Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kell abbahagyni a szoptat...

Hogy kell abbahagyni a szoptatást, ha még nagyon sok tej jön a mellémből, hiába jegelem?

Figyelt kérdés
2 hónapig szoptattam, 1 hete hagytam abba a szoptatást, hiába jegelem, nem áll el. Gyors ötletek, hogy elmúljon legkésőbb vasárnapig?
2020. dec. 16. 22:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Áh, felejtsd el.

Esetleg gyógyszert kérhetsz rá a nőgyógyásztól, de az se egyik napról a másikra hat szerintem.

2020. dec. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Beszélj a nőgyógyászoddal, majd ő ad tejapasztót, de ne várd hogy egyik napról a másikra elmúlik.

Amúgy a kérdező majd eldönti egymaga, hogy meddig kell az a tej neki, ez mindenkinek a magánügye.

2020. dec. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
27%

Végül is igen, mindenkinek szabad joga van úgy dönteni hogy a gyerekének aki elvileg a szeme fénye, mindössze két hónapig biztosítja az anyatejjel a védelmet, csak azért a normális embereknél ettől picit kinyílik a bicska.

És mondom ezt úgy hogy nem vagyok egy ilyen "szoptass évekig" ősanya típus, de azért basszus, két hónap... Vannak akiknek alig van teje és rákényszerülnek a tápszerre, más meg azon küzd hogy két hónap után apadjon már el, végtére is sokkal fontosabb ugyebár hogy peckesen álljanak azok a cicik, minthogy az a szerencsétlen gyerek a lehető legjobbat kapja.

2020. dec. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem, normális emberek nem avatkoznak bele más magánügyeibe és nem tesznek ismeretlenekre sértő/személyeskedő megjegyzést, pusztán csak azért, mert ők másképp gondolkodnak bizonyos dolgokról. Te úgy eteted a saját gyereked ahogy akarod, ez a jog viszont mást is megillet.

Semmivel nem lesz kevesebb egy gyermek csak azért, mert tápszerrel etetik, pontosan ugyanúgy fel fog nőni és nem, nem lesz sem betegesebb, sem gyengébb, mint a szoptatott társai!

A jó anyaságnak semmi köze a szoptatáshoz, nem értem miért kell ennyire fennakadni azon, hogy valaki úgy dönt nem szoptat. Különben sem tudni mi az oka annak, hogy a kérdező így döntött, ismeretlenül talán nem kéne ítélkezni, főleg hogy nem véleményt kért a kérdező, hanem a kérdésére választ!

2020. dec. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem olvass el egy pár tanulmányt. De ne valami csajos bulváros cikket, hanem komoly orvosi lapokban hivatalosan publikált anyagokat.

Azt hiszem, lesz megdöbbenés.

2020. dec. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

Ne aggódj, olvastam nem egy és nem két orvosi tanulmányt angolul és magyarul egyaránt, melyben levezetik, hogy anyatejes és szoptatott gyermekek között a későbbiekben semmiféle említésre méltó különbség nincs, nem lesz sem erősebb, sem okosabb, sem jobb senki csak attól, mert szoptatva volt. Különben sem lehet tizenévekkel később hitelt érdemlően bizonyítani, hogy XY adott problémája a tápszer miatt van. Ne csináljunk már úgy, mintha csak a szoptatott gyerekek nőnének fel makkegészségesen, bezzeg a tapszeres gyerekek....

Érdekes nálunk ismerősi körben mégis a szoptatott gyerekek a sokkal betegesebbek a tápszeres gyerekekhez képest, de ugye ilyen biztos nincs is, mert a tápszer az ördögtől való.

Nem a te tiszted eldönteni, hogy ki hogyan eteti a gyerekét, ennyi!

2020. dec. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
16%

Nem is a később kialakult dolgokra gondoltam, hanem arra, hogy az anyatej védelmet nyújt, olyan mint egy pajzs. Ezzel az alapvetéssel nyilván tisztában vagy, hiszen ez nem vita tárgya, hanem egy bizonyított tény.

Egyébként védőnő azonnal kiszűri első látásra a tápszeres babákat, fel vannak puffadva. Akár a testépítők akik nem natúrban tolják, hanem szednek valamit.

Nyilván van az a helyzet amikor muszáj, de hogy valakinek minden lehetősége megvan a legjobbat adni a babájának, és nem él vele...

Nem is akarok tovább vitázni, abban továbbra is egyetértünk hogy mindenki szabadon dönthet hogy a babája érdekeit nézi, vagy pedig a baba elé helyezi saját magát.

Legyen a tiéd az utolsó szó.

2020. dec. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Védelmet nyújt, értjük, ettől függetlenül a tápszeres gyermekek sem védtelenek, ha így lenne, sokkal betegesebbek lennének, de nem ez a helyzet. A mai modern tápszerek már a lehető legnagyobb mértékig hajaz az anyatejre, a baba ugyanúgy megkapja a szükséges vitaminokat, mert ezek a tápszer én is benne vannak. Bármennyire is nyújt védelmet az anyatej, az immunrendszere nem lesz erősebb a szoptatott gyereknek és a későbbiekben sincs semmi extra pozitív hatása.

Az meg óriási tudatlanságra és egyben rosszindulatra vall, hogy ismeretlenül egyből megvádoljuk a másikat, hogy biztos a “peckes” cici miatt nem szoptat és maga elé helyezi a gyerekét. Nem, nem helyezi maga elé azzal, hogy nem áldozza fel magát az anyaság szent oltárán 110%-ig, csak mert mások azt várnák el tőle. Attól, hogy az ember szült még nem szűnik meg nő, ember lenni, akinek nem kell zokszó nélkül mindent megcsinálnia. Nem egy olyan nő van, aki irtózik a szoptatás gondolatától is különböző okok miatt, lehet ez gyerekkori trauma vagy csak szimplán visszataszítónak és idegennek érzi, hogy egy gyerek szopogassa azt, aminek előtte csak szexuális töltete volt, de van aki gyűlöli ha birizgálják a mellét, van aki minden szoptatás előtt gyomorideggel küzd, mert kellemetlen és fájdalmas számára az egész stb stb. Millió és egy ok van, de ugye egyszerűbb csípőből ítélkezni.

Kötve hiszem, hogy anonim emberek tisztje lenne megmondani, hogy ki milyen anya, ki hova helyezi a gyerekét az életében és hogy ki-mivel éltesse a gyerekét.

Senki nem lesz attól jó/jobb anya, mert szoptat!

2020. dec. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

Bár én egyet értek azzal, hogy amíg van tej, egy éves korig adjuk azt, mert az a legjobb a babának. Viszont az, hogy te itt ismeretlenül másokat megvádolsz, azt sem tudod mi történt, miért akarja/kell elapasztani a tejét, nagyon bicskanyitogató... A helyedben magamba szállnék, hogy miért gondolom azt, hogy majd én megmondom hogy kinek meddig kell szoptatni és miért... 🤦‍♀️ Semmi közöd hozzá.


Kérdező, én mondjuk nem jegelném, nem gondolom, hogy túl egészséges lenne. Szépen lassan mindig annyit fejj le, hogy ne fájjon utána.

2020. dec. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
64%

4-es válaszra reagálva: agyrákot lehetne kapni ettől a szövegtől.... “mert a másik bezzeg szoptatna, de nem tud” jaj és akkor most mi lesz? Attól, hogy én nem szoptatom a gyerekem, a másiknak ugyanúgy nem lesz több teje. Ugyanezzel a gyökér dumával jönnek a hozzád hasonlók az abortusznál is. “Mert Ő elveteti, bezzeg mások évekig küzdenek.” Pontosan miben befolyásolja egyik a másikat? Megmondom neked: semmiben! Ha már csak okoskodni tudsz, vidd oda a véleményed, ahol érdekel is valakit, mert erre senki sem volt kíváncsi! Ugyanis nem ez volt a kérdés!


Kérdezőnek: mindenképp konzultálj a nőgyógyászoddal, aki megoldást fog tudni javasolni Neked! Ahogy a többiek is írták, ő fog tudni adni tejapasztót, addig viszont szívd le a felesleges mennyiséget, mert gondot okozhat.

2020. dec. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!