni hogy lefejed neki? Lehet rövid a nyelvféke és ezért sebesedik így ki a melled, mert nem tudja jól a szájába venni.
2020. szept. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi újság?Mit mondtak???Jobb a helyzet?1.vagyok
2020. szept. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat! Lampazom, kenocsozom, szelloztetem, kézzel fejek, bimbovedovel szoptatok.. nem mondom, hogy nem faj, de határozottan jobb, vedonot teljességgel hidegen hagyja a probléma meg mindig, az orvos ajánlotta a védőt amit gyógyszertárban lehetett beszerezni. Úgyhogy remelem hamar meggyógyul :)
2020. szept. 6. 21:23
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülök,hogy jobban vagy!A lényeg,hogy jó mélyen bekapja a cicit ne csak a bimbót!A bimbóudvar egy részét is!Szégyellje magát a "védőnő"...1.
2020. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!