Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kétségbe vagyok esve, mit tegyek?

Kétségbe vagyok esve, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdvözlöm. A nevem Balogh Tanácstalan vagyok és nagy szükségem lenne a segítségre.

December 14 - én szültem császár metszéssel, sajnos magas vérnyomás miatt kisebb lett a lányom sulya is emiatt.. Még mindig kórházban vagyunk. Első nap amikor meg hozták a lányom igyekeztem mellre tenni minél többször, hogy be induljon a tej termelés. Szépen haladtam mire csütörtök reggelre be sárgult és 24 órára el vitték lámpa alá de sajnos nem mehettem szoptatni. Nagyon gyűlt a tejem.. Pompa segítségével fejtem. A tegnap vissza kaptam a lányom és rögtön cicizett is. A problémám az, hogy nagyon meg van gyülve a tejem. Duzzadt fényes a mellem, kemény. Ügyesen szopizik a kicsi de nem ürit olyan sokat s gyül, fáj.

Az lenne a kérdésem, hogy mi tevő legyek félek bele keményedik, minden szopizás után fejjem ki a mellet? Akkor is több gyül nem?mert ugye be indul a kereslet kínálat. Nagyon kétségbe vagyok esve.



2020. dec. 19. 02:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hol vannak a nővérkék ilyenkor?!

Minden szoptatás után fejni kell.

2020. dec. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2020. dec. 19. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Minél többet szopik, annál több lesz a tejed. Így van ez, ha fejed.

Azt pedig elviszik tartalékba azoknak a babáknak, akik valami miatt nem tudnak szopni.

Szerencséd van, hogy bőven termelődik.

Nagyon fontos, hogy minden szoptatás után alaposan fejd ki.

Feltétlenül szólj a nővérkének, vizitkor az osztályos orvosnak.

2020. dec. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Bassznak itt az alkotmányra. Szóltam, annyit mondtak masszírozzam. Most evett a pici.. Neki áltam fejni
2020. dec. 19. 04:45
 5/16 A kérdező kommentje:
Most jobb kicsit.. Tettem ra hideg vizes borogatást és ki fejtem.
2020. dec. 19. 06:22
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne tegyél rá hideg vizes borogatást!!!

Ha be van csomósodva, meleg vizes borogatás(ez fellazítja) és fejés!

2020. dec. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm
2020. dec. 19. 07:27
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindig csak annyit fejjél le, hogy enyhüljön a feszülés és komfortosabban érezd magad.
2020. dec. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit fejtem szoptatás után, hogy megkönnyebbüljenek a melleim.

Mellékesen megjegyzem, hogy a lefejt tejet vittem a csecsemősöknek, hogy nyugodtan használják fel, de kiöntették velem...

2020. dec. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Meg próbálom
2020. dec. 19. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!