Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ti mit csinálnátok e helyzetben?

Ti mit csinálnátok e helyzetben?

Figyelt kérdés
Férjed testvérének a pár éves gyerekét magatokhoz tudnád venni úgy hogy saját gyereketek még nincsen? Sőt most vagytok a baba projektben. Úgymond hirtelen szülők lesztek és majdhogynem feladjátok a saját életeteket egy nem vérszerinti gyerekért?
2020. ápr. 24. 21:49
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb kérdés, miért kellene magamhoz venni a gyereket?

Ha pl meghalt a sógorom akkor szó nélkül.

2020. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%

A férjem testvérének a gyereke vér szerinti gyereke a családnak.

Persze, bár én is csak egy súlyos baleset vagy hasonló tragédia kapcsán tudom elkèpzelni, de ilyen esetben ez alap.

2020. ápr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Gyerek anyja (férjem féltestvére) 17 évesen szült. Mikor kiderült h terhes mi azt tanácsoltuk neki h vezesse el. Azt nem akarta. Akkor mondtuk az örökbe fogadást. Az se. A lényeg h mindig az ellenkezőjét csinálta annak amit mi mondtunk neki. Nincs semmi végzettsége csak 8 általános. Örökölt így van egy háza ennyi. Eltelt azóta pár év és azóta pasirol pasira szállt. Most kezd nala idegileg betelni a pohár. Na már most ezek után ezért nem tudnám elfogadni azt a gyereket sajatomnak. Azért szült h aztán lepasszolja nekünk? Férjemet szeretem és ő neki lelkiismeret furdolása lenne ha elkajlodna az a gyerek. Nem tudom mi tevő legyek...
2020. ápr. 24. 22:13
 4/46 anonim ***** válasza:
41%
Nem venném magamhoz.
2020. ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de szörnyű. Az a baj, hogy itt a Te érzéseidet nem lehet kihagyni.

Én befogadnám, a párom fia is bármikor idejöhetne, de két aggályom lenne: az egyik, hogy mi van, ha az anyja meggondolja magát, másik, hogy mennyire sérült eddigre lelkileg ez a gyerek. Pl ha személyiségzavaros vagy súlyos depressziós vagy bűnöző lesz stb


Viszont ha nem érezném úgy, hogy szeretni tudnám, akkor tuti nem.

2020. ápr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
3 éves még a gyerek. Nem tudom ilyenkor szemelyiségileg mennyire fejlett. Nem tudom én most azt érzem h ha mondjuk beteg lenne az a gyerek vagy csak szimplán problémás akk csak tehernek érezném. A saját gyerekemmel tudom h nem így lennék. Imádnám szeretném bármilyen legyen. Nagyon is akarunk saját babát. Tavaly volt is egy terhességem csak 9. héten missed ab lett a vége. Most 7 hónapja próbálkozunk újból. Így nekem ez duplán nehéz h ezeket a kudarcokat megélem hónapról honapra. Az is biztos h ha hozzánk kerül végül a gyerek az anyja soha többet nem láthatja.
2020. ápr. 24. 22:38
 7/46 A kérdező kommentje:
Én attól félek ha ennyire tartom magam ahhoz h ne vegyünk magunkhoz a gyereket akkor tönkre megy majd a hazassagunk és azt nagyon nem akarom.
2020. ápr. 24. 22:44
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok egy anyatípus, de nem engedném, hogy a 3 éves gyereken csattanjon az ostor a felnőttek sértődése, nem tőrödáse miatt. Az a gyerek nem akart megszületni, de ha már él, akkor mindent megtennék,hogy boldog legyen.
2020. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
61%
Ha saját gyereket szeretnétek pont most, akkor nem jó ötlet magatokhoz venni. Egyszerre két gyerek szakadna a nyakatokba, ráadásul az egyik nem is a tiétek. Előtérbe a saját kerülne, azért is mert, ő a pici, és a másik kisgyerekkel nem biztos, hogy úgy tudnátok foglalkozni, ahogy kellene. És azt sem lehet tudni, milyen hatással lenne rá egy kisbaba, aki még csak nem is a testvére. Nektek kell dönteni, mi a fontosabb, most a saját gyerek, vagy segíteni egy rossz sorsban elő kisgyereknek. Viszont ha még fiatalok vagytok, akkor felfüggeszthetitek a baba projektet.
2020. ápr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Én 28 férjem 39 éves. Nem igazán akarnánk halasztani a saját babát
2020. ápr. 24. 23:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!