Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért sírhat a baba etetés...

Miért sírhat a baba etetés közben?

Figyelt kérdés

3 napja kezdte a 8 hetes kisbabám, hogy esti szopinál pàr perc szopi után elkezd sírni a cicin, sír pár másodpercig közbe én folyamatosam kínálom neki nyugtatgatom, megprobálja, pár korty es ismét sír, ez megy egy jó darabig igyekszem minnél tovább kitartani probálgatni hàtha, aztán feladom mert megszakad a szívem érte hogy éhes, a fagyóba van lefejt tej azt adom neki 3 napja esti pótlásnak...

Eddig szépen szopizott nagyon jól hízott kb heti 200g körül.

Estére mindig kevesebb volt a tejem (mint sokaknak), de volt hogy egy óra hosszáig is szopizott míg tele nem lett lassan a pocak és elégedetten elaludt...

Volt màr valaki hasonló helyzetben?

Ti hogyan oldottátok meg?

(Légyszi az okoskodók, és a cumisüveg ellenzők kíméljenek nem fogom hagyni, hogy éhezzen.

Minden megtettem mielőtt cumisüveget ragadtam!



2020. nov. 16. 21:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ha cumizavara lenne akkor éjszaka és nappal sem szopizna sírás nélkül, nem jól gondolom?

De csak este van gond mikor kevesebb a tej.

2020. nov. 17. 05:41
 12/15 anonim ***** válasza:
66%
Igen, pont ez az. Megszokta hogy könnyen megkapja, ezért cumizavar. Nappal szopizással is van elég tejed, este már türelmetlen, nem érti miért nem jön olyan könnyen. Próbáld ki hogy beleteszed a tiszta ujjad a szajába ujbeggyel felfelé. Ha kifele tolja a nyelvével cumizavar (mert máshogy mozgatja a nyelvét cumizáskor mint szopi közben), ha elkezdi szívni akkor még nem az. De mondom, hagyd a cumisüveget, itatópohárra térjetek át. Még vissza tudod hozni, sikerülni fog!
2020. nov. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam az ujjammal elvileg még nincs cumizavara, mert csak úgy szívta befelé.

Megpróbalom mellőzni a cumisüveget kipróbálom itatópohárból is.

Köszönöm a sok segítséget és a sok bíztatást!! :)

2020. nov. 17. 13:31
 14/15 anonim ***** válasza:
1 het hijan 3 honapos, ugyanez. Du 5tol nem sir hanem nyuglodik csapkodja a mellem szopizas kozbeb, lerantja magat es torzul az arca. Miota megszuletett ez van! Neha alszik 5 utan de ritkan... nalunk az elso masfel honap volt durva hasfajos aztan adtunk enzimet neki a tejcukorra, jobb lett de szerintem meg igy is este van alapbol fajdalma ami nem olyan intenziv de valami tuti van. Nagyon fura szerintem hogy a kolika mindig keso dutol tart ejfelig kb. Mi mindent kiprobaltunk ugyhogy en megvarom a 4 ho veget. Kap infacolt gripe watert lactase enzimet biogaiat, mast mar nem is tudunk adni. Egyebkent az anyatejbe durvan sok a tejcukor, tobb mint a tehentejben sok baba emesztorendszere nem tud vele mit kezdeni. Itt olvashatsz a kolikarol: [link]
2020. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Leírom mire jutottam a dologgal kapcsolatban.

Cumizavara nincs!

A védőnő is megerősített benne, és éjszaka és napközben nagyon ügyesen szopizik.

Az elejétől fogva hosszúra nyúltak az etetések 1-1,5 óra.

Ezidő alatt ha elis fogyott az elején a tej "ingerelte" folyamatosan és ugye szopizás közben termelődik leginkább a tej. Szóval elvolt rajta sokáig míg jo nem lakott addig dolgozott rajta.

Kb 3 nap alatt megváltozott a helyzet max 15 perc alatt jól akart lakni, és a cicim ezt a gyors tempót még nem bírta.

Pótoltam neki cukisüvegből tápszerrel, igaz az elején sírva mert megviselt, hogy tápszert kell adjak de elfogadtam... mindent megtettem!

Naponta többször ki kellett pótoljam az evés végét 30-60ml-vel. (Fejtem valóban nem volt màr benne.)

Délutanonként nyugisabb és olyankor "cicimaratont" tartunk ami eltart akár 2 óra hosszáig is, bîzva abba hátha segíti a tejtermelést.

És eljutottunk oda hogy már csak a lefekvés előttit kell pótolni. :)

2020. dec. 3. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!