Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem szeretnék szoptatni,...

Ha nem szeretnék szoptatni, akkor hogy apaszthatom el gyorsan az anyatejem?

Figyelt kérdés
Volt 2 nagyobbító mellműtétem (első nem olyan lett, mint szerettem volna), végre elérte 3 évvel ezelőtt a mellem azt a formát, amire mindig is vágytam. Ismerőseim, barátnőim mind panaszkodnak, hogy a szoptatás után mennyire megereszkedett a mellük. Én nagyon nem szeretném, ha változnának és újabb korrekcióra szorulnèk, ezért nem fogok szoptatni, ezt a párommal megbeszéltük. Jelenleg 39 hetes vagyok.

2020. szept. 20. 08:24
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
A korábbi nőgyógyászati műtétem és egyéb egeszségügyi problémáim miatt programzott császárral fog világrajönni a gyermekem pénteken, ami egy nagy hasi műtét. Hidd el szívesebben szülnék természetes úton, de nem tehetem.
2020. szept. 20. 15:45
 22/32 anonim ***** válasza:
13%
Dehogy szülnél te természetes úton hisz a végén eldeformálódnál ott lent...ismerem én a hozzád hasonlókat akik legszivesebben levennék készen polcról a gyereket csak gondjuk ne legyen vele.
2020. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Ha ez így lenne, akkor örökbefogadtunk volna ès nem küzdöttünk volna 6 èvig azért, hogy lehessen gyerekünk. Egyáltalán nem félnék attól, hogy ott lent eldeformálódnék.
2020. szept. 20. 16:08
 24/32 anonim ***** válasza:
81%

Továbbra sincs semmi összefüggés a jó anyaság és a szoptatni nem akarás között, többen le is írtuk, hogy miért, de ezt könnyen be lehet látni egy minimális józan paraszti ésszel is. Lehet rossz/jó anya az is, aki szoptat és az is aki tápszerezik. Pont ugyannyi az esély mindre. Ne állítsuk már be úgy a szoptatást, mintha az lenne a jó anyaság mércéje. A szoptatás kb 1-1,5 éves korig javasolt. Most tényleg ez az 1-1,5 év alapján akarjátok meghatározni azt, hogy majd milyen anya lesz az adott nőből?? Azért ez több, mint abszurd és nevetséges is. Pusztán amiatt, mert valaki anya lesz, még nem kell feláldozza maga az anyaság szent oltárán és nem kell mindig, mindenben a gyereket maga elé helyeznie. Senki sem tökéletes, de a tápszeres etetés legyen a legnagyobb "bűn", amit elkövet valaki a gyerekével kapcsolatban, inkább, mint szoptassa, de cserébe mondjuk verje.

Arra, hogy ki milyen anya, majd vissza lehet térni tizen-huszonpár év múlva.

De az abszolút nonszensz, hogy némelyek ilyen gusztustalan módon a kérdezőnek esnek egyetlen infó miatt, ilyeneket írnak, hogy inkább vetesse el a 39 hetes terhességet, adja örökbe, meg szegény ilyen anyát kap, meg az ilyen ne is szüljön. Hát azért álljon már meg a menet.

Én meg erre azt mondom, aki ilyen gonosz és rosszindulatú az valószínűleg rossz ember és ezáltal rossz anya is.


Amúgy imadom

2020. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
77%
*Amúgy imádom, amikor némelyek oltárra emelik magukat, mert miféle nő akar sírkert császárral szülni hüvelyi helyett és milyen nő akar tápszerezni szoptatás helyett, mintha olyan hatalmas bűn lenne az, hogy valaki nem akar szükségesszerűen szenvedni, ha úgy véli van rá más, kevésbé fájdalmasabb megoldás. Kíváncsi lennék, ha lenne egy olyan alternatíva, hogy lehet úgyis gyereked, hogy nem kell 9 hónapig terhesnek lenned és egy kulcslyuk méretű lyukon, borzalmas fájdalmak között megszülnöd, ki verné a mellkasát, hogy neeem, neeem, én inkább szenvedek, mert.. csak mert.
2020. szept. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
64%
-sírkert, valamit belejavított a telefon
2020. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
33%

"A szoptatás kb 1-1,5 éves korig javasolt."


"The American Academy of Pediatrics recommends exclusive breastfeeding for about 6 months, and then continuing breastfeeding while introducing complementary foods until your child is 12 months old or older. "


Magyarul: az Amerikai Gyermekgyógyász Társaság 6 hónapig csak szoptatást ajánl, majd utána még 6 hónapot mellétáplálással.


Az 1 év kijön, a 1,5 nem.


Nem mondta senki, hogy CSAK ezen múlik, ki milyen anya lesz.


Azt mondtuk, hogy aki saját kényelméből nem szoptatja a gyerekét, az úgy általában a gyermeknevelés során a saját maga számára kényelmes megoldásokat fogja előnyben részesíteni, ahelyett, hogy a gyerek érdekét nézné.

Pl.: 1,5 évesen akkor is menjen bölcsödébe, ha anyuka otthon van és nem dolgozik, mert anyukának úgy kényelmesebb.

2020. szept. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
63%

Én továbbra sem értem miért kellene megkövezni a kérdezőt, amiért igyekszik elkerülni az újabb fájdalmas mellműtétet és amiért élete hátralévő életében nem szeretne elégedetlen lenni a mellével. Ahogy azt sem értem mi a francnak kell messzemenő, évekre előre szóló következtetéseket levonni egyetlen információ alapján.

Egyáltalán semmi garancia arra, hogy aki nem akar szoptatni, az az egész gyereknevelés során azon van, hogy neki minél kényelmesebb legyen. Ez csupán hasraütésszerű megállapítás, aminek nincs szilárd alapja. És baromira nem mindegy, hogy anyuka egy olyan döntést hoz, ami semmiféle negatív hatással nincs a gyerekére, mint pl ugye tápszert ad anyatej helyett vagy olyan döntést hoz, ami egyértelműen káros a gyerekre nézve, pl órákig nem eteti meg, mert nincs kedve és neki úgy kényelmesebb. Óriási a különbség. Utóbbira ezerszer előbb mondanám, hogy nem jó anya.

A gyereknek is az az érdeke, hogy kiegyensúlyozott, boldog anyukája legyen és ha ehhez az a megoldás, hogy tápszert kap anyatej helyett, hát bumm. Pusztán az a tény miatt, hogy valaki szül, még nem jelenti azt, hogy mindig minden körülmények között, mindenben magát 110%-ig háttérbe kell szorítsa és onnantól az ő érzései nem számítanak. Nem.


A bölcsődei példát sem értem. Most akkor már az is a saját kényelmét nézi, aki mondjuk 1,5 év 0-24-es gyereknevelés után szeretne naponta pár szabad órát? Ha valaki pl bébiszittert fogad, akkor az sem jó anya, mert nincs 3 évig a gyereke seggében? Mert ő is emberből van és elfárad? Értem. Érdekes egy gondolatmenet. Nem 3 hónapos gyerekről beszélünk, 1,5 éves, miféle hátrányt fog szenvedni, ha napi pár órára közösségbe van más gyerekekkel?

2020. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
12%
Na jó a bölcsis dologhoz muszáj hozzászolnom. Azzal ha valaki úgy adja be a gyerekét, hogy nem meg vissza dolgozni, csak már unja a képét, nem csak a gyerekkel szemben önzőség, hanem mással is kiba..ik. Mert a férőhelyek száma korlátozott. És ha mondjuk nekem muszáj visszamennem dolgozni és nem tudom beadni a kicsit, mert egy másik puszta kényelemből beadta az övét ezzel foglalva a helyet az kiba..ás. Mondjuk nálunk fel se veszik a gyereket ha anyuka nem dolgozik.
2020. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
70%

Mi az, hogy se szülni? Pont ugyanúgy szül az is, aki hüvelyi úton szül és az is, aki császárral. Tényleg undorító, hogy nők, anyák, hogy képesek egymást vegzálni. Ráadásul a kérdezőnek INDOKOLT egészségügyi indokból kell császárral szülni, vagy talán haljon bele a hüvelyi szülésbe? 🤦🏻‍♀️


30 te pedig felesleges háborogsz, ahogy mondtad, a bölcsibe úgy veszik fel a gyermeket, ha van munkáltatói igazolás arról, hogy anyuka dolgozik. Aki úgy akarja bölcsibe adni a gyerekét, hogy még otthon van, az magánbölcsibe viszi és fizet érte, szóval ne aggódjál, senki nem fogja elvenni előled a helyet...

És azért, mert van aki 1,5-2 év gyereknevelés után szeretne pár szabad órát, még nem egyenlő azzal, hogy unja a képét, de ugye mindenki szuperanyu, csak az lehet a jó, aki 3 évig a gyerek seggében ül és az egész életét alárendeli a gyereknek, ő mint ember, nő, megszűn létezni.

2020. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!