Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék? Babám 1 hós....

Mit tehetnék? Babám 1 hós. Szoptatok, + eddig ha láttam még hogy éhes, pótoltam neki tápszerrel, de leginkább lefejt tejjel.

Figyelt kérdés
Alig tudok fejni, vmikor semmit, inkább a kicsöpögő tejet fogom fel szopi alatt, és azt gyűjtögetem.. Mindent kipróbáltam. tea,bogyó stb.. Igény szerint szoptatnék, de pl éjjel képes 8 órát aludni,alig tudom felkekteni, majd megint 5 órán át nem eszik. Nappal 2-3 óránként, de 5 perc után bealszik a cicin. Ébresztgetem, de nem megy. nem is követeli nagyon a tejcsit. A mérlegem sem túl megbízható.. Ha pótolok, van, amikor alig tudom beletömni, van, amikor hipp-hopp megissza...szerintem keveset eszik ,de nem ordit,hogy éhes... nem sárgult be, mitől lehet ez? Mit tegyek?Segítsetek!
2008. dec. 1. 16:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Kakis pelenka napi 1-2...
2008. dec. 1. 16:31
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kakis pelusok szerint nincsen semmi baj, eleget eszik. Gondolom a kutacsa sincs besüppedve, tehát nem száradt ki a babád. Mondanám, hogy bérelj egy digitális mérleget, mert én is így csináltam az első babámnál, de az csak újabb agybajokat szülne, magamról tudom, hiszen ha csak 20 grammal evett kevesebbet, mint szokott, már be voltam rezelve, hogy éhenhal... :) Most nem méricskélem. 2,5 hetes a kicsim, és eddig egyszer mértem, mert a védőnő idehozott egy mérleget, hogy hetente mérjem. Eszemben sincs megint idegbajosodni. Lehet, hogy a kicsikéd ilyen ügyes, és hamar jóllakik, gyorsan kiszívja, ami neki kell. Vannak ilyen babák. Próbáld azt, hogy többször büfizteted, beszélsz hozzá, masszírozod a tenyerét, csikized a talpát, hogy ébren maradjon. Nálunk is ezt kell csinálni. Az enyém ráadásul irtó mohó, és legalább ötször büfiztetem 15 perc alatt, különben beterít mindent a bukásával. Ja, és nem tátog, alig lehet becsempészni a szájába a cicit. :( Az jó, ha nappal 2-3 óránként eszik, ha nem kér sűrűbben, ne is erőltesd. Annak pedig örülj, hogy éjjel alszik. Ez is azt bizonyítja, hogy napközben elég tejhez jut, nem éhezik meg. Mi is tarthatnánk már itt... Ha van erőd, fejj éjjel legalább egyszer, ez nagyon jót tesz a tejtermelésnek. Szopi után pedig fejj legalább 10 percig, mindegy, hogy jön-e vmi, vagy nem, mert az inger a fontos. Meg az, hogy ne idegeskedj. Persze könnyű ezt mondani...
2008. dec. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2008. dec. 1. 18:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos az en kicsim is ilyen rossz evo volt, allandoan elaludt a cicin, es ilyen kicsi baba meg nem kepes ilyen keves ido allatt annyit kiszivni, hogy jollakjon. En is mertem, es hat eleg keveset evett korahoz kepest. Elkezdtem fejni, az elejen nagyon nehez volt, alig jott valami, de akar egy orat is probald, mert ,megszokja a melled es egyre tobbet es tobbet sikerul majd kifejned, meglasd! Szoval en 3 hetes kora ota lefejve adom neki a tejet, persze sokat teszem cicire is, mert igy szaporodik a tej, es neki is kell az erzes, hogy a cicin van, raadasul ejjel is kenyelmesebb. Miota lefejve adom a tejet neki, azota nincs gondunk az evessel, szepen gyarapodik is...

Sok sikert es kitartast kivanok neked!

2008. dec. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!