Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kell abbahagyni a szoptat...

Hogy kell abbahagyni a szoptatást, ha még nagyon sok tej jön a mellémből, hiába jegelem?

Figyelt kérdés
2 hónapig szoptattam, 1 hete hagytam abba a szoptatást, hiába jegelem, nem áll el. Gyors ötletek, hogy elmúljon legkésőbb vasárnapig?
2020. dec. 16. 22:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#20:

Akkor első pár hétre mindenképp készülj jó minőségű melltartó betéttel. Akár duplán is beteheted.

A tyúkhúr csökkenti a tej mennyiséget. Azt nem tudom, hogy hol tudod beszerezni, én magamnak gyűjtök gyógynövényeket. De egyszerűbb, ha dokival íratsz gyógyszert rá.


Ha nagyon sok és még spontán is megindul, akkor anyatejgyűjtő kagylót is használhatsz. Rengeteget felfog és nem ázik át a ruhád, de vékony felsőn át fog látszani.

2020. dec. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
63%

"Nem is a később kialakult dolgokra gondoltam, hanem arra, hogy az anyatej védelmet nyújt, olyan mint egy pajzs."


Erről annyit, hogy két lányom van, másfél év korkülönbséggel. Míg az elsőt nem sikerült szoptatni egyáltalán és ő már a kórházban is tápszert kapott, a második 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott. Az égvilágon semmi különbség a két gyerek között sem viselkedésben, sem kötődésben. Ja, de. Míg a nagyobbik évente 2-szer, ha beteg, a kisebb annyitól ágynak esik, ha a szoba másik végéből ránéz egy náthás ember. Kicsinek is ilyen volt, többet volt itthon óvodásként, mint bent az intézményben. Ha bármi vírus volt, biztos lehettem benne, hogy az én lányom elkapja. Itthon együtt voltak a naggyal, ő mégsem kapta el ezeket.


Szóval ennyit arról, hogy az anyatej hősiesen véd mindentől.

2020. dec. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Nazaret ***** válasza:
84%

Lehet, hogy nem jó a válasz!! De ha már ennyire nem akar elapadni a tejed, lehet, hogy megfontolnám a fejést! Ha munkahelyen nem lehet, akkor meg reggel, délután, este. Lehet, hogy a bab alkalmazkodik és akkor még szoptatni is tudod!

Ez csak egy alternatíva!! Úgy gondolom mindennek oka van!!

2020. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!