Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért sírhat a baba etetés...

Miért sírhat a baba etetés közben?

Figyelt kérdés

3 napja kezdte a 8 hetes kisbabám, hogy esti szopinál pàr perc szopi után elkezd sírni a cicin, sír pár másodpercig közbe én folyamatosam kínálom neki nyugtatgatom, megprobálja, pár korty es ismét sír, ez megy egy jó darabig igyekszem minnél tovább kitartani probálgatni hàtha, aztán feladom mert megszakad a szívem érte hogy éhes, a fagyóba van lefejt tej azt adom neki 3 napja esti pótlásnak...

Eddig szépen szopizott nagyon jól hízott kb heti 200g körül.

Estére mindig kevesebb volt a tejem (mint sokaknak), de volt hogy egy óra hosszáig is szopizott míg tele nem lett lassan a pocak és elégedetten elaludt...

Volt màr valaki hasonló helyzetben?

Ti hogyan oldottátok meg?

(Légyszi az okoskodók, és a cumisüveg ellenzők kíméljenek nem fogom hagyni, hogy éhezzen.

Minden megtettem mielőtt cumisüveget ragadtam!



2020. nov. 16. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hasfájás esetleg? Akkor szoktak ilyen hirtelen felsírásokat. Lehet sok levegőt nyel, föleg így a kapkodásban. Több büfiztetés, vagy espumisan.

Vagy lehet, hogy másik pózt kellen kipróbálni, akár többet is, büfi szünetekkel.

De megpróbálhatod ilyenkor a másik mellel megkínálni, akár többször is váltogatni.

Nehéz rájönni az okára, több mindent ki kell próbálni, remélem valamelyik beválik. Sok sikert.

2020. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nagyon jókat büfizik, többször is tartunk szünetet, espumisant is adok neki, a pózokat is probálgattam már, semmi változás. Mindkét mellből probálom ilyenkor egyébként is este ált mind kettőt kiszívta.

2020. nov. 16. 21:58
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Este kevesebb a tej, de sűrűbb. Szerintem türelmetlen. Gyorsabban enne, mint ahogy a tej jön.
2020. nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hasonlóra gyanakszom én is, de félek így lassan leszokik a ciciről....
2020. nov. 16. 22:34
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Facebookon a Szoptatási tanacsadás - kérdezz felelek csoportban tudnak neled hasznosabb tanacsot adni, még ha a problémádat nem is írod ki, vannak hasonló problémákkal küzdő anyukák, ott olvasgathatsz.
2020. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Ahhoz még pici, hogy leszokjon.


Tanácsot szakértőtől kérj szerintem. Én nem tudok neked pontos tanácsot adni, mert a lányommal nem volt ilyen problémám.

2020. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Én is arra tippelnék, hogy este sűrűbb a tej, nehezebben jön, erősebben kell szívnia, ő pedig fáradt, türelmetlen a nap végén. Ezért is fogadja el a cumisüveget. Abból sokkal könnyebb kiszívnia a tejet.

De ha a cumisüvegezés bevált, nehogy rosszul érezd magad. (A gyerekeimnél elég volt a többszöri mellváltás technikája.) Ügyes vagy, hogy megoldottad!

2020. nov. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Az esti cumisüvegezés viszont a könnyebbik út neki és így neked is.

Sajnos ahhoz, hogy a tejed menjen az igényekkel, neki meg kell küzdenie érte..


Majd jön az is, amikor elforog, kőzben cibálja 7-8 hósan...

Normàlisan éjjel szopizik, pedig előtte màr akàr az éjszakàt is átaludta

2020. nov. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Pedig a cumisüveg miatt van, egyértelmű cumizavar, nem fog küzdeni a baba a szopizással ha máshogy is megkapja a vacsorát. Próbáld meg elhagyni, és svéd itatópohárból, vagy kiskanállal pótolni ha nagyon kell. Ha tovább akarsz szoptatni, mindenképpen keress fel egy szoptatási tanácsadót, még menthető a helyzet.
2020. nov. 17. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
29%
Az én kisbabám is ugyanígy csinált 6 hetes korától. Eleget alszik napközben? Maximum 1,5 -2 óra ébrenlét után aludnia szükséges. Lehet hogy túl fáradt,de mégis éhesde türelmetlen. Mi is próbaltuk a cumisuveget, ugyanúgy ordított ráadásul sugárban jött vissza neki. Azt hittem kevés a tejem, de erről szó sincs, úgyhogy abbahagytam 2 nap után a próbálkozást. Nekem ezt az alvós dolgot senki nem mondta, úgyhogy első körben ezt vezettem be. Kb 2 hét alatt rászokott a nappali gyakori alvásra, ettől függetlenül ugyanúgy ordított minden este Napközben sosem sírt csak az első 4-6 hétben délelőtt, hasfajas miatt. Gondoltunk esti sztrájkra is. Mindent bevetettünk de semmi nem hozott eredményt. Aztán más megközelítésben próbáltam megoldani az esti ordítást. Szegény lefőtt a sírástól, keservesen zokogott ,pedig mindig kedvesen, türelmesen nyugtattam. A kisbabák látnak számunkra lathatatlan dolgokat. Nappal 2x láttam megmagyarazhatatlan dolgot amitől kirazott a hideg ahogyan a kicsi követi a ,,semmit,, majd úgy sir mint este, úgyhogy ebben a megközelítésben kitisztítottam gondolatban a teret, angyalos zenéket hallgattam és kértem a segítségüket. Első nap csak 10 pedig ordított a szokásos 1-2 ora helyett. 3. Naptól békésen vidáman aludt. Sok babás szakembertől kértem segítséget de semmi nem segített. A mindennapos ordítas 3 hónapos koráig volt. Most 4 hónapos és azóta nem volt egy sírós este sem
2020. nov. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!