Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Leválasztanád a babádat,...

Leválasztanád a babádat, abbahagynád a szoptatást, csak azért, hogy be tudjanak oltani a koronavírus ellen?

Figyelt kérdés

2021. jan. 31. 04:35
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
19 nem érti az iróniát
2021. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
89%

A kérdés, hpgy miért nem ér rá az oltás? Elvileg te otthon vagy a gyerekkel,tehát közvetlenül csekély veszélynek vagy kitéve.

Inkább a megelőzésre törekednék.

2021. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
0%

Nem szeretem az iróniát. Nem a megértésével vannak gondjaim. Plusz nem tetszik a vélemény, ami sugallta. Erre reagáltam.


A kérdezőnek pedig azt válaszolom, hogy egyedileg kell mérlegelnie, az orvosaival való konzultációval egybekötve. Mivel folyamatosan változnak még az álláspontok. Ha a maga részéről kicsinek ítéli a megfertőződés kockázatát, az más helyzetet teremt, mintha valami okból, pl. családtagon keresztül nagy az esélye a fertőzésnek.

Amúgy olyan vélemények is vannak, és ebben is van logika, hogy nem is kell abbahagyni, mert a benne kialakult védelem (az antitestek) az anyatejjel együtt átjutnak a babába, és őt is védik. Mint ahogy így van ez sok más fertőzés esetében is.

2021. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok. Mi már októberben átestünk a víruson, nem tervezzük beoltatni magunkat, és ezért a szoptatást sem hagynám abba (az más kérdés, hogy én egyébként nem ragaszkodom ahhoz, hogy egy éves kora után is szoptassam a gyermekem, viszont ha ő igényli, nem fogom elválasztani). Csak azért kérdeztem, mert az egyik kérdésnél írta valaki, hogy el fogja választani a gyereket, hogy be tudja oltatni magát... Én ezzel nem értek egyet, kíváncsi voltam, hogy ki hogy vélekedik.
2021. jan. 31. 14:39
 25/41 anonim ***** válasza:
82%

Én nem értem, minek írogat ilyeneket valaki, mint a 25-ös! ???

Milyen lelkivilága van az ilyennek?

(Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem passzol a válasz a kérdéshez.)

2021. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
60%

#1


Nézzünk meg egy szituációt.


Bent fekszik egy 70 éves ember a kórházban, egy kevésbé komoly dologgal (pl. műtét utáni megfigyelő vizsgálat), de bent kell feküdnie 2-3 napot. Az illető cukorbeteg, és magas vérnyomása van, de gyógyszerekkel már több évtizede kordában van tartva a betegsége. A kórházban elkap egy pneumococcus fertőzést, ami miatt tüdőgyulladása lesz, és meghal.


Miben halt meg az illető?

2021. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
54%

26


Igazából, vagy papíron ;)?


(Nem választanàm le)

2021. febr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Igazából :)
2021. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Nosocomialis fertőzésben.
2021. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
42%
Bevimmem ezt a sok ostoba covid tagadot az intenziv oszzalyra ahol dolgozom de komolyam!
2021. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!