Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem szeretnék szoptatni,...

Ha nem szeretnék szoptatni, akkor hogy apaszthatom el gyorsan az anyatejem?

Figyelt kérdés
Volt 2 nagyobbító mellműtétem (első nem olyan lett, mint szerettem volna), végre elérte 3 évvel ezelőtt a mellem azt a formát, amire mindig is vágytam. Ismerőseim, barátnőim mind panaszkodnak, hogy a szoptatás után mennyire megereszkedett a mellük. Én nagyon nem szeretném, ha változnának és újabb korrekcióra szorulnèk, ezért nem fogok szoptatni, ezt a párommal megbeszéltük. Jelenleg 39 hetes vagyok.

2020. szept. 20. 08:24
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
18%

9-es az érvelésed logikalag hibás.


8-as azt mondta, hogy aki nem akar szoptatni, az valószínűleg nem lesz jó anya. Erre te azzal érveltél, hogy aki szoptat, attól még bánthatja a gyerekét. Ez egyébként igaz, de nem cáfolja azt, amit 8-as mondott.


Átfogalmazom azt, amit mondtatok:

Aki nem tanult meg motorozni, az valószínűleg nem tud végigmenni egy motocross-pályán bukás nélkül. Erre te azt mondod, hogy aki tanult, azok nagy része sem tud, tehát a motorozás-tudás és a végigmenetel között nincs összefüggés.

2020. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
58%

Nem hibás az érvelés. Mindig ez az első, párhuzamba állítják a szoptatást a jó anyasággal. Márpedig azzal, hogy rengeteg olyan nő van, aki szoptatott és mégis pocsék anya, pontosan rácáfol eme felvetésre. Mert, aki nem szoptat az valószínűleg rossz anya lesz. Miért? Őszintén! Senki nem tudja értelmesen megindokolni és bebizonyítani sem, hogy bármi összefüggés lenne aközött, hogy hogyan etette a gyerekét és aközött, hogy milyen anya valójában. Egyszerűen a kettő között a világon nincs semmi összefüggés, innentől kezdve teljesen értelmetlen és logikátlan azt állítani, hogy aki nem szoptat, az nem lesz jó anya. Két össze nem függő, egymással semmiféle kapcsolatban nem álló dolog között párhuzamot vonni azonkívül, hogy totálisan felesleges, még hülyeség is.

Egyébként pontosan ugyanannyi esély van arra, hogy valaki szoptat és szaranya lesz, mint arra, hogy valaki tápszerezi a gyerekét és szintén szaranya lesz, lévén ugye hogy tisztáztuk már nem egyszer, hogy a kettő NEM áll egymással kapcsolatban, egyik nem feltétele a másiknak. Ennyi.

2020. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
16%
Látom nem igazán érted. Az hogy valaki nem tud szoptatni nem ugyan az mint az ha nem akar. A nem akarással máris a gyerek elé helyezi magát, a kinézetét. Pedig elméletileg a gyerek a legfontosabb. Főleg olyannak akinek nehezen sikerül. Gyakorlatilag rácáfol erre azzal, hogy nem AKARJA szoptatni. Vajon később mit nem fog még megtenni érte, vagy megadni neki csak azért mert az neki kellemetlen, kényelmetlen.... Stb
2020. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
70%

Egy árva szóval nem is mondtam, hogy egyenlő az, hogy valaki nem tud és nem akar szoptatni, pusztán azt mondtam a szoptatás nem áll összefüggésben a jó anyasággal, úgy általánosságban. Ha annyira magát helyezné előtérbe, gyereket se szülne, mert féltené az alakját, nem akarná átélni a szüléssel átjáró fájdalmat, nem akarna évekig nem aludni stb. Rengeteg lemondással és stresszel jár egy gyermek, szóval pusztán amiatt, mert valaki nem akar szoptatni, azt mondani, hogy magát helyezi előtérbe, elég kisarkított. Tényleg némelyek úgy csinálnak, mintha minimum meg akarná ölni a gyerekét vagy az életét kockázatatná és huszonévre előre akarnak jóslatokat mondani.


És akkor itt van az ilyen alpári stílusú 13mas is, aki ismeretleneket egyetlen dolog miatt lebarmoz, leszól. Azt hiszed ezzel a magatartással és stílussal te most több vagy akár egy hajszállal is a kérdezőtől? Mert nem. Az meg nonszensz, hogy a tápszert a kólával egy kategóriába sorolod. 🤦🏻‍♀️ Ez is a saját szegénységi bizonyítványod.

2020. szept. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Látom privát üzenetben is megtaláltál és jól kiosztottál. Nem fogok ilyen hangnemben válaszolni neked. Elfogadom, hogy szerinted ez nem jó döntès, te akkor máshogyan fogsz tenni/tettél, amiért nekem fordított esetben eszembe sem jutna megszólni mást. Nem akarok 3. nagyobb műtétet, az első kettő nagyon megviselt, 2 hétig egy poharat nem tudtam felemelni önállóan, a párom látott el teljesen. Ebben az esetben a gyerekemet sem tudnám megfelelően ellátni hetekig. Neki pedig nem egy ágyban fekvő, szenvedő anyára van szüksége.
2020. szept. 20. 14:59
 16/32 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező hiába a lepontozás, attól még nem biztos, hogy elkerülhető lesz s műtét. Mégegyszer leírom. Nem a szoptatástól nyúlik meg a mell, hanem a terhesség alatt termelődőtt relaxintól. Sajnos benne van a pakliban, hogy a relaxin kiürülése utàn petyhüdt marad a mell.
2020. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Nem pontozok senkit.
2020. szept. 20. 15:06
 18/32 anonim ***** válasza:
17%

12-es, de logikailag hibás az érvelés.

Először az ellenkezőjével érvelsz, utána azt mondod, hogy nincs a kettő között összefüggés.

Az első logikailag cáfolható, még akkor is, ha lepontoznak.

A másodikra 13-as megadta a választ, hogy mi az összefüggés a "tudnék, de nem akarok szoptatni" és "nem jó anya" között.

Jó anyának lenni sok lemondással jár, sok esetben kell olyat megtenned, ami a gyereknek jó, neked meg kényelmetlen.

Jó a gyereknek az anyatej? Ez teljesen bizonyított: egészségesebbek az anyatejes gyerekek (ami nem azt jelenti, hogy minden tápszeres gyerek meghal 10 évesen, hanem azt, hogy több közöttük az allergiás, alacsonyabb valamivel a kognitív teljesítményük, stb.). Van olyan anya, aki kényelemből nem szoptat? Van. Na ezek az anyák, akik a gyereknevelés következő 12 évében is nagyobb valószínűséggel (!) sokszor a kényelmük mellett döntenek a gyerek kárára.

Tökre nem tudom a kérdező helyzetét és nagyon nem róla vagy szó, hogy nem lesz jó anya, hanem arról, hogy a nem szoptatók között nagyobb valószínűséggel találhatsz a gyerekre nem figyelő anyákat.

2020. szept. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
6%
És mi lesz veled kérdező akkor, ha ne adj isten meg kell császározni? És míg ez egy adott esetben szükséges műtét addig a cicike igazítás nem az. Még senki nem halt bele, hogyha nem volt tökéletes a cicije
2020. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
34%
Én 3 gyereket tervezek, de majd csak a 3. gyerek után csináltatom meg a mellem, és akkor se csecsemő mellől fogok elrohanni, hanem minimum akkor, ha már a legkisebb is jól elvan egyedül otthon apával.
2020. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!