Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás...

Igény szerinti szoptatás egyenlő hasfájás?

Figyelt kérdés

Valószínűleg már sokan feltették a kérdést, de most nem volt időm keresgélni, viszont teljesen elbizonytalanodtam.Baba-mama barát kórházban szűltem, ott is és előtte szülésfelkészítőn, de még a csapból is az folyt, hogy igény szzerint szoptatunk, minden nyikkanásra a babát cicire tesszük.

Most 4hetes a fiam, persze, hogy hasfájós, és a védőnő lecseszett, hogy ha egyfolytában szopik a baba, akkor mikor emészt? És persze ne csodálkozzak, hogy hasfájós, ha engem tömnének egyfolytában kajával, az én hasam is fájna...Szóval, akkor most mit csináljak?(egyébként ha hagynám,tényleg egész nap cicin lenne...)


2010. aug. 10. 17:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Én meg nem értem, hogy miért kell rogotokként kezelni a babákat, akik valamilyen egyforma psrogram alapján működnek. Végülis kicsi gyerekekről van szó, nem szarvasmarhákról...


(ne haragudj stefix, nem neked akarok ezzel beszólni, tudom, hogy rengeteget segítesz itt mindenkinek, de néha szemet szúr már ez az uniformizálás)

2010. aug. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 xStefix ***** válasza:
86%

Megértem, nem is veszem annyira magamra. ;)

Nem tudom, ki mióta foglalkozik aktívan ezzel a témával, de nekem is az a véleményem, ami a szakiknak: hogy nagyon sokszor, túl sokszor jönnek elő ugyanazok a hibák. Persze ez szerintem is okozhat gondot a szakembereknek, mert nyilván ők is kategóriákban gondolkodnak egy idő után és esetleg ők sem látják meg mindig az egyedi eseteket, a kivételeket - de tény, hogy nagyon sokszor ugyanaz a rossz gyakorlat okozza az ilyen tipikus hibákat. A másik "végleten" is nehéz ám lenni, nemcsak aggódó anyukának. :)

De mondjuk ilyen esetben jön elő a személyes tanácsadás fontossága. Mert így fórumon keresztül pár sorból nem derülhet ki, hogy vajon a "sokévi átlagról" vagy épp egy kivételről van-e szó.

2010. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam úgy evett, hogy hajnali 1-kor, 3-kor, 5-kor, 7-kor, 9-kor, 12-kor, 16-kor és 21 órakor. Óramű pontosággal 2 mellből, egy órán keresztül, mérhetetleneket, soha nem büfizettem, jó mondjuk az első hat hétben próbáltam azokat az ételeket enni, amit a kórházban is kaptunk.

Soha nem fájt a hasa, mondjuk a fogai is úgy jöttek ki, hogy észre se vettük. Soha nem volt lázas oltás után, (kicsi szintúgy nem)

De ebben az a szörnyű, ami igaz az én gyerekemre nem biztos, hogy igaz a szomszédéra. Neki még lehet hasfájása a 2 óránkénti szopitól, nem büfiztetéstől.

Anyukám szokta erre bölcsen mondani, ez az anyaság. Senki nem tud neked tanácsot adni ilyen kérdésekben, mert tényleg nagyon egyedi dolog. És óvakodj attól, hogy ne mond már, az én gyerekem...

2010. aug. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

szia!

nos többnyire igaz, hogy ha folyton cicin van, az válthat ki hasfájás. azt javasolta egy gyerekorvos, hogy az egyik szoptatás vége és a következő eleje közt teljen el legalább 2 óra. 1 szopi max 30 perc legyen. Plussz napi 3 szor 15 csepp espumisant. javult, de kb 5 hónapos volt a lányom, mire teljesen elmúlt. arra is figyelj, h ne egyél puffasztó dolgokat, tejet max 2 decit, 1,5%-ost és forralva...

de az idő ami nagy segítség.

éjszakára próbáld a mellkasodra fektetni, az nekünk segített.

és fektesd az alkarodra pocival lefelé, a tenyeredben a pelussal. mikor nagyon fáj a hasa, így ki tudja magát rugdalni.

kitartást kívánok neked:)

2010. aug. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, konkrétan épp most készülök agyvérzést kapni, mert reggel 7óraóta ordít,meg tömködi a kezét a szájába, hogy éhes. Szoptattam 10-20-30-40percig, és mikor próbáltam vállra venni,hogy böfiztessem. megint csak ordít, és bólogat a fejével:kereste a cicit.Ez ment 9-ig, de olyan mohón evett, mint aki akkor eszik előszőr.(tej volt bőven,csöpögött a másikból i folyamatosan)És mire végre elnyugodna, nekiállt csuklani....

Itt már tényleg sak az idő, meg valami jótündér tud segíteni, aki nekem türelmet ad(és esetleg egy szótárt a babámhoz,mert úgy látszik,én nem értem....)

Köszi még1x, és minden szépet-jót nektek!

2010. aug. 12. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!