Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kétségbe vagyok esve, mit tegyek?

Kétségbe vagyok esve, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdvözlöm. A nevem Balogh Tanácstalan vagyok és nagy szükségem lenne a segítségre.

December 14 - én szültem császár metszéssel, sajnos magas vérnyomás miatt kisebb lett a lányom sulya is emiatt.. Még mindig kórházban vagyunk. Első nap amikor meg hozták a lányom igyekeztem mellre tenni minél többször, hogy be induljon a tej termelés. Szépen haladtam mire csütörtök reggelre be sárgult és 24 órára el vitték lámpa alá de sajnos nem mehettem szoptatni. Nagyon gyűlt a tejem.. Pompa segítségével fejtem. A tegnap vissza kaptam a lányom és rögtön cicizett is. A problémám az, hogy nagyon meg van gyülve a tejem. Duzzadt fényes a mellem, kemény. Ügyesen szopizik a kicsi de nem ürit olyan sokat s gyül, fáj.

Az lenne a kérdésem, hogy mi tevő legyek félek bele keményedik, minden szopizás után fejjem ki a mellet? Akkor is több gyül nem?mert ugye be indul a kereslet kínálat. Nagyon kétségbe vagyok esve.



2020. dec. 19. 02:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Légyszi hülye tanácsot ne adjatok.... annyit fejj csak, hogy ne feszüljön! Ha teljesen puhára fejed, meg több tejed lesz...a csomókat óvatosan masszírozd meleg víz alatt vagy simán kézzel. A hideg borogatás apaszt. Tejbelövelléskor nem csak a tej miatt feszül, hanem be is vizenyősödik a mell! Javulni fog. Ha elkezdesz folyton fejni, egyre több lesz csak.
2020. dec. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek 8,.9.,11. válasszal!Esetleg megkérdezhetnéd,nem-e fejnének le ők kézzel?Egyik babámnál annyira jó fejek volta,hogy lefejtek és bevitték a többi babónak akiknek szüksége volt rá!
2020. dec. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A tegnap montam itt egy aszisztens nőnek, azt monta ő is hideget tegyek ra mert be van gyulladva a tejcsatornák. Persze én meleg vizzel borogattam és masszírozom de tényleg több van ha ki fejem szoptatás után az egészet 🙄
2020. dec. 20. 01:54
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok. Mindig szégyellem magam, amikor a szakma ilyen inkompetens...


Javaslom ezt az oldalt: [link]


Rengeteg hasznos infó van rajta.

2020. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Tanulmányozni fogom. Most sem javult a helyzet. Muszáj fejnem mert ha nem olyan kemény a cici.. Durva
2020. dec. 21. 03:24
 16/16 anonim ***** válasza:
Nyugi be fog állni szépen. Nekem mind a két babámnál kb 2 hétig kellett fejnem. A babád is egyre erősebb és ügyesebb. De tényleg mindig csak kicsit fejj le, annyit, hogy ne feszüljön. És ha szoptatni akarsz, akkor ne borogasd hideg vízzel, mert az apaszt! Szoptatás vagy fejés előtt meleg vizes borogatást tehetsz rá, ha úgy érzed nehezen akar megindulni.
2020. dec. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!