Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan, aki nem szoptat...

Van itt olyan, aki nem szoptatott, miért nem és hogyan oldotta meg, hogy már a kórházban se kelljen?

Figyelt kérdés

Nem ítélkezni szeretnék. Nem kell részletekbemenően leírni, elég csak röviden, hogy miért nem, és hogy környezet hogyan fogadta.

Köszönöm a válaszokat.



2021. jan. 17. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

A kórházban nem foglalkoztak vele, kértem tápszert, és ennyi.

A környezet, aki ilyenkor a tápszert kiadó patikustol az anyóson át a szomszéd neniig ugye mindenki, mert a "van tej?" kérdés többször elhangzik mint a "hogy vagy?" vagy a "Kisfiú vagy kislány?": mindenki sajnálkozott, vagy mondta, hogy nem baj, az is jó neki (a tápszer). Mindenkinek egyértelmű volt, hogy biztos nem sikerült, én meg nem mondtam hogy saját döntés.

(Mielőtt gyerekem született sose gondoltam hogy ennyire izgatja az embereket az hogy szoptatnak e egy csecsemőt:D)

2021. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem én pontoztalak le.
2021. jan. 17. 20:59
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Barátnőm így járt, ő neki nem nagyon volt teje, de nem is erőltette. Kórházban ugyan próbálta mellre tenni, de mindenképpen kellett neki a tápszer, így ott sem firtatták a dolgot. Környezete mit szólt? Hát szerintem a világon egy embernek van hozzá köze, a férjének, ő elfogadta, hogy így alakult. A környezet véleményét el kell engedni, át kell menni Buddhába és ha mondanak valamit, nem is kell reagálni. Úgysem fog mindenki egyetérteni azzal, amit te kigondoltál, tök mindegy, hogy szoptatás vs tápszer, vagy eldobható vs mosható pelenka, hordozó vs babakocsi, mindig lesz valaki, aki mindenképpen húzni fogja a száját, elsősorban azért, mert semmit nem tud az adott dologról. Én most azzal vagyok aktuálisan polgárpukkasztó, hogy nem tudom pontosan milyen napi rutint akarok kialakítani a gyerek mellett. 1 hónap múlva szülök, az életben nem voltam ilyen helyzetben, még pelenkázni sem pelenkáztam senkit sem, mégis hogyan tervezhetnék meg bármilyen napi rutint, ha azt sem tudom, hányszor kell egy pelenkát lecserélni, vagy hányszor eszik egy baba? De a mosható pelenkákkal sem vagyok népszerű egyébként, a körülöttem lévők döntő többségének az van az arcára írva, hogy "hülye vagy bmeg, az mekkora szívás", mivel arról lemaradtak, hogy a mai mosható pelenkák már nem azok a tetrák, amikből mindenképpen kipisilsz, kikakilsz és próbálnak győzködni, hogy mindenképpen kell lennie rendes pelenkának is és egyébként akkor meg már mindegy és hagyjam a hülyeséget. Ez sajnos ilyen, mindenki minden IS jobban tud, és szülés után a nemi szerved állapota pont ugyanannyira közügy, minthogy szoptatsz-e :D
2021. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Az első gyerekkel minden lófüttyöt ettem ittam csináltam már az őrület határán voltam. Mikor adtam neki tápszert és elfogadtam hogy ez nekünk nem megy mivel szinte tejem se volt és átaludta az éjszakákat és megnyugodott mert nem volt éhes.

Ekkor eldöntöttem hogy a másodikkal megpróbálom, a kolosztrumot megkapta de vele sem ment így már a kórházban kértem tápszert. Itthon már nem is erőlködtem.

A környezetemben azokon szoktam a legjobbat röhögni akik óbégatnak és sajnálkoznak hogy nincs tejem erre a végen benyögik hogy ja az ő gyerekük is tápszeres volt...

2021. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szobatársam hozatott be cumisüveget meg tápszert. A kutyát nem érdekelte de persze sunyiban csinálta ne vegyék észre.
2021. jan. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Angliában szültem , a kórház kifejezetten szoptatás parti volt és minden segítséget meg is adtak hozzá. Én is szoptatni szerettem volna ennek ellenére vittünk egy kis üveg tápszert is biztos ami biztos. Nagy súllyal született a lányom hiába tettem cicire folyamatosan, csak sírt és sírt így kértem hogy melegítsek fel a tápszert , abszolút nem csináltak ügyet belőle. A védőnő mikor kijött azt javasolta ne adjak csak max 20 milit a babának (ekkor evett 80t ) mert akkor jobban fog szívni. Talán én voltam a gyenge de nem bírtam hogy ordít , így végül elengedtuk a dolgot és tápszert kap .
2021. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek (végül leírom: félek a szoptatástól és rokonok között vannak eléggé bekérdezős emberek)! Hármas drukkolok! :)
2021. jan. 18. 13:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

rokonnak, aki nem látja, mikor eteted, kell mondani, persze, mariska néni, szopizik!

Ha meg anyós szólna bele akkor meg azt mondod csak kiegészítésnek kapja orvosi javaslatra napi 1x, és hát pont azt látta a kedves mama.


Én se szoptattam, nem is akartam, persze megpróbáltuk, még fejtem is, de ilyen 10-20ml lett két mellből, kb 1 hét után untam meg. Semmi baja nem lett, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt beteg (5 éves lesz, bölcsit ovit lazán vette)

2021. jan. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De vannak olyanok is, akiknek úgy bedurran a melle, hogy vagy muszáj szoptatnod, hogy ne gyulladjon be, vagy fejni. Nekem volt mellgyulladásom, nem kívánom senkinek... Ha nem akarod szoptatni, jobb gyógyszert íratni, vagy valami praktikáknak utána nézni hogyan lehet gyorsan elapasztani.
2021. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sokat segítettetek! :)


"rokonnak, aki nem látja, mikor eteted, kell mondani, persze, mariska néni, szopizik!" Amúgy tényleg, sokkal könnyebb rábólintani ráhagyni, mint aztán évekig nyelni, ha esetleg nem sikerülne.

2021. jan. 22. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!