Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is nehéz a szoptatás?...

Másnak is nehéz a szoptatás? Néha elbizonytalanodom, hogy nem lenne-e jobb abbahagyni!? Viszont a pici fiam szopcsi utáni elégedett mosolya mindig erőt ad! Na de meddig?

Figyelt kérdés
Nagyon kisebesedett az első héten mindkét bimbóm, aztán begyulladt, majd baktérium került a tejembe amitől állandóan égett, most újabb mellgyulladás hatalmas piros folttal magas lázzal és újra sebes mellbimbók. Mondanom sem kell sokszor sírok fájdalmamban szoptatáskor, de még csak 11 hete szoptatok.
2015. ápr. 4. 16:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
Úgy tudom lázasan nem is szabad szoptatni, bár hallottam már azt is hogy igen, nem tudom mitől függ. Biztos le leszek pontozva, de én már abbahagytam volna a helyedben, nyilván az anyatej a legjobb, de nem bármi áron. Szerintem az elégedett mosoly akkor is meglesz a pici fiadnál ha üvegből lakik jól :)
2015. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
3 gyereket szoptattam mindegyiket két éves koráig,soha nem volt sebes a mellbimbóm.Én úgy tudom akkor sebesedik ki,ha nem jól kapja be a baba.
2015. ápr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál! Azt el is felejtettem írni, hogy már 4 antibiotikum kúrán vagyok túl. Eddig mindig összekaptam magam és folytattam tovább, mert ugye mindenki azzal traktál, hogy szoptatni kell!!! Már lement a lázam, de amikor lázam volt is szoptattam. Senkinek nem kívánom azt a fájdalmat! Voltam tanácsadónál is meg már háromszor dokinál.
2015. ápr. 4. 16:44
 4/18 A kérdező kommentje:
Dúrván befelé forduló volt a mellbimbóm. Amit persze kifordított a szoptatás, akkor szakadt meg és lett sebes. Ja és jól teszem mellre a tanácsadó szerint.
2015. ápr. 4. 16:47
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
azért a 3 hónapos státuszon kérdd meg a védőnőt nézze meg a szoptatást,biztos jól szopik-e. minden szoptatás után kendd és hagyd levegőzni,hogy gyorsabban gyógyuljon. nekem is volt ilyen időszak,mikor sírva szoptattam de elmúlt hála az égnek. arra is figyelj,hogy ha jól bekapja figyelj ahogy mocorogmert kijjebb csúszhat a mellbimbód a szájából. akkor sérül a legjobban,ha nem kapja be eléggé,és olyankor a nyelve smirglizi kb kettévágja,nem teljesen de belevág egy idő után. ha elég hátul van,nem érheti el. érinsd meg az állát,arcát és mikor tényleg jó nagyra nyitja,gyorsan húzd rá a vállát pedig el ne engedd,tarsd ott.
2015. ápr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Èn két gyereket szenvdtem végig és ha szoptátás téma jön fel elfog a hányinger, és az utálat.


Elsö gyerekem elött, azt hittem, hogy én leszek a szoptatás nagyasszonya, mert csak azt sugalta minden, hogy csak az nem szoptat aki lusta... Nekem is a legnagyobb bajom a kisebesedett mellbimbo volt, hogy össze szorított fogakkal szoptattam, habár tej is kevés jött, nála 20ml volt a maximum, így 2 hósan teljesen feladtam.

De gondoltam majd a második, azt mindenki tudja szoptatni.

Már a korházban küzdöttem ezerrel, és kentem a bimbot, használtam mindent. A tej valamennyire beindult, de az egyik cicim összesen 5x gyulladt be, volt, hogy paracetamollal szoptattam, mert annyira fájt. Az egyik mellem képes volt néha 120ml-re de a másik ha nagyon nagyon sok tejem volt sem adott 50ml-nél többet. A nagy esetekben 50 ml jött le összesen. Vagy is ha 50%-ban tudtam szoptatni akkor már iszonyat örömbe voltam. A kicsinek 1 óra szoptatás volt, majd fejés rögtön és még tápszer.ezt csináltam 3 hónapig, de mivel 2 órás elfoglaltság volt egy szoptatás, szinte egésznap itthon voltunk, így akkor 21 hós nagyobbik már a fejetetején állt, és utált bent lenni, vele is kellett foglalkoznom, de szinte csak szoptattam. ìgy 3 hósan nem fejtem tovább, már képtelen voltam. 2 hét alatt elapatt a tejem teljesen.

Èn nagyonj megbánztam, hogy ennyit szenvedtem vele. Sokkal jobb lett volna, egy kieegysúlyozott anyának lenni, aki csak tápszert ad, aki a naggyal is tud törödni.

Az egyik fö ok hogy nem lesz 3-ik gyerekem az a szoptatás. De ha még is becsuszna egyszer még egy gyerek, akkor már a korházban kérném az apasztó gyógyszert, és meg sem próbálnám.


Egyébként az orvosok itt mondogatták, hogy se lelkileg se testileg nem normális amit csináltam, hogy ennyire gyötörtem magam a szoptatással.

2015. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem fontos dolog az anyatej, de nem mindenáron. Ha ennyi bajod van vele, akkor hagyd a fenébe, emiatt ne legyen lelkifurdalásod! Jobb lesz a babának is egy nyugodtabb anyuka!

Én szerencsés vagyok, mert nekem megadatott az, hogy rögtön rákaptak a cicimre, lányom már másnaposan 50 milit vacsorázott a mellemből. Első gyerekemmel kicsit zökkenőkkel indult, de egy hét alatt túljutottunk rajta. Másodiknál, lányomnál meg ment minden, mint a karikacspás. De ez az én egyéni szerencsém. Ennyi probléma hallatán jobb, ha tényleg mérlegel az ember.

2015. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is volt mind a két gyerekkel egy-egy mélypont, amikor azt mondta, hogy ebből elég, nem tudom tovább csinálni. Nekem szerencsére viszonylag hamar elmúltak a problémák.


Gondold végig, hogy mennyire éri meg. Jó a szoptatás, az anyatej, de nem mindenáron. A tápszer nem méreg, ha ez kell a nyugalmadhoz, hogy a gyereknek nyugodt anyukája legyen, akkor gondold végig, hogy befejezed, esetleg fejed.

Szoptatási tanácsadóval beszéltél már?

2015. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most olvasom, hogy voltál...
2015. ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen áron én nem.szoptatnék. Én kevesebb gond után is feladtam, nem bántam meg. Szükség lesz még az energiádra és a gyerkőcnek is jobb, ha nem betegedsz bele a szoptatásba.
2015. ápr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!