Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kell abbahagyni a szoptat...

Hogy kell abbahagyni a szoptatást, ha még nagyon sok tej jön a mellémből, hiába jegelem?

Figyelt kérdés
2 hónapig szoptattam, 1 hete hagytam abba a szoptatást, hiába jegelem, nem áll el. Gyors ötletek, hogy elmúljon legkésőbb vasárnapig?
2020. dec. 16. 22:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%

Hű, hármaska... 97-ben szültem, egy hétig szoptattam, aztán abbahagytam. Egyszer szóba került valahol, két vérmami nekem támadt. Hagytam őket kibontakozni, a férjem meg előre élvezte a végkifejletet... Amikor már kb habzott a szájuk, csendben, a háttérből odaszúrta, hogy a nyolcadik napon kezdte a kemót. Látni kellett volna az arcukat.

Úgyhogy fogd be, mert nem tudsz te semmit.

2020. dec. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Azt se tudod ki vagyok, mi vagyok, de itt osztod az észt! Nem is tudod, hogy miért hagyom abba a világmegváltó anyatejjel való táplálás, amit akár a koronavírus ellen is eredményes. Nem mindenkijek tartják el a p. Csáját évekig, amíg a pici baba szopikázza a világmrgváltó anyatejet.
2020. dec. 17. 07:43
 13/23 A kérdező kommentje:
Ha még annyira az lenne a fő prioritása az életemnek, hogy peckesen álljanak a melleim, akkor hidd el, el se kezdem a szoptatást.
2020. dec. 17. 07:49
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is abba kellett hagynom, csupán csak egy jóindulatú agydaganat miatt,ami nőni kezdett a terhesség és szoptatás alatt,mert nem szedtem rá a gyógyszert a baba miatt. De kívülről nézve én is csak egy önző sz.ar vagyok mert nem szoptattam köröm szakadtáig.

Kérdező,nem tudom az okokat, de ha tényleg annyira sűrgős apasztani,gyógyszer kell rá.

2020. dec. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

A tápszeres babák fel vannak puffadva??

Az én 14 hetes tàpszeres kislányom 5800 gramm a 65 centijéhez, míg itt egymás után olvasok a 7-7,5 kilós anyatejes 3-4 hónapos babâkról (kb max. 60 centik mellé). Ezzel sincsen semmi baj, de azért álljon már meg a menet.

2020. dec. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

7 te nen vagy százas!


Alapvetően én is azt mondanám, hogy mindenki szoptasson, aki csak tud. De a helyzet az, hogy nincs jogunk beleszólni mások életébe. Egy ilyen fél kérdés alapján meg pláne nem. Honnan veszed hogy a kérdező nem valamilyen nagyon erős gyógyszert kezdett el szedni ami mellett nem lehet, de ha csak simán úgy dönt, hogy elég volt, ahhoz is szive joga akkor is ha nem értünk vele egyet.

Ne ítélkezz és okoskodj ennyire mert a karma előbb utóbb visszaüt!


A védőnő megmondja hogy ki tápszeres, mert fel van fújódva? Ez nettó hülyeség. Már 30 éve is az volt, akkoris csak a vérmamik, meg a gyereket sem látott nők fújták.

Én is hamar tápszeres lettem és nem voltam felfújva, a fiam is sajnos hamar tápszeres lett és b+ ha róla megmondja bárki ránézésre fizetek egy italt.

2020. dec. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
61%
Vasárnapig nem fog sikerülni
2020. dec. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, egyszerűbb lenne, ha leírnád a konkrét helyzetet, hátha kapsz használható tippeket.

Egyelőre úgy tűnik, hogy vissza kell menned dolgozni. Jól értem?

Hány órában? Van szüneted? El tudsz vonulni? Külföld? Kicsit bővebb infó jó lenne.

Magyarországon plusz szünet jár a szoptató anyának, pont azért, hogy le tudja fejni a tejet. Külföldön nem tudom a jogi hátteret, de sokan ott is úgy oldják meg, hogy lefejik a tejet, hűtőbe be, aztán otthon a dadus odaadja a picinek.

Ismerek egy nőt, aki akt fotókat (is) vállal. Ő pl. pont úgy időzített mindig, hogy a szoptatás előtt legyen a fotózás, mikor szép telt a cicije. A pici addig aludt a stúdióban.

Szóval több info, több segítség.

Nem tudom, hogy mi lesz vasárnap, de minden esetre melltartó betéttel készülj. 🤷‍♀️

2020. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
83%
Juj! Na, hát én a szivárványra is felfeszültem volna, hogy sikerüljön szoptatni, legyen iszsz, bárcsak, bárcsak. Aztán most meg azért vagyok hálás, hogy élünk és itt vagyunk és szövődmények nélküli, egészséges életünk van. De az ilyen ítélkező rohadékok miatt még mindig tekeredik egyet a gyomrom és előre rettegek a kérdésről és attól, ami azután következik. Pedig amúgy kötődően, igény esetén együttalvósan, kendőben hordozva nevelek. De nyilván egy önző, rossz anya, maga a sátán vagyok én is, mert tápszert kapott a gyerek. Majd még a kemós anyukának is magyarázd meg, hogy ő is rosszul döntött...
2020. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
8 órában fogok dolgozni. Nem fogok fejni munkaidőben.
2020. dec. 17. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!