Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerincferdülésem van és...

Gerincferdülésem van és kétségbe vagyok esve, mit és hogyan tegyek? Pls & thx

Figyelt kérdés
Hetente kb. 1x úszok szeretek biciklizni és mióta kiderült hogy gerincferdülésem van felhagytam a futással, csak az a baj hogy az iskolába a tanárunk imádja ha a gyerek fut szinte minden órán aszfalton és salakon van rá lehetőség csak, és ha az idő engedi a sportpályára megyünk, így kb. egy órán lefutunk 4-5 km.t, a táskát a vállamon hordom ami néha 8-10 kg, így alakult ki a ferdülés. Először is mit csináljak ha megkezdődik a suli?Fussak és tűrjek, vagy valami orosi papír kéne? A gyógytornával mi a helyzet, az segíthet? Esetleg valami cipő ami javasolt? Mellyek azok a mozdulatok ami a hátizomra vannak jótékony hatással?

2014. aug. 5. 02:19
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Minél többször menj úszni,az jó a gerincferdülésre.
2014. aug. 5. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia,

Nekem is van gerincferdülésem és a sportra meg is találtam a legjobb megoldást.

Ortopédián kérni kell egy egész éves felmentést. Közben az iskolai torna helyett egy másik iskolába jártam heti egyszer gyógytornára és abból is meg volt a jegy. 2-szer egy héten elmentem az SZTK-ba gyógytesire. És még emellett eljárt ám táncolni, mert ezek mellet valami szórakozás is kell. Ja, meg heti 1 úszás.

18L

2014. aug. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen sokat segítettél :!
2014. aug. 10. 23:54
 4/6 Sága ***** válasza:
Szia,nekem is volt 16 %os gerincerdülésem jobb oldalra,nekem a fegyencedzésböl a teljes híd nevü gyakorlat elsajátítása segített.Mostmár csak 5-6%os.De amit az elöttem szólók írtak azok is jók,ezt csak kiegészítésnek írtam a többi edzés mellé.
2014. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sága ***** válasza:
Ja és ne hordj féloldalas táskát,meg kerüld a féloldalas nagyfoku megterheléseket.
2014. aug. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszii :))
2014. szept. 23. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!