Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem eszik rendesen a baba....

Nem eszik rendesen a baba. Mindig elalszik. Mit tegyek, mi a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok.. tanácsot szeretnék kérni. Mit tegyek hogy a 11 napos babám ne aludjon el cicizés közben és, hogy egyszerre megegye amennyire szüksége van? Így van, hogy 10-15-20 percenként újra kéri. Vagy egy óra múlva. Ezelőtt rendesen evett. Nem tudom mit csinálok rosszul.

Ma kifejtem 60 ml tejet. Azt 5 percbe se tellett neki megenni aztán még cicizett is.. lehet baj a tejemmel? Nagyon fàj a szoptatás. Ma fejés utáni szopáskor vérzett is és a baba vèreset bukott.. nem tudom mit tegyek.. adjak mellé tápszert?? Üvegből gyorsan megeszi..



2021. jan. 4. 02:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

Akkor azért. Hívd az orvosodat. Ne igyon véres tejet.

Adj mellé tápszert.

2021. jan. 4. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
9%
Végül is 11 hónaposan már nem muszáj csak anyatejesnek lennie, nem? Főleg ha szenvedés.
2021. jan. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Sorry, most látom, hogy 11 napos...
2021. jan. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Nagy valoszínűséggel csak cumizik inkább rajta, nem kapja be megfelelően, azért véres, fáj. Ha szépen bekapja, nem kellene hogy fájjon, s nem szabadna sebesnek lennie. Inkább egy szoptatási tanácsadót ajánlok, vagy esetleg a ha olyan a védőnőd, akkor ő is tud benne segíteni. De neten rengeteg infot találsz a helyes mellretétellel kapcsolatban.
2021. jan. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Ha szopizás közben látod bealudni, simítsd meg az arcát, masszírozd meg a kezecskéit, lábacskáit, hogy ne csak cumizzon/aludjon, szopizzon is.

A helyes mellretételről neten is rengeteg infót találsz, de mibdenképp javasolt, szakemberrel való konzultáció.


Mielőbbi jabulást és jó egészséget a Picinek! ☺

2021. jan. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Igen mindenképp keress egy szoptatási tanácsadót, ha tápszerezni kezded valószínű a tejet nem nagyon fogja elfogadni és elkezdhet apadni a tejed.

Nekem a kórházban aluszékonyabb volt sárgaság gyanús volt. De végül nem sárgult be. Nekem a szülésznő azt tanácsolta keltegessem ne engedjem rá aludjon fülét talpát birizgáljam.

Valamint a cumisüveget felejtsd el mert lustább lehet mert abból könnyebben jön a tej és cumi zavaros lehet.

Az én kisfiam első naptól kapott cumit+100% iszisz eleinte féltem, hogy ne hogy bezavarodjon de nem szépen megtudja különböztetni a cicit meg a cumit :)

Ha bukik akkor elég neki a tej mert kibukja a felesleget ha nem sír, nem nyűgös akkor elég neki. Itt valószínű a technikátokkal lesz probléma. Még nagyon pici adj időt magatoknak össze szokni. A szoptatásnak nem kellene fájnia! Mindenképpen utána kellene járni nálatok mi a probléma.

Kitartást!

2021. jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

De cumisüveget még most sem mertem adni neki! Csak sima cumit mert igényli...vagy egész nap a mellemen lógna, így meg már annyira megtanult szopizni, hogy 10perc alatt jól lakik ha cicit kap akkor tudja, hogy kaja van :) 4 hetes egyébként.

Helyette próbáld meg a svéd itatópoharat.

2021. jan. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%
Nekem azért aludt be mindig a cicin, mert feszes volt az izomzata és kimerítette, kellemetlen volt neki dolgozni a tejért. Hiába lett volna sok. Nézesd meg dévényessel, hátha kimasszírozza és menthető a szoptatás. Ha így kisebesedik, az technikai probléma, az lehet ugye a feszességtől is, de lehet, hogy csak egy kis segítség kell, arra pedig nagyon szuper szoptatási tanácsadók vannak. A csecsemős nővérek és a védőnők sajnos nem midig kompetensek ilyen dolgokban.
2021. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

Második babámat szoptatom sikeresen. Az első pár hétben teljesen normális hogy a mellbimbó kisebesedik, hiszem nincs hozzászokva az extrém terheléshez. Nekem mindkét alkalommal megoldotta bimbóvédő. Pár napig használtam, míg a bimbó gyógyult, utána nem kellett. Ha elalszik, vedd ki a szájából, emeld fel hogy magához térjen és tedd vissza újra. Ennyi idősen szívesen bólogatnak cicin. Ahogy erősödik ez elmúlik.

Viszont ha szoptatni akarsz a cumisüveg rossz ötlet, két okból

1: hozzászokik hogy annál nem kell megdolgozni a tejért és nem fog a cicin küzdeni

2: fejéssel nem tartható fenn hosszú távon a tejmennyiség,szép lassan elapad

2021. jan. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%
Azt is nézd meg h nincs e le tapadva a nyelve. Az én babám is kisebezte mind a két mellbimbómat az első napokban és nehezen szopott. Barátnőm mondta h nézzem meg a nyelvét... és tényleg le volt tapadva. Amúgy nem tudom h az orvos mért nem vette észre.
2021. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!