Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisbabám és a problémánk többrétű. Le van nőve a nyelve, ezért nem tud hatékonyan szopizni, ez még a kisebb gond, mert jövő héten felcsippentik. Mivel emiatt kevesebb a tejem, részben anyatejet kap, részben tápszert. A tápszer diétás, mert olyan szinten bukik, hogy a fele kijön belőle. Ezzel a tápszerrel nincs is gond, minimálisan bukja vissza, viszont az anyatejet ugyanúgy nagy mértékben. Látszik rajta, hogy evés után rosszul van, erőlködik, nyugtalan és persze fél óra múlva sír, hogy éhes, mert alig marad benne anyatej.

Őszintén ott tartok, hogy legszívesebben hagynám az egész szoptatást a fenébe, de tudom, hogy ez fontos a babának. Igazából az egész szoptatás kellemetlen nekem, nem az a meghitt dolog, mint ahogy sokan áradoznak róla (tudom, emiatt biztos kapok hideget-meleget, de akkor is ez van). Persze ezen túl tenném magam, de közben a babának se jó látszólag.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?



2021. febr. 6. 16:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Hát azt én sem tudom miért nem kezdtek vele valamit akkor. Annyit mondtak csak hogy le van nőve és kész. Ha nem jön a szoptatási tanácsadó, aki egyébként gyerekorvos is egyben, még most se tudnánk, hogy meg kell csinálni.

Én is abban reménykedem, hogy köze van a bukáshoz és így javulni fog majd a helyzet.

2021. febr. 6. 19:23
 12/12 anonim ***** válasza:
Pfff... az én lányom nyelvét észre se vették. Mi vettük észre mikor próbáltunk rájönni h miért ilyen szenvedés a szoptatás. 2 hetesen csípték fel, de azóta se hajlandó szopni. Már hát hónapja fejem neki a tejet. Viszont sosem volt refluxos, nem vagyok biztos benne hogy ez összefügg a letapadt nyelvel.
2021. febr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!